Menu

Recenze a srovnání GoPro HERO5 Black Edition

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer nad 5000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

  • Kvalita ve všech ohledech
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Pouze elektronická stabilizace
  • Vysoká cena
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Klíčovým parametrem týkajícím se kvality pořizovaného záznamu je u každé kamery rozlišení. GoPro HERO5 Black Edition nabízí pro své uživatele v tomto ohledu hodnotu 3840 x 2160 px, což je rozlišení označované také jako 4K a přináší tu největší kvalitu, která je na trhu dostupná. Z pohledu parametrů fotoaparátu lze uvést, že jeho rozlišení se rovná 12 Mpx, ačkoliv to není jediný parametr, který se promítá do kvality pořizovaných fotek, v kombinaci s dalšími komponenty zajišťuje velmi slušný výstup a pořízené fotografie lze považovat za kvalitní. Kamera je vybavena také stabilizátorem, který zajistí ostré záběry i v situacích, kdy není možné držet zařízení zcela pevně, zde je však nutné upozornit na to, že se jedná pouze o stabilizaci softwarovou, která nedosahuje kvalit klasického hardwarového stabilizátoru. Kamera také mimo jiné nabízí také vodotěsnost až do hloubky 10 m, což dává jejím uživatelům možnost jejího provozování i pod vodní hladinou.

Parametr Tento produkt
Výrobce GoPro
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 12
Stabilizátor Ano
Dálkový ovladač Ne
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°) Neuvedeno
Kapacita baterie (mAh) 1 220
G-senzor Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

​Z pohledu rozměrů kamera nijak nevybočuje ze standardu podobných zařízení dostupných na trhu. Šířka 6 cm, výška 4,2 a hloubka 3 cm ji řadí mezi kompaktní přístroje, které jsou praktické k manipulaci. To platí i co se týče hmotnosti, která se zastavila na hodnotě 88 gramů a referuje o zhruba průměrné váze na kterou jsme u outdoorových kamer zvyklí. Kamera disponuje také vlastním displejem s úhlopříčkou dva palce, který usnadňuje její ovládání a umožňuje využití některých funkcí navíc. Co se týče konektivity, kamera je vybavená konektory pro připojení USB, HDMI a podporuje také Wi-Fi, takže z tohoto pohledu si vede na výbornou.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 2
Hmotnost (g) 88
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
USB Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé GoPro HERO5 Black Edition si chválí především celkovou kvalitu všech komponent kamery a pořizovaného videozáznamu. Naopak za často slabinu podle nich lze považovat slabší výdrž baterie a absenci klasického hardwarového stabilizátoru.

Naše hodnocení a závěr

Outdoorová kamera GoPro HERO5 Black Edition je kouskem, který se řadí k nejkvalitnějším na trhu. Pokud pro vás není překážkou vyšší pořizovací cena, dostane se vám odpovídající kvalita, která uspokojí i nejnáročnější jedince. Relativní slabinou je snad jen kratší výdrž baterie a chybějící hardwarová stabilizace obrazu.

Pokud se zajímáte vždy o tu nejnovější techniku na trhu a zároveň jste fanoušky GoPro, pak si můžete přečíst recenzi na modernější model HERO7 Black.

12 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze GoPro HERO5 Black Edition

GoPro HERO5 Black Edition

12 000 Kč Orientační cena