Menu

Daitsu APD 12 CK – Recenze, testy a srovnání

66,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní klimatizace

Jednotlivá hodnocení

 • 7,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 7,6/10
  Hodnocení účinnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Výkonné odvlhčování
 • Samoodpařovací kondenzátor

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Chybí Wi-fi připojení
 • Chybí funkce topení
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Stejně jako u řady dalších mobilních klimatizací, i u modelu značky Daitsu se setkáváme s poměrně vysokou hlučností 65 dB. Průměr byl v době psaní recenze (březen 2019) cca 62 dB a ani tato hodnota není nijak zvlášť uživatelsky příjemná. V ostatních ohledech už si ale klimatizace vede docela dobře. Průtok vzduchu 360 m3/h zhruba odpovídal tehdejšímu průměru, stejně tak účinnost chlazení 2,6 EER. Klimatizace potěší výkonem chlazení 3,5 kW, průměr byl cca 3 kW. Silnou stránkou modelu je také odvlhčování, za hodinu zvládne ze vzduchu odebrat až 1,6 l vody, tehdejší průměr se pohyboval okolo 1,3 l. Nepatrně vyšší je sice také hodinová spotřeba 1,3 kWh (oproti průměru 1,14 kWh), klimatizace se ale stále řadí do druhé nejlepší a v době vzniku recenze nejčastější energetické třídy A.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Daitsu

Maximální doporučená plocha místnosti (m2)

22

31,59
Jmenovitý výkon chlazení (kW)

3,5

2,81
Průtok vzduchu (m3/h)

360

366,41
Odvlhčování (l/h)

1,6

1,59
Hlučnost (dB)

65

64,00
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

1,3

1,08
Energetická třída chlazení

A

84 % A, 12 % A+, 4 % A++
Energ. účinnost chlazení (EER)

2,6

2,68

Funkce a rozměry

Jedním z prvků, který ve výčtu funkcí a vybavení klimatizaci Daitsu chybí, je topení. V našich končinách většinou není příliš využívaná, záleží tedy hlavně na vašich požadavcích, zda funkci topení potřebujete. Ostatní funkce už jsou u klimatizací poměrně standardní, dálkové ovládání, displej a časovač tak nebudou překvapením. Klimatizaci nechybí ani funkce samoodpařování kondenzátu, kterou některé modely postrádají. Ta zvyšuje komfort používání, ve většině případů se totiž nemusíte obtěžovat s vyléváním nádržky na kondenzát. Naopak postrádá ne zcela obvyklou možnost připojení na Wi-fi. Rozměrově je klimatizace s výškou 82 cm jedním z vyšších přístrojů, šířka a hloubka už jsou vcelku běžné. Hmotnost 39 kg výrazně přesahovala tehdejší průměr 32 kg, což může být problém například při vynášení spotřebiče do schodů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ano

76 % Ano, 20 % Ne, 4 % Neuvedeno
Wi-Fi připojení

Ano

68 % Ne, 32 % Ano
Výška (cm)

82

73,26
Šířka (cm)

39

38,74
Hloubka (cm)

40,5

38,62
Hmotnost (kg)

39

28,38

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte tichou klimatizaci, nepotěšíme vás, model Daitsu APD 12 CK patří spíše k hlučnějším modelům. Jestli ale ve vašem výběru nehraje hlučnost výraznou roli, můžeme vám tuto klimatizaci doporučit jako poměrně výkonný model se slušnou výbavou. Z funkcí postrádá pouze topení a vytknout už jí můžeme snad jen lehce vyšší spotřebu a vysokou hmotnost. V případě, že tato klimatizace zcela neodpovídá vašim představám, doporučujeme pročíst i další recenze. Jako zajímavá alternativa s nižší hlučností a nižší spotřebou se nabízí například model Sencor SAC MT9012CH.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Daitsu APD 12 CK | Hodnocení: 66,6 %
Eliška má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Daitsu APD 12 CK

Daitsu APD 12 CK

11 000 Kč Orientační cena