Menu

Tristar AC-5477 – Recenze, testy a srovnání

53,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní klimatizace

Jednotlivá hodnocení

 • 7,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 5,7/10
  Hodnocení účinnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 4,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady a zápory

 • Nízká spotřeba
 • Slabší výkon chlazení i odvlhčování
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mobilní klimatizace značky Tristar je jedním z cenově dostupnějších modelů a nebude tak velkým překvapením, že její parametry jsou v některých případech slabší. To platí zejména pro odvlhčování a samotné chlazení. Klimatizace zvládne ze vzduchu dostat 0,8 l za hodinu, průměr v době vzniku recenze (květen 2019) byl téměř dvojnásobný. Výkon chlazení je potom 2,1 kW, průměr byl opět výrazně vyšší, cca 3 kW.

Možná vás zarazí, že je, i přes poměrně nízký výkon, energetická účinnost chlazení stále standardní, tedy 2,6 EER (s touto hodnotou se u klimatizací setkáte nejčastěji). Nízký výkon totiž vyvažuje nízká spotřeba 0,8 kWh, v poměru spotřeby ku výkonu je tak tento model stejně efektivní, jako řada dražších konkurentů. Spolu s nimi proto patří do nejběžnější energetické třídy A. S průtokem vzduchu 320 m3/h je klimatizace doporučovaná do maximální plochy 31 m2, obojí byl víceméně průměr. Lehce nad průměrem potom byla hlučnost 65 dB, u mobilních klimatizací ale stále nejde o nijak neobvykle vysokou hodnotu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tristar

Maximální doporučená plocha místnosti (m2)

31

16 % 26, 12 % 40, 12 % -, 12 % 25, 8 % 35, 4 % 46, 4 % 20, 4 % 47, 4 % 53, 20 % Další, 4 % Neuvedeno
Jmenovitý výkon chlazení (kW)

2,1

2,82
Průtok vzduchu (m3/h)

320

365,05
Odvlhčování (l/h)

0,8

1,62
Hlučnost (dB)

65

64,00
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

0,8

1,10
Energetická třída chlazení

A

88 % A, 12 % A+
Energ. účinnost chlazení (EER)

2,6

2,64

Funkce a rozměry

Mobilní klimatizace ke svému provozu nepotřebují příliš velké množství funkcí, stále je ale několik prvků, které by dobré klimatizaci neměly chybět. V první řadě je to displej, díky kterému se vám bude klimatizace snadno ovládat. K nastavení teploty či programu vám poslouží také dálkové ovládání, klimatizaci tak můžete třeba vypnout, aniž byste museli vstát z postele. Třetí oblíbenou položkou je časovač, kterým můžete nastavit automatické spuštění či vypnutí klimatizace. Vše doposud zmíněné model Tristar ve své výbavě má. Oproti některým konkurentům postrádá pouze funkci topení, která není zrovna běžná ani velmi často používaná, a samoodpařování kondenzátu. Se samoodpařováním kondenzátu se u klimatizací setkáte čím dál tím častěji, v podobné cenové kategorii jej najdete například u modelu Sencor SAC MT7011C.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ne

80 % Ano, 16 % Ne, 4 % Neuvedeno
Výška (cm)

88

73,26
Šířka (cm)

38

38,73
Hloubka (cm)

32

38,63
Hmotnost (kg)

18

28,42

Naše hodnocení a závěr

Výkon není nejsilnější stránkou mobilní klimatizace Tristar AC-5477, potěší ale nízkou spotřebou, díky které je její energetická účinnost stále velmi dobrá. Klimatizaci můžete využít do maximální plochy 31 m2, což byl víceméně průměr. Její odvlhčování bohužel není nejefektivnější a pokud je pro vás tato funkce obzvláště důležitá, doporučujeme zvážit nějaký jiný model. Z funkcí nepostrádá nejpodstatnější základ ve formě displeje, dálkového ovladače a časovače, oproti některým konkurentům už ale nenabídne funkce navíc, jako například možnost topení nebo samoodpařování kondenzátu.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tristar AC-5477 | Hodnocení: 53,7 %
Eliška má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den. Jak si poradit se střešním oknem? Ať děláme co děláme … prostě bokama jde teplo dovnitř a stejně tam je hic.. I když klimatizace studeně fouká…

Lucie

Dobrý den, efektivitu mobilní klimatizace můžete zvýšit pořízením těsnění do okna. Tato varianta je například vhodná i pro střešní okna.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tristar AC-5477

Tristar AC-5477

7 000 Kč Orientační cena