Menu

Recenze a srovnání Lamax Action X8 Electra

Již se neprodává Při nákupu v kategorii outdoorových kamer do 5000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

  • Využitelnost při zachování nízké ceny
  • Vyšší hmotnost
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Nejdůležitějším parametrem týkajícím se kvality pořizovaného videozáznamu je u každé kamery maximální možné rozlišení. V tomto ohledu lze považovat Lamax Action X8 Electra za velmi kvalitní, protože disponuje rozlišením 3840 x 2160 px (4K), které je v současnosti výsadou těch nejlepších kamer. Dobře si vede také v ohledu rozlišení fotoaparátu, kde přináší hodnotu 12 Mpx a v kombinaci s vybavením dalších komponentů se toto rozlišení promítá do slušné kvality pořizovaných fotek. Kameře bohužel chybí stabilizace obrazu, která se stará o zachování ostrého obrazu i v extrémních podmínkách, kdy není pozice kamery pevně fixována. Naopak všechny uživatele jistě potěší vodotěsnost zařízení, která by měla při použití pouzdra garantovat odolnost až do hloubky 30 m. Co se týče výdrže baterie, výrobce dodává ke kameře hned dva kusy se stejnou kapacitou 900 mAh a každý z akumulátorů má výdrž pohybující se okolo hodiny a půl při průměrném zatížení.

Parametr Tento produkt
Výrobce Lamax
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 12
Stabilizátor Ne
Dálkový ovladač Ano
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°) 170
Kapacita baterie (mAh) 900
G-senzor Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Co se týče rozměrových parametrů šířka se u kamery Lamax Action X8 Electra rovná hodnotě necelých 6 cm, výška 4 cm a hloubka bez mála 3 cm. Dohromady tvoří kamera relativně kompaktní celek, ale rozhodně nepatří mezi nejmenší na trhu. Podobně je na tom i co se týče hmotnosti. Ta se zastavila na hodnotě 118 gramů včetně vodotěsného pouzdra, čímž se kamera zařazuje mezi těžší kousky mezi kamerami se srovnatelným vybavením. Nutné je však zmínit, že bez pouzdra váží příjemných 63 gramů, což je naopak hodnota, která referuje o velké praktičnosti. Lamax Action X8 Electra disponuje také vlastním displejem s úhlopříčkou 1,5 palce, který umožňuje snadné a bezprostřední ovládání. Dobře vybavená je taká z pohledu konektivity, protože jí nechybí konektory pro připojení USB, HDMI ani funkce Wi-Fi.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 1,5
Hmotnost (g) 118
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
USB Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé kamery Lamax Action X8 Electra si chválí především její velmi dobrý poměr ceny ku výkonu, kvalitu pořizovaného videozáznamu a také vybavení dvěma bateriemi. Naopak jako slabinu vnímají nutnost nabíjet baterii kamery pouze vloženou uvnitř, takže není možné ji provozovat s náhradní baterii, když je zrovna nutné nabíjet. Podobně uživatelé referují také o relativně vysoké hmotnosti.

Naše hodnocení a závěr

​Kamera Lamax Action X8 Electra nabídne hodně peněz za málo muziky. Z tohoto důvodu je velmi zákaznicky oblíbeným a vyhledávaným produktem. V některých ohledech (například co se týče hmotnosti) poněkud zaostává nicméně v poměru ke konkurenci ve stejné cenové kategorii ji lze považovat za všestranně dobře vybavenou. Svými parametry se tak hodí především pro zákazníky, kteří hledají levnější možnost, ale nechtějí dělat příliš kompromisů, co se týče kvality.

3 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Lamax Action X8 Electra

Lamax Action X8 Electra

3 000 Kč Orientační cena