Menu

Recenze a srovnání GoPro HERO8 Black

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer nad 5000 Kč

Datum doporučení: Červen 2020

  • Kvalitní stabilizace a plynulost obrazu
  • Přední i zadní displej
  • Solidní zpracování
  • Vysoká cena
  • Dražší příslušenství
11 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Outdoorová kamera GoPro HERO8 Black patří mezi nejvyhledávanější a nejschopnější produkty na trhu. Existuje už několik postupných verzí, z nichž HERO8 je nejnovější (červen 2020). Na druhou stranu, za kvalitu si dost připlatíte a změny ve srovnání s předchozím modelem už nebývají většinou nějak zásadní.

Co se týče základních parametrů, na první pohled tato kamera příliš nevyniká. Avšak nabízí velké množství funkcí na vyšší úrovni než levnější konkurence. Nejvyšší kvalita záznamu je 4K (tedy 3 840 x 2 160 pixelů), zařízení dokáže i fotit s výslednou kvalitou 12 Mpix. Při nejvyšším rozlišení snímková frekvence dosahuje 60 fps. Velkou výhodou je propracovaná stabilizace a plynulost obrazu, navíc kamera dokáže upravovat rychlost záznamu podle natáčené akce. GoPro nabízí velkou řadu příslušenství, avšak dost často si za něj musíte připlatit. Jde například o dálkové ovládání, osvětlení, možnost připojení HDMI konektoru (přes speciální Media Mod), ochranný obal a podobně. Kapacita baterie je 1 220 mAh.

Bez ochranného obalu disponuje kamera vodotěsností do 10 metrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce GoPro
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 12
Stabilizátor Ano
Dálkový ovladač Ne
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°) Neuvedeno
Kapacita baterie (mAh) 1 220
G-senzor Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Výhodou této kamery je, že má dva displeje. Jeden dvoupalcový barevný vzadu a jeden informativní na přední straně. Hmotnost bez příslušenství je 126 gramů, samozřejmostí je možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Přímo na těle kamery pak najdete USB-C konektor. Potěší integrovaný držák na stativ a příslušenství, takže nemusíte pořizovat speciální doplněk.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 2
Hmotnost (g) 126
Wi-Fi Ano
HDMI Ne
USB Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Pokud se zaměříme na pozitiva, která zmiňují uživatelé, kteří si už kameru vyzkoušeli, nejčastěji narazíme na pochvalu snadného ovládání, plynulost obrazu a dobrou stabilizaci i kvalitní zvukový záznam. Naopak mezi zápory se jednoznačně nejčastěji objevuje kratší výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

GoPro HERO8 Black je osvědčená kvalita. Tento model znovu posouvá možnosti natáčení s akčními kamerami o kus dál. Výrobce si dává záležet hlavně na dobré ovladatelnosti a funkčnosti, kde hraje prim kvalitní stabilizace obrazu a plynulost. Kamera natáčí ve 4K, což je poměrně běžné u dražších modelů. Fotografie mohou mít rozlišení až 12 Mpix. Baterie má kapacitu 1 220 mAh, na její výdrž si ale občas stěžují někteří uživatelé. Zkrátka je dobré si pořídit minimálně jeden akumulátor navíc. Na kameře najdeme dva displeje. Vzadu je jeden barevný dotykový s dvoupalcovou úhlopříčkou. Na přední straně vedle objektivu je pak umístěný ještě informativní displejový panel. Celková hmotnost kamery bez příslušenství je 126 gramů, za případné vychytávky a rozšíření si celkem připlatíte. Kamera je propojitelná pomocí USB-C kabelu nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Pokud byste žádali HDMI port, musíte si pořídit ještě speciální Media Mod. Podle uživatelských recenzí je celkem dobrý i zvuk, což nebývá u akčních kamer vždy zvykem.

Někteří uživatelé zmiňují, že nové GoPro nenabízí zas tak zásadní rozdíly ve srovnání s předchozí verzí, za kterou můžete pár tisíc ušetřit. Pokud vás tedy zajímá srovnání, zaměřili jsme se také na kameru GoPro HERO7 Black.

11 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze GoPro HERO8 Black

GoPro HERO8 Black

11 000 Kč Orientační cena