Menu

Recenze a srovnání GoPro HERO8 Black

89,5 % Celkové hodnocení

Výhodná ve výprodeji v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Kvalitní stabilizace a plynulost obrazu
  • Přední i zadní displej
  • Solidní zpracování

Zápory

  • Vysoká cena
  • Dražší příslušenství
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Outdoorová kamera GoPro HERO8 Black patří mezi nejvyhledávanější a nejschopnější produkty na trhu. Existuje už několik postupných verzí, z nichž HERO8 je nejnovější (červen 2020). Na druhou stranu, za kvalitu si dost připlatíte a změny ve srovnání s předchozím modelem už nebývají většinou nějak zásadní.

Co se týče základních parametrů, na první pohled tato kamera příliš nevyniká. Avšak nabízí velké množství funkcí na vyšší úrovni než levnější konkurence. Nejvyšší kvalita záznamu je 4K (tedy 3 840 x 2 160 pixelů), zařízení dokáže i fotit s výslednou kvalitou 12 Mpix. Při nejvyšším rozlišení snímková frekvence dosahuje 60 fps. Velkou výhodou je propracovaná stabilizace a plynulost obrazu, navíc kamera dokáže upravovat rychlost záznamu podle natáčené akce. GoPro nabízí velkou řadu příslušenství, avšak dost často si za něj musíte připlatit. Jde například o dálkové ovládání, osvětlení, možnost připojení HDMI konektoru (přes speciální Media Mod), ochranný obal a podobně. Kapacita baterie je 1 220 mAh.

Bez ochranného obalu disponuje kamera vodotěsností do 10 metrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GoPro

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/60

Snímková frekvence při 4K videu (FPS)

60

Snímková frekvence při 2,7K videu (FPS)

120

Snímková frekvence při FullHD videu (FPS)

240

Snímková frekvence při HD videu (FPS)

Nepodporuje

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ne

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Výhodou této kamery je, že má dva displeje. Jeden dvoupalcový barevný vzadu a jeden informativní na přední straně. Hmotnost bez příslušenství je 126 gramů, samozřejmostí je možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Přímo na těle kamery pak najdete USB-C konektor. Potěší integrovaný držák na stativ a příslušenství, takže nemusíte pořizovat speciální doplněk.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ne

Hmotnost (g)

126

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ne

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 220

Hodnocení dalších uživatelů

Pokud se zaměříme na pozitiva, která zmiňují uživatelé, kteří si už kameru vyzkoušeli, nejčastěji narazíme na pochvalu snadného ovládání, plynulost obrazu a dobrou stabilizaci i kvalitní zvukový záznam. Naopak mezi zápory se jednoznačně nejčastěji objevuje kratší výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

GoPro HERO8 Black je osvědčená kvalita. Tento model znovu posouvá možnosti natáčení s akčními kamerami o kus dál. Výrobce si dává záležet hlavně na dobré ovladatelnosti a funkčnosti, kde hraje prim kvalitní stabilizace obrazu a plynulost. Kamera natáčí ve 4K, což je poměrně běžné u dražších modelů. Fotografie mohou mít rozlišení až 12 Mpix. Baterie má kapacitu 1 220 mAh, na její výdrž si ale občas stěžují někteří uživatelé. Zkrátka je dobré si pořídit minimálně jeden akumulátor navíc. Na kameře najdeme dva displeje. Vzadu je jeden barevný dotykový s dvoupalcovou úhlopříčkou. Na přední straně vedle objektivu je pak umístěný ještě informativní displejový panel. Celková hmotnost kamery bez příslušenství je 126 gramů, za případné vychytávky a rozšíření si celkem připlatíte. Kamera je propojitelná pomocí USB-C kabelu nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Pokud byste žádali HDMI port, musíte si pořídit ještě speciální Media Mod. Podle uživatelských recenzí je celkem dobrý i zvuk, což nebývá u akčních kamer vždy zvykem.

Někteří uživatelé zmiňují, že nové GoPro nenabízí zas tak zásadní rozdíly ve srovnání s předchozí verzí, za kterou můžete pár tisíc ušetřit. Pokud vás tedy zajímá srovnání, zaměřili jsme se také na kameru GoPro HERO7 Black. Srovnání dalších modelů GoPro kamer pak najedete na webu Outdoortipy.cz.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GoPro HERO8 Black | Hodnocení: 89,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GoPro HERO8 Black

GoPro HERO8 Black

6 000 Kč Orientační cena