Recenze a test GoPro HERO5 Session | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání GoPro HERO5 Session

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer nad 5000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

  • Kompaktnost a vysoká kvalita
  • Chybějící displej
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Naprosto základním parametrem každého kamerového zařízení je jistě maximální možná kvalita pořizovaného videozáznamu. U GoPro HERO5 Session se můžete těšit v tomto ohledu na rozlišení 3840 x 2160 px označované také jako 4K, které řadí kameru v tomto ohledu mezi nejužší špičku na trhu. Relativně dobře si vede kamera i z pohledu možností pořizování fotografických snímků, kde přináší rozlišení 10 Mpx, které se v realitě promítá do slušné kvality fotek. GoPro HERO5 Session je navíc vybavena také stabilizací obrazu, která zajišťuje ostrost pořizovaných záznamů a fotek i v podmínkách, kdy není zcela pevně zafixována její pozice. Kamera navíc nabídne náročným uživatelům i vodotěsnost až do hloubky 10 m. Výdrž baterie je determinována kapacitou 1000 mAh, která se promítá do reálné výdrže okolo dvou hodin v provozu na jedno nabití. Tuto hodnotu je však nutné brát se značnou rezervou, protože velmi záleží na podmínkách, za jakých kameru využíváte.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GoPro

Rozlišení (px)

3840 x 2160

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

10

Stabilizátor

Ano

Dálkový ovladač

Ne

Pouzdro

Ne

Šířka záběru (°)

170

Kapacita baterie (mAh)

1 000

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Kamera jistě zaujme také svými velmi kompaktními rozměry. Hloubka, šířka i výška má stejnou hodnotu 4 cm a logicky se tak tyto hodnoty promítají do jednoduchého čtvercového tvaru. Relativně dobře si vede kamera i v ohledu hmotnosti. Její váha činí 83 gramů, což je zhruba průměrná hodnota u zařízení podobného typu a celkově ji tak lze hodnotit jako poměrně kompaktní přístroj. Důležité je zmínit také fakt, že kamera nedisponuje vlastním displejem, což je do určité míry daň za její malé rozměry. Z pohledu konektivity kamera disponuje připojením pomocí Wi-Fi a také USB. Někoho možná naopak zklame absence konektoru pro připojení HDMI.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)

83

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ne

USB

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé kamery GoPro HERO5 Session si chválí především její velmi kompaktní rozměry v kombinaci s vysokou kvalitou videa, které je schopná pořizovat. Jako hlavní negativum naopak zmiňují uživatele nejčastěji především absenci displeje a občasné přehřívání při dlouhém provozu.

Naše hodnocení a závěr

Kamera GoPro HERO5 Session nabízí velmi kvalitní parametry ve všech ohledech a díky své kompaktnosti se hodí i do opravdu extrémních podmínek. Pro někoho může být problémem absence displeje, která však u tohoto modelu znamená také velmi dobré rozměrové a hmotnostní vlastnosti, které dělají kameru velmi praktickou do každého terénu a pro každé využití.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: GoPro HERO5 Session
Jakub Gulec pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí například, jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze GoPro HERO5 Session

GoPro HERO5 Session

6 000 Kč Orientační cena