Recenze a test GoPro HERO5 Black Edition | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání GoPro HERO5 Black Edition

v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Kvalita ve všech ohledech
  • Dlouhá výdrž baterie

Zápory

  • Pouze elektronická stabilizace
  • Vysoká cena
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Klíčovým parametrem týkajícím se kvality pořizovaného záznamu je u každé kamery rozlišení. GoPro HERO5 Black Edition nabízí pro své uživatele v tomto ohledu hodnotu 3840 x 2160 px, což je rozlišení označované také jako 4K a přináší tu největší kvalitu, která je na trhu dostupná. Z pohledu parametrů fotoaparátu lze uvést, že jeho rozlišení se rovná 12 Mpx, ačkoliv to není jediný parametr, který se promítá do kvality pořizovaných fotek, v kombinaci s dalšími komponenty zajišťuje velmi slušný výstup a pořízené fotografie lze považovat za kvalitní. Kamera je vybavena také stabilizátorem, který zajistí ostré záběry i v situacích, kdy není možné držet zařízení zcela pevně, zde je však nutné upozornit na to, že se jedná pouze o stabilizaci softwarovou, která nedosahuje kvalit klasického hardwarového stabilizátoru. Kamera také mimo jiné nabízí také vodotěsnost až do hloubky 10 m, což dává jejím uživatelům možnost jejího provozování i pod vodní hladinou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GoPro

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ne

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

​Z pohledu rozměrů kamera nijak nevybočuje ze standardu podobných zařízení dostupných na trhu. Šířka 6 cm, výška 4,2 a hloubka 3 cm ji řadí mezi kompaktní přístroje, které jsou praktické k manipulaci. To platí i co se týče hmotnosti, která se zastavila na hodnotě 88 gramů a referuje o zhruba průměrné váze na kterou jsme u outdoorových kamer zvyklí. Kamera disponuje také vlastním displejem s úhlopříčkou dva palce, který usnadňuje její ovládání a umožňuje využití některých funkcí navíc. Co se týče konektivity, kamera je vybavená konektory pro připojení USB, HDMI a podporuje také Wi-Fi, takže z tohoto pohledu si vede na výbornou.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ne

Hmotnost (g)

88

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 220

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé GoPro HERO5 Black Edition si chválí především celkovou kvalitu všech komponent kamery a pořizovaného videozáznamu. Naopak za často slabinu podle nich lze považovat slabší výdrž baterie a absenci klasického hardwarového stabilizátoru.

Naše hodnocení a závěr

Outdoorová kamera GoPro HERO5 Black Edition je kouskem, který se řadí k nejkvalitnějším na trhu. Pokud pro vás není překážkou vyšší pořizovací cena, dostane se vám odpovídající kvalita, která uspokojí i nejnáročnější jedince. Relativní slabinou je snad jen kratší výdrž baterie a chybějící hardwarová stabilizace obrazu.

Pokud se zajímáte vždy o tu nejnovější techniku na trhu a zároveň jste fanoušky GoPro, pak si můžete přečíst recenzi na modernější model HERO7 Black.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GoPro HERO5 Black Edition
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze GoPro HERO5 Black Edition

GoPro HERO5 Black Edition

7 000 Kč Orientační cena