Recenze a test Lamax Action X8 Electra | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Lamax Action X8 Electra

Klady a zápory

  • Využitelnost při zachování nízké ceny
  • Vyšší hmotnost
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Nejdůležitějším parametrem týkajícím se kvality pořizovaného videozáznamu je u každé kamery maximální možné rozlišení. V tomto ohledu lze považovat Lamax Action X8 Electra za velmi kvalitní, protože disponuje rozlišením 3840 x 2160 px (4K), které je v současnosti výsadou těch nejlepších kamer. Dobře si vede také v ohledu rozlišení fotoaparátu, kde přináší hodnotu 12 Mpx a v kombinaci s vybavením dalších komponentů se toto rozlišení promítá do slušné kvality pořizovaných fotek. Kameře bohužel chybí stabilizace obrazu, která se stará o zachování ostrého obrazu i v extrémních podmínkách, kdy není pozice kamery pevně fixována. Naopak všechny uživatele jistě potěší vodotěsnost zařízení, která by měla při použití pouzdra garantovat odolnost až do hloubky 30 m. Co se týče výdrže baterie, výrobce dodává ke kameře hned dva kusy se stejnou kapacitou 900 mAh a každý z akumulátorů má výdrž pohybující se okolo hodiny a půl při průměrném zatížení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lamax

Stabilizátor

Ne

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ano

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Co se týče rozměrových parametrů šířka se u kamery Lamax Action X8 Electra rovná hodnotě necelých 6 cm, výška 4 cm a hloubka bez mála 3 cm. Dohromady tvoří kamera relativně kompaktní celek, ale rozhodně nepatří mezi nejmenší na trhu. Podobně je na tom i co se týče hmotnosti. Ta se zastavila na hodnotě 118 gramů včetně vodotěsného pouzdra, čímž se kamera zařazuje mezi těžší kousky mezi kamerami se srovnatelným vybavením. Nutné je však zmínit, že bez pouzdra váží příjemných 63 gramů, což je naopak hodnota, která referuje o velké praktičnosti. Lamax Action X8 Electra disponuje také vlastním displejem s úhlopříčkou 1,5 palce, který umožňuje snadné a bezprostřední ovládání. Dobře vybavená je taká z pohledu konektivity, protože jí nechybí konektory pro připojení USB, HDMI ani funkce Wi-Fi.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")

1,5

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ano

Hmotnost (g)

118

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

900

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé kamery Lamax Action X8 Electra si chválí především její velmi dobrý poměr ceny ku výkonu, kvalitu pořizovaného videozáznamu a také vybavení dvěma bateriemi. Naopak jako slabinu vnímají nutnost nabíjet baterii kamery pouze vloženou uvnitř, takže není možné ji provozovat s náhradní baterii, když je zrovna nutné nabíjet. Podobně uživatelé referují také o relativně vysoké hmotnosti.

Naše hodnocení a závěr

​Kamera Lamax Action X8 Electra nabídne hodně peněz za málo muziky. Z tohoto důvodu je velmi zákaznicky oblíbeným a vyhledávaným produktem. V některých ohledech (například co se týče hmotnosti) poněkud zaostává nicméně v poměru ke konkurenci ve stejné cenové kategorii ji lze považovat za všestranně dobře vybavenou. Svými parametry se tak hodí především pro zákazníky, kteří hledají levnější možnost, ale nechtějí dělat příliš kompromisů, co se týče kvality.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Lamax Action X8 Electra
Jakub Gulec pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lamax Action X8 Electra

Lamax Action X8 Electra

3 000 Kč Orientační cena