Recenze a test GoPro HERO7 Silver | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání GoPro HERO7 Silver

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer nad 5000 Kč

Datum doporučení: Červen 2019

82,5 % Celkové hodnocení
  • Nízká váha
  • Vodotěsnost i bez pouzdra
  • Slušná výdrž
  • Menší rozlišení fotoaparátu
  • Absence HDMI konektoru
5 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Outdoorová kamera GoPro HERO7 Silver patří do rodiny sedmé řady těchto populárních sportovních kamer. Jedná se o příbuzný model kamery GoPro HERO7 Black. U typu Silver sice musíte oželet nějaké funkce a slevit z parametrů, avšak cenově si přilepšíte o několik tisíc.

I HERO7 Silver dokáže natáčet 4K video (rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů), avšak ve srovnání s vyspělejším modelem zvládne tuto kvalitu pouze s 30 snímky za sekundu. Ve FullHD dokáže snímat dvakrát tolik snímků. Mírně zaostává také v kvalitě fotoaparátu, výsledné obrázky mají maximálně 10 megapixelů, některé kamery vyfotí i výrazně kvalitnější fotky. Samozřejmostí je optická stabilizace obrazu, navíc je možné dokoupit i pouzdro. I bez něj je ale přístroj voděodolný do hloubky 10 metrů. Výrobce neuvádí šířku záběru, nedočkáte se zde dálkového ovladače ani G-senzoru. Nejde však o velmi časté funkce. GoPro HERO 7 Silver nabízí velmi dobrou kapacitu baterie přes 1200 mAh.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GoPro

Rozlišení (px)

3840 x 2160

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

10

Stabilizátor

Ano

Dálkový ovladač

Ne

Pouzdro

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 220

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Tato kamera má na zadní straně dotykový displej s úhlopříčkou 2 palce, což je poměrně standardní hodnota. Potěší i celkem nízká hmotnost, pod 95 gramů. Kamera má možnost bezdrátového připojení přes Wi-fi i Bluetooth, k počítači se připojíte USB kabelem, HDMI chybí.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")

2

Hmotnost (g)

94,4

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ne

USB

Ano

Naše hodnocení a závěr

Malá sportovní outdoorová kamera GoPro HERO7 Silver je velmi kvalitní produkt od populárního výrobce tohoto druhu zboží. Jedná se ale o méně výkonného bratra vyššího modelu s označením Black. Typ Silver natáčí 4K video s frekvencí 30 snímků za sekundu, má 10 Mpix fotoaparát, optickou stabilizaci obrazu i dvoupalcový displej. Pozitivní je kapacita baterie 1220 mAh a nízká hmotnost okolo 94 gramů. Kamera naopak nedisponuje HDMI konektorem a výrobce neuvádí hodnotu šířky záběru. Nadšence do vodních radovánek potěší voděodolnost až do 10 metrů i bez použití ochranného pouzdra.

5 700 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: GoPro HERO7 Silver | Hodnocení: 82,5 %
Jakub Gulec pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí například, jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Existuje pro tento model „GoPro HERO7 Silver“ dálkové ovládání? Děkuji

Dobrý den. Podle dostupných oficiálních informací je dálkové ovládání kompatibilní pouze s modely nejvyšší verze Black. Silver je ovládán pouze přes aplikaci.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GoPro HERO7 Silver

GoPro HERO7 Silver

5 700 Kč Orientační cena