Recenze a test Whirlpool PACW9COL | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Whirlpool PACW9COL

59,9 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Dobrý průtok vzduchu
 • Poměrně dostupná cena

Zápory

 • Chybí samoodpařování kondenzátu
 • Průměrný až podprůměrný výkon chlazení
 • Průměrný až podprůměrný výkon odvlhčování
9 000 Kč Orientační cena
 • 7,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 7,0/10
  Hodnocení účinnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 4,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 59,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mobilní klimatizace Whirlpool zvládne za hodinu přečerpat 380 m3 vzduchu, což byl v době psaní recenze (březen 2019) nadprůměr. Přesto bychom ji ale doporučili spíše do menších prostor, výkon chlazení 2,8 kW byl totiž lehce podprůměrný. Odvlhčováním 1,3 l za hodinu a energetickou účinností chlazení se klimatizace držela tehdejšího průměru, tomu víceméně odpovídala také spotřeba 1,1 kWh. Není proto překvapením, že se klimatizace zařadila do energetické třídy A, stejně jako většina modelů na trhu. Lehce nad průměrem potom byla hlučnost 64 dB, o tiché zařízení zkrátka nejde, ale vyšší hlučnost je typickou nevýhodou většiny mobilních klimatizací.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Whirlpool

Jmenovitý výkon chlazení (kW)

2,8

2,90
Průtok vzduchu (m3/h)

380

366,71
Odvlhčování (l/h)

1,3

1,61
Hlučnost (dB)

64

63,69
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

1,1

1,12
Energetická třída chlazení

A

92 % A, 8 % A+
Energ. účinnost chlazení (EER)

2,6

2,64

Funkce a rozměry

Dobrou zprávou je, že klimatizace Whirlpool nepostrádá důležitý základ ve formě displeje, dálkového ovládání a časovače. Bez tohoto vybavení značně klesá komfort používání přístroje. Už ale nenabídne nic moc navíc, na rozdíl od některých konkurenčních modelů u ní nenajdete ani funkci topení, ani samoodpařování kondenzátu. Topení většinou nebývá až tak nezbytné, samoodpařování kondenzátu ale potěší, ve většině případů vás totiž zbaví nutnosti pravidelně vylévat nádržku na kondenzát. Rozměry i hmotnost klimatizace jsou vcelku standardní, nepatří k výrazně velkým ani malým přístrojům.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ne

81 % Ano, 15 % Ne, 4 % Neuvedeno
Wi-Fi připojení

Ne

73 % Ne, 27 % Ano
Výška (cm)

74,3

72,75
Šířka (cm)

44,8

38,75
Hloubka (cm)

40

38,60
Hmotnost (kg)

30

28,55

Naše hodnocení a závěr

V kategorii základních parametrů si klimatizace Whirpool PACW9COL vedla zpravidla průměrně až podprůměrně, její výkon v kategorii vybavení a funkcí je jen o něco málo lepší. Doporučit ji můžeme spíše do menších prostor, vzhledem ke slabšímu výkonu chlazení. Nepotěší potom zejména hlučností, což je nevýhoda, se kterou se setkáváme u velkého množství modelů. Co se týče funkcí, nenabídne uživatelům možnost topení ani komfort samoodpařování kondenzátu, nechybí jí ale nejzákladnější výbava, pro běžné použití by tedy měla být dostačující. Pokud by vás v dané cenové kategorii zajímal tišší model s odpařováním kondenzátu, jako alternativa se nabízí například klimatizace Sencor SAC MT9011C, ani ta ovšem neoslní vysokým výkonem.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Whirlpool PACW9COL | Hodnocení: 59,9 %
Eliška Srncová má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Whirlpool PACW9COL

Whirlpool PACW9COL

9 000 Kč Orientační cena