Menu

Whirlpool PACW9HP – Recenze, testy a srovnání

60,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní klimatizace

Jednotlivá hodnocení

 • 7,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 6,5/10
  Hodnocení účinnosti
 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,5/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady a zápory

 • Energetická třída A+
 • Výkon chlazení
 • Vyšší hlučnost
10 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mobilní klimatizace Whirlpool byla v době psaní recenze (prosinec 2018) jedním z mála modelů, které patřily do energetické třídy A+. Typická pro mobilní klimatizace byla o stupeň horší třída A. Jak již energetická třída naznačuje, spotřeba energie je se 1kWh na hodinu jednou z nižších. Díky tomu má model Whirlpool skvělou účinnost chlazení, 3,1 EER, zatímco průměr byl 2,65 EER. Samotný výkon chlazení 3 kW už byl víceméně průměrný, stejně jako výkon odvlhčování 1,3 l/h. Mezi horší hodnoty potom patří hlučnost 65 dB (průměr byl cca 62 dB) a průtok vzduchu 300 m3/h, průměr byl cca 363 m3/h. Mobilní klimatizace obecně nebývají zrovna tiché a s trochou nepohodlí je ve většině případů potřeb počítat. Slabší průtok vzduchu znamená, že se může místnost ochlazovat o něco déle.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Whirlpool

Jmenovitý výkon chlazení (kW)

3

2,82
Průtok vzduchu (m3/h)

300

365,05
Odvlhčování (l/h)

1,3

1,62
Hlučnost (dB)

65

64,00
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

1

1,10
Energetická třída chlazení

A+

88 % A, 12 % A+
Energ. účinnost chlazení (EER)

3,1

2,64

Funkce a rozměry

Klimatizace Whirlpool nepostrádá žádnou ze standardních funkcí, které jsme v našem testu hodnotili. Nechybí jí ani funkce topení, kterou měla v době psaní recenze zhruba třetina hodnocených modelů. Klimatizace pochopitelně nepodstrádá displej, časovač ani dálkové ovládání, její používání vám nebude přidělávat žádné starosti. Nechybí jí ani méně běžná funkce samoodpařování kondenzátu, máte tak opět o starost méně.

Rozměry a hmotnost jsou u mobilních klimatizací většinou dost podobné a ani tato se nijak nevymyká. Na výšku měří 74,3 cm, na šířku 44,8 cm, hloubku má 40,1 cm a hmotnost 32 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ano

80 % Ano, 16 % Ne, 4 % Neuvedeno
Výška (cm)

74,3

73,26
Šířka (cm)

44,8

38,73
Hloubka (cm)

40,1

38,63
Hmotnost (kg)

32

28,42

Naše hodnocení a závěr

Neobvyklá je u mobilní klimatizace Whirlpool PACW9HP zejména energetická třída A+, většina modelů patřila do slabší třídy A. Díky nízké spotřebě má klimatizace také vysokou účinnost a slušný je i výkon chlazení. Odvlhčování, a průtok vzduchu jsou víceméně průměrné, hlučnost trochu vyšší. Pokud by vás ovšem zajímala některá z tišších klimatizací, doporučujeme přečíst si i další recenze v našem srovnávacím testu, například Sakura STAC 09 CPA/CF. V kategorii výbavy a funkcí si klimatizace vedla velmi dobře, má také topení a samoodpařování kondenzátu, tedy funkce které nebyly zrovna běžné.

10 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool PACW9HP | Hodnocení: 60,2 %
Eliška má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Whirlpool PACW9HP

Whirlpool PACW9HP

10 800 Kč Orientační cena