Recenze a srovnání GoPro HERO7 Black

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii outdoorových kamer nad 5000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Kvalita ve všech ohledech

Výborná stabilizace obrazu

Zápory:

Malý posun od předchozí verze

10 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Outdoorová kamera GoPro HERO7 Black je nový typ zařízení od lídra v oblasti akčních kamer, společnosti GoPro, vydaný v průběhu roku 2018. Klíčový parametr u těchto výrobků je rozlišení, kde samozřejmě přetrvává zaměření na nejvyšší 4K kvalitu. Hodnota rozlišení při natáčení je tedy 3840 x 2160 pixelů. V rozlišení 1080p zvládne dokonce frekvenci 240 snímků za sekundu. Stejně jako u předchozí verze, tedy GoPro HERO6, je kvalita pořizovaných fotografií 12 megapixelů.

U čeho ale firma GoPro od předchozí kamery pokročila, je stabilizace obrazu, která teď nese název HyperSmooth. Je nově dostupná při kvalitě natáčeného obrazu 4K při frekvenci 60 snímků za sekundu. Rozdíl v kvalitě stabilizace je značný a potěší hlavně uživatele, kteří si chtějí pořizovat například akční videa z rychlé jízdy na kole nebo lyžích.

Kamera také mimo jiné nabízí také vodotěsnost až do hloubky 10 metrů, což dává uživatelům možnost jejího provozování i hluboko pod hladinou, u akčních kamer jde o standard. Zajímavé funkce jsou také možnost až osminásobného zpomalení natáčených záběrů (i jiných modelů se většinou objevují nižší hodnoty zpomalení), nebo například streamování videa na sociální sítě přímo z kamery. Ovládá se přes dotykový displej, pokud však nemáte volné ruce, například při jízdě s kamerou připevněnou na helmě, dají se pokyny udávat hlasem. 

Parametr Tento produkt
Výrobce GoPro
Rozlišení (px)  3840 x 2160
Fotoaparát  Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx)  12
Stabilizátor  Ano
Dálkový ovladač  Ne
Pouzdro  Ano
Šířka záběru (°)  Neuvedeno
Kapacita baterie (mAh)  1 220
G-senzor  Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

GoPro HERO7 Black si udržuje kompaktní rozměry, díky kterým se s ní velmi snadno zachází. Dotykový displej má standardní dvoupalcové rozměry. Váha zařízení se pohybuje okolo 83 gramů, což je o něco málo méně než předchozí model. Už při pořízení je kamera vybavená pouzdrem, pokud však požadujete extra ochranu, musíte si za bezpečnostní obal připlatit. 

I tato kamera GoPro je vybavená možností wi-fi připojení, které umožňuje živé streamování videí, vedle toho se dá připojit standardně k počítači či televizi pomocí HDMI či USB kabelu. Kapacita baterie je stejně jako u předchozí verze akční kamery GoPro 1220 mAh, což je průměr v dražší kategorií kamer. Taková hodnota kapacity zajistí přes hodinu a půl natáčení, často se však výdrž odvíjí od mnoha faktorů, zejména nastavení kvality videa a podobně. 

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")  2
Hmotnost (g)  83
Wi-fi  Ano
HDMI  Ano
USB  Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé akční kamery GoPro HERO7 Black si pochvalují hlavně zlepšenou stabilizaci obrazu při vyšší snímkovací frekvenci natáčení. Spokojení jsou i s jednoduchostí ovládání a také dobrou konstrukcí. Vadí jim občas to, že se kromě pár vybraných funkcí nový model neposunul výrazněji dál.  

Naše hodnocení a závěr

Společnost GoPro se pyšní kvalitními outdoorovými kamerami, a také nejnovější model HERO7 Black patří mezi špičku. Zaručí vám kvalitní video s perfektní stabilizací obrazu i při rychlé jízdě například na kole nebo lyžích. Vedle nejsofistikovanějšího modelu Black uvolnila firma GoPro také levnější zařízení s názvem Silver a White s očesanými funkcemi.

Model HERO7 Black umožňuje stabilizaci obrazu HyperSmooth i v kvalitě 4K a snímkovací frekvenci 60 obrázků za sekundu, to je nadprůměr a vylepšení ve srovnání s předchozími modely. Výhodná je také možnost osminásobného zpomalení záběru, streamování videa na sociální sítě přímo z kamery nebo garantovaná vodotěsnost do hloubky deseti metrů.

Pokud chcete sáhnout po starším a levnějším výrobku GoPro, zkuste si přečíst recenzi na kameru HERO5 Black Edition. Jestliže hledáte dobrou variantu ohledně dobrého výkonu za slušné peníze, možná vás zaujme Olympus TG-Tracker.

Další recenze

Kompletní porovnání