Menu

Remko MKT 251 – Recenze, testy a srovnání

59,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní klimatizace

Jednotlivá hodnocení

 • 7,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 6,5/10
  Hodnocení účinnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 5,4/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Výkonné odvlhčování
 • Samoodpařování kondenzátu
 • Nízká spotřeba

Zápory

 • Lehce podprůměrný výkon chlazení
 • Chybí funkce topení
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mezi silné stránky mobilní klimatizace od českého výrobce Remko patří její účinnost odvhlčování a nízká spotřeba. Co se spotřeby týče, nejde o tak dramatický rozdíl oproti konkurenci, v době vzniku recenze (duben 2018) totiž patřily všechny hodnocené klimatizace do energetické třídy A. Pokud ale na spotřebu kladete zvlášť důraz, tento model spotřebuje na hodinu provozu 0,99 kWh, průměr v době vzniku recenze byl 1,08 kWh. Za hodinu také zvládne odvlhčit vzduch až o 1,6 l, tehdejší průměr byl 1,26 l/h, jde tedy o jeden z modelů vhodných do domácností, které mají problém s vlhkostí. V dalších parametrech už je výkon klimatizace Remko o něco slabší. Hlučností 62 dB a energetickou účinností chlazení 2,6 EER se drží víceméně průměru, jmenovitý výkon chlazení 2,6 kW a průtok vzduchu 320 m3/h jsou pod tehdejším průměrem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Remko

Jmenovitý výkon chlazení (kW)

2,6

2,82
Průtok vzduchu (m3/h)

320

365,05
Odvlhčování (l/h)

1,6

1,62
Hlučnost (dB)

62

64,00
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

0,99

1,10
Energetická třída chlazení

A

88 % A, 12 % A+
Energ. účinnost chlazení (EER)

2,6

2,64

Funkce a rozměry

Klimatizace Remko postrádá funkci topení, ta ale pro většinu uživatelů pravděpodobně nebude až tak důležitá. Na druhou stranu má funkci samoodpařování kondenzátu, která je výrazně užitečnější, ušetří vám totiž práci s kontrolou nádobky na kondenzát a jejím vyléváním. K dobré klimatizaci potom patří také displej, časovač a dálkové ovládání, všechny tyto prvky model Remko má. Některé dražší modely mají navíc také možnost připojení na Wi-fi, jde ale zatím spíše o novinku a tato klimatizace ji postrádá.

Ačkoliv nepatří k nejvýkonnějším, rozměrově se klimatizace Remko řadí k největším modelům ve srovnávacím testu, i když v případě mobilních klimatizací jsou rozdíly otázkou několika centimetrů. Na výšku tato klimatizace měří 77 cm, na šířku 43.5 cm a její hloubka je 43 cm. Hmotnost 33 kg je spíše vyšší a přenášení tak může být poněkud namáhavé.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ano

80 % Ano, 16 % Ne, 4 % Neuvedeno
Wi-Fi připojení

Ne

72 % Ne, 28 % Ano
Výška (cm)

77

73,26
Šířka (cm)

43,5

38,73
Hloubka (cm)

43

38,63
Hmotnost (kg)

33

28,42

Naše hodnocení a závěr

Výhodou mobilní klimatizace Remko MKT 251 je zejména její schopnost odvlhčování, drobným plusem je také nevelká spotřeba. Některé uživatele jistě potěší i fakt, že výrobek pochází z České republiky. Výkonem je ale průměrná až lehce podprůměrná a vhodnější tak bude spíše do menších prostor. Z funkcí postrádá topení, nechybí jí ale samoodpařování kondenzátu. Pokud proto hledáte klimatizaci do menších prostor a máte třeba doma problémy s vlhkostí, můžeme vám tento model doporučit. V případě, že se u klimatizace zaměřujete zejména na výkon, může se vám více hodit některý jiný model v našem srovnání, například Sinclair AMC-14AN.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Remko MKT 251 | Hodnocení: 59,4 %
Eliška má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Remko MKT 251

Remko MKT 251

14 000 Kč Orientační cena