Recenze a srovnání GoPro HERO5 Black Edition

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii outdoorových kamer nad 5000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

Klady:

Kvalita ve všech ohledech

Zápory:

Pouze elektronická stabilizace

9 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Klíčovým parametrem týkajícím se kvality pořizovaného záznamu je u každé kamery rozlišení. GoPro HERO5 Black Edition nabízí pro své uživatele v tomto ohledu hodnotu 3840 x 2160 px, což je rozlišení označované také jako 4K a přináší tu největší kvalitu, která je na trhu dostupná. Z pohledu parametrů fotoaparátu lze uvést, že jeho rozlišení se rovná 12 Mpx, ačkoliv to není jediný parametr, který se promítá do kvality pořizovaných fotek, v kombinaci s dalšími komponenty zajišťuje velmi slušný výstup a pořízené fotografie lze považovat za kvalitní. Kamera je vybavena také stabilizátorem, který zajistí ostré záběry i v situacích, kdy není možné držet zařízení zcela pevně, zde je však nutné upozornit na to, že se jedná pouze o stabilizaci softwarovou, která nedosahuje kvalit klasického hardwarového stabilizátoru. Kamera také mimo jiné nabízí také vodotěsnost až do hloubky 10 m, což dává jejím uživatelům možnost jejího provozování i pod vodní hladinou.

Parametr Tento produkt
Výrobce GoPro
Rozlišení (px)  3840 x 2160
Fotoaparát  Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx)  12
Stabilizátor  Ano
Dálkový ovladač  Ne
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°)  Neuvedeno
Kapacita baterie (mAh)  1 220
G-senzor  Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

​Z pohledu rozměrů kamera nijak nevybočuje ze standardu podobných zařízení dostupných na trhu. Šířka 6 cm, výška 4,2 a hloubka 3 cm ji řadí mezi kompaktní přístroje, které jsou praktické k manipulaci. To platí i co se týče hmotnosti, která se zastavila na hodnotě 88 gramů a referuje o zhruba průměrné váze na kterou jsme u outdoorových kamer zvyklí. Kamera disponuje také vlastním displejem s úhlopříčkou dva palce, který usnadňuje její ovládání a umožňuje využití některých funkcí navíc. Co se týče konektivity, kamera je vybavená konektory pro připojení USB, HDMI a podporuje také Wi-Fi, takže z tohoto pohledu si vede na výbornou.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")  2
Hmotnost (g)  88
Wi-fi  Ano
HDMI  Ano
USB  Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé GoPro HERO5 Black Edition si chválí především celkovou kvalitu všech komponent kamery a pořizovaného videozáznamu. Naopak za často slabinu podle nich lze považovat slabší výdrž baterie a absenci klasického hardwarového stabilizátoru.

Naše hodnocení a závěr

Outdoorová kamera GoPro HERO5 Black Edition je kouskem, který se řadí k nejkvalitnějším na trhu. Pokud pro vás není překážkou vyšší pořizovací cena, dostane se vám odpovídající kvalita, která uspokojí i nejnáročnější jedince. Relativní slabinou je snad jen kratší výdrž baterie a chybějící hardwarová stabilizace obrazu.

Další recenze

Kompletní porovnání