Recenze a test GoPro HERO5 Session | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání GoPro HERO5 Session

v kategorii Outdoorové kamery

Klady a zápory

  • Kompaktnost a vysoká kvalita
  • Chybějící displej
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Naprosto základním parametrem každého kamerového zařízení je jistě maximální možná kvalita pořizovaného videozáznamu. U GoPro HERO5 Session se můžete těšit v tomto ohledu na rozlišení 3840 x 2160 px označované také jako 4K, které řadí kameru v tomto ohledu mezi nejužší špičku na trhu. Relativně dobře si vede kamera i z pohledu možností pořizování fotografických snímků, kde přináší rozlišení 10 Mpx, které se v realitě promítá do slušné kvality fotek. GoPro HERO5 Session je navíc vybavena také stabilizací obrazu, která zajišťuje ostrost pořizovaných záznamů a fotek i v podmínkách, kdy není zcela pevně zafixována její pozice. Kamera navíc nabídne náročným uživatelům i vodotěsnost až do hloubky 10 m. Výdrž baterie je determinována kapacitou 1000 mAh, která se promítá do reálné výdrže okolo dvou hodin v provozu na jedno nabití. Tuto hodnotu je však nutné brát se značnou rezervou, protože velmi záleží na podmínkách, za jakých kameru využíváte.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GoPro

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

10

Dálkový ovladač

Ne

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Kamera jistě zaujme také svými velmi kompaktními rozměry. Hloubka, šířka i výška má stejnou hodnotu 4 cm a logicky se tak tyto hodnoty promítají do jednoduchého čtvercového tvaru. Relativně dobře si vede kamera i v ohledu hmotnosti. Její váha činí 83 gramů, což je zhruba průměrná hodnota u zařízení podobného typu a celkově ji tak lze hodnotit jako poměrně kompaktní přístroj. Důležité je zmínit také fakt, že kamera nedisponuje vlastním displejem, což je do určité míry daň za její malé rozměry. Z pohledu konektivity kamera disponuje připojením pomocí Wi-Fi a také USB. Někoho možná naopak zklame absence konektoru pro připojení HDMI.

Parametr Tento produkt
Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ne

Hmotnost (g)

83

Pouzdro

Ne

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ne

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 000

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé kamery GoPro HERO5 Session si chválí především její velmi kompaktní rozměry v kombinaci s vysokou kvalitou videa, které je schopná pořizovat. Jako hlavní negativum naopak zmiňují uživatele nejčastěji především absenci displeje a občasné přehřívání při dlouhém provozu.

Naše hodnocení a závěr

Kamera GoPro HERO5 Session nabízí velmi kvalitní parametry ve všech ohledech a díky své kompaktnosti se hodí i do opravdu extrémních podmínek. Pro někoho může být problémem absence displeje, která však u tohoto modelu znamená také velmi dobré rozměrové a hmotnostní vlastnosti, které dělají kameru velmi praktickou do každého terénu a pro každé využití.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GoPro HERO5 Session
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze GoPro HERO5 Session

GoPro HERO5 Session

6 000 Kč Orientační cena