Recenze a test mobilní klimatizace Electrolux EXP26U758CW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Electrolux EXP26U758CW

61,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Vysoká energetická účinnost
 • Nízká spotřeba
 • Podprůměrná hlučnost

Zápory

 • Pouze základní výbava
 • Podprůměrný výkon chlazení
 • Podprůměrný výkon odvlhčování
13 000 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 7,1/10
  Hodnocení účinnosti
 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 4,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 61,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Jako jedna z mála patřila klimatizace Electrolux v době psaní recenze (září 2020) do energetické třídy A+++. Většina klimatizací zůstává ve třídě A a úspornější modely jsou opravdu výjimkou. Není tak velkým překvapením, že má klimatizace Electrolux spotřebu jen 0,8 kWh a energetickou účinnost 3,6 EER, u většiny modelů se přitom setkáte s účinností 2,6 EER. Pochválit musíme také hlučnost 60 dB. Stále sice nejde o vyloženě tichý chod, řada klimatizací je ale ještě o 3–5 dB hlučnější. Výkon chlazení a odvlhčování už bohužel pochvalu nedostane, v obou případech jde spíše o průměrné až lehce podprůměrné hodnoty. Výrobce sice tuto klimatizaci doporučuje do plochy 40 m2, vzhledem ke slabšímu výkonu bychom ale byli v tomto směru opatrnější a volili ji spíše do menších prostor.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Electrolux

Maximální doporučená plocha místnosti (m2)

40

Jmenovitý výkon chlazení (kW)

2,6

2,90
Průtok vzduchu (m3/h)

420

367,24
Odvlhčování (l/h)

1,2

1,60
Hlučnost (dB)

60

63,70
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

0,8

1,12
Energetická třída chlazení

A++

93 % A, 7 % A+
Energ. účinnost chlazení (EER)

3,6

2,65

Funkce a rozměry

Stejně jako většina mobilních klimatizací na dnešním trhu, také model značky Electrolux je vybavený displejem, časovačem a dálkovým ovládáním. S rostoucí popularitou chytrých domácností bývají klimatizace vybavené také Wi-fi připojením. Některé modely potom zvládají kromě chlazení i funkci topení a díky samoodpařování kondenzátu u nich nemusíte vylévat kondenzační nádržku. Ani jedno se ale tohoto modelu netýká a budete se muset obejít bez topení, Wi-fi připojení i samoodpařování kondenzátu.

Rozměry klimatizace uvádíme níže v tabulce, obecně jde spíše o větší model a hmotnost přesahující 35 kg může znesnadňovat manipulaci, zejména pokud bude potřeba klimatizaci vynést do schodů, nebo i přenést přes práh.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ne

81 % Ano, 15 % Ne, 4 % Neuvedeno
Wi-Fi připojení

Ne

70 % Ne, 30 % Ano
Výška (cm)

79,6

72,81
Šířka (cm)

49,3

38,97
Hloubka (cm)

42

38,65
Hmotnost (kg)

34,5

28,79

Naše hodnocení a závěr

Mobilní klimatizace Electrolux EXP26U758CW má pěkný design, potěší nižší hlučností a především vysokou energetickou účinností. Jako jeden z mála modelů na trhu patří do energetické třídy A+++. Pokud jde o samotný výkon, chlazení ani odvlhčování této klimatizace není nijak nadprůměrné a nepůjde tak o ideální variantu do větších prostor. Tam by se lépe hodila například klimatizace Sakura STAC 15 CPA/NB. Model značky Electrolux neoslní ani v kategorii funkcí, zde se drží běžného základu, tedy displeje, časovače a dálkového ovladače. Se samoodpařováním kondenzátu, Wi-fi připojením nebo funkcí topení u ní nepočítejte.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Electrolux EXP26U758CW | Hodnocení: 61,8 %
Eliška Srncová má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EXP26U758CW

Electrolux EXP26U758CW

13 000 Kč Orientační cena