Recenze a test Sinclair AMC-14AN | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sinclair AMC-14AN

86,3 % Celkové hodnocení
 • Skvělý výkon a odvlhčování
 • Plná nabídka funkcí
 • Hlučnost
12 000 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 10/10
  Hodnocení účinnosti
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 10/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 86,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mobilní klimatizace od značky Sinclair zaujme v první řadě velkým průtokem vzduchu, který slibuje rychlé ochlazení místnosti. Za hodinu zvládne 450 m3, což byla v době psaní této recenze (březen 2018) jedna z nejvyšších hodnot. Vysoce efektivní je také odvlhčování tohoto přístroje, za hodinu zvládne 2,9 l, tedy více než dvojnásobek tehdejšího průměru. Není tedy náhoda, že výrobce tuto klimatizaci doporučuje pro plochy o 35 m2. Energetická třída A byla v době vzniku recenze pravidlem, oproti ostatním klimatizacím má ale tento model nepatrně vyšší spotřebu, 1,5 kWh za hodinu oproti průměru 1,09 kWh. Vyšší spotřeba je ale pochopitelná, vzhledem k výkonnosti klimatizace. Jmenovitý výkon modelu je 4 kW, tehdy nejvyšší hodnota v porovnávacím testu. Energetická účinnost chlazení 2,6 EER proto odpovídá průměru. Co musíme zmínit jako negativum, je hlučnost tohoto modelu. V provozu vydává 65 dB, což rozhodně není málo, bohužel u mobilních klimatizací je toto číslo poměrně časté.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sinclair

21 % Sencor, 13 % Whirlpool, 8 % Sakura, 8 % Daitsu, 8 % Sinclair, 4 % Domo, 4 % De'Longhi, 4 % Gorenje, 4 % Remko, 4 % Orava, 4 % Trotec, 4 % ECG, 4 % Guzzanti, 4 % Noaton, 4 % Neuvedeno
Hlučnost (dB)

65

63,21
Průtok vzduchu (m3/h)

450

376,00
Doporučená plocha (m2)

35

30,05
Odvlhčování (l/h)

2,9

1,61
Energetická třída chlazení

A

96 % A, 4 % A+
Jmenovitý výkon chlazení (kW)

4

2,96
Energ. účinnost chlazení (EER)

2,6

2,64
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

1,5

1,13

Funkce a rozměry

V kategorii parametrů jsme hlavně chválili, v otázce funkcí a vybavení tomu nebude jinak. Z hodnocených položek totiž klimatizaci Sinclair nechybí ani jedna. Dálkové ovládání, displej a časovač patří k dobrému základu, bez kterého se kvalitní mobilní klimatizace neobejde. K tomuto základu výrobce přidal ještě funkci topení, díky které můžete klimatizaci využívat nejen k chlazení vzduchu v místnosti, ale také jeho ohřívání. Pro ušetření vaší námahy je součástí také samoodpařování kondenzátu. Zkondenzovaná voda tak odchází z místnosti ven spolu s horkým vzduchem a nehromadí se v nádržce, kterou byste museli často vylévat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Topení

Ano

75 % Ne, 25 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ano

58 % Ano, 33 % Ne, 8 % Neuvedeno
Výška (cm)

77,8

73,27
Šířka (cm)

30

39,01
Hloubka (cm)

55

39,91
Hmotnost (kg)

30,6

29,64

Naše hodnocení a závěr

Není toho moc, co bychom mohli mobilní klimatizaci Sinclair AMC-14AN vytknout. Zmínit můžeme snad jen hlučnost, která patří k nejvyšším v našem srovnávacím testu, bohužel u výkonnějších modelů není nijak neobvyklá. Co se týče výkonu, průtoku vzduchu a dalších parametrů, model značky Sinclair se v době vzniku srovnávaícho testu držel těch nejlepších hodnot a z těchto důvodů jej můžeme doporučit i náročnějším uživatelům, kteří hledají velmi výkonnou klimatizaci pro chlazení větších prostor. Ve funkcích jí nic nechybí, zde tedy také můžeme jen chválit. Nevýhodou pro některé uživatele může být cena, která nepatří k nejnižším. Pokud proto hledáte cenově dostupnější model a nekladete na něj až tak vysoké nároky, doporučujeme pročíst i další recenze v našem testu, například klimatizace Daitsu APD 12-CR.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Sinclair AMC-14AN | Hodnocení: 86,3 %
Eliška Srncová má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sinclair AMC-14AN

Sinclair AMC-14AN

12 000 Kč Orientační cena