Recenze a srovnání GoPro HERO5 Session

Již se neprodává Při nákupu v kategorii outdoorových kamer nad 5000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

  • Kompaktnost a vysoká kvalita
  • Chybějící displej
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Naprosto základním parametrem každého kamerového zařízení je jistě maximální možná kvalita pořizovaného videozáznamu. U GoPro HERO5 Session se můžete těšit v tomto ohledu na rozlišení 3840 x 2160 px označované také jako 4K, které řadí kameru v tomto ohledu mezi nejužší špičku na trhu. Relativně dobře si vede kamera i z pohledu možností pořizování fotografických snímků, kde přináší rozlišení 10 Mpx, které se v realitě promítá do slušné kvality fotek. GoPro HERO5 Session je navíc vybavena také stabilizací obrazu, která zajišťuje ostrost pořizovaných záznamů a fotek i v podmínkách, kdy není zcela pevně zafixována její pozice. Kamera navíc nabídne náročným uživatelům i vodotěsnost až do hloubky 10 m. Výdrž baterie je determinována kapacitou 1000 mAh, která se promítá do reálné výdrže okolo dvou hodin v provozu na jedno nabití. Tuto hodnotu je však nutné brát se značnou rezervou, protože velmi záleží na podmínkách, za jakých kameru využíváte.

Parametr Tento produkt
Výrobce GoPro
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 10
Stabilizátor Ano
Dálkový ovladač Ne
Pouzdro Ne
Šířka záběru (°) 170
Kapacita baterie (mAh) 1 000
G-senzor Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Kamera jistě zaujme také svými velmi kompaktními rozměry. Hloubka, šířka i výška má stejnou hodnotu 4 cm a logicky se tak tyto hodnoty promítají do jednoduchého čtvercového tvaru. Relativně dobře si vede kamera i v ohledu hmotnosti. Její váha činí 83 gramů, což je zhruba průměrná hodnota u zařízení podobného typu a celkově ji tak lze hodnotit jako poměrně kompaktní přístroj. Důležité je zmínit také fakt, že kamera nedisponuje vlastním displejem, což je do určité míry daň za její malé rozměry. Z pohledu konektivity kamera disponuje připojením pomocí Wi-Fi a také USB. Někoho možná naopak zklame absence konektoru pro připojení HDMI.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") Neuvedeno
Hmotnost (g) 83
Wi-Fi Ano
HDMI Ne
USB Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé kamery GoPro HERO5 Session si chválí především její velmi kompaktní rozměry v kombinaci s vysokou kvalitou videa, které je schopná pořizovat. Jako hlavní negativum naopak zmiňují uživatele nejčastěji především absenci displeje a občasné přehřívání při dlouhém provozu.

Naše hodnocení a závěr

Kamera GoPro HERO5 Session nabízí velmi kvalitní parametry ve všech ohledech a díky své kompaktnosti se hodí i do opravdu extrémních podmínek. Pro někoho může být problémem absence displeje, která však u tohoto modelu znamená také velmi dobré rozměrové a hmotnostní vlastnosti, které dělají kameru velmi praktickou do každého terénu a pro každé využití.

6 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze GoPro HERO5 Session

GoPro HERO5 Session

6 000 Kč Orientační cena