Menu

Recenze a srovnání GoPro HERO5 Black Edition

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer nad 5000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

  • Kvalita ve všech ohledech
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Pouze elektronická stabilizace
  • Vysoká cena
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Klíčovým parametrem týkajícím se kvality pořizovaného záznamu je u každé kamery rozlišení. GoPro HERO5 Black Edition nabízí pro své uživatele v tomto ohledu hodnotu 3840 x 2160 px, což je rozlišení označované také jako 4K a přináší tu největší kvalitu, která je na trhu dostupná. Z pohledu parametrů fotoaparátu lze uvést, že jeho rozlišení se rovná 12 Mpx, ačkoliv to není jediný parametr, který se promítá do kvality pořizovaných fotek, v kombinaci s dalšími komponenty zajišťuje velmi slušný výstup a pořízené fotografie lze považovat za kvalitní. Kamera je vybavena také stabilizátorem, který zajistí ostré záběry i v situacích, kdy není možné držet zařízení zcela pevně, zde je však nutné upozornit na to, že se jedná pouze o stabilizaci softwarovou, která nedosahuje kvalit klasického hardwarového stabilizátoru. Kamera také mimo jiné nabízí také vodotěsnost až do hloubky 10 m, což dává jejím uživatelům možnost jejího provozování i pod vodní hladinou.

Parametr Tento produkt
Výrobce GoPro
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 12
Stabilizátor Ano
Dálkový ovladač Ne
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°) -
Kapacita baterie (mAh) 1 220
G-senzor Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

​Z pohledu rozměrů kamera nijak nevybočuje ze standardu podobných zařízení dostupných na trhu. Šířka 6 cm, výška 4,2 a hloubka 3 cm ji řadí mezi kompaktní přístroje, které jsou praktické k manipulaci. To platí i co se týče hmotnosti, která se zastavila na hodnotě 88 gramů a referuje o zhruba průměrné váze na kterou jsme u outdoorových kamer zvyklí. Kamera disponuje také vlastním displejem s úhlopříčkou dva palce, který usnadňuje její ovládání a umožňuje využití některých funkcí navíc. Co se týče konektivity, kamera je vybavená konektory pro připojení USB, HDMI a podporuje také Wi-Fi, takže z tohoto pohledu si vede na výbornou.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 2
Hmotnost (g) 88
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
USB Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé GoPro HERO5 Black Edition si chválí především celkovou kvalitu všech komponent kamery a pořizovaného videozáznamu. Naopak za často slabinu podle nich lze považovat slabší výdrž baterie a absenci klasického hardwarového stabilizátoru.

Naše hodnocení a závěr

Outdoorová kamera GoPro HERO5 Black Edition je kouskem, který se řadí k nejkvalitnějším na trhu. Pokud pro vás není překážkou vyšší pořizovací cena, dostane se vám odpovídající kvalita, která uspokojí i nejnáročnější jedince. Relativní slabinou je snad jen kratší výdrž baterie a chybějící hardwarová stabilizace obrazu.

Pokud se zajímáte vždy o tu nejnovější techniku na trhu a zároveň jste fanoušky GoPro, pak si můžete přečíst recenzi na modernější model HERO7 Black.

7 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze GoPro HERO5 Black Edition

GoPro HERO5 Black Edition

7 000 Kč Orientační cena