Recenze a test LAMAX ACTION X8 Electra

8. místo

Obrázek kamery LAMAX ACTION X8 Electra

Celkové hodnocení: 

4 / 5

Klady:

FullHD

Zápory:

Stabilizace

3 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Lamax Action X8 Electra je kamera od výrobce Lamax. Rozlišení, ve kterém je možné pořizovat video záznam, je FullHD, tedy vysoké rozlišení a to při 60 FPS. Najdeme zde také možnost rozlišení 4K, nicméně jen při 10 FPS, což není zrovna mnoho. Každopádně, tato funkce zde je. Jako u většiny hodnocených kamer, i zde najdeme fotoaparát. Lamax Action X8 Electra umožňuje pořizování fotografií při hodnotě 12 Mpx. Snímač je CMOS. Kamera sama o sobě není vybavena schopností voděodolnosti, takže pokud ji chcete používat pro plavání, nebo potápění, neobejdete se bez ochranného vodotěsného pouzdra. S ním se můžete vydat až do hloubky 30 metrů. Hledáte-li kameru, u které pouzdro nebude potřeba, variantou je například GoPro HERO4 Session, nebo levnější Pentax Ricoh WG-M1. Nevýhoda kamery Lamax Action X8 Electra je absence stabilizátoru obrazu. U outdoorových kamer je stabilizace vždy problematická a nedá se říci, že pokut touto možností kamera disponuje, bude obraz 100% stabilní, nicméně u většiny ostatních kamer je, což je nutné připomenout. Hodnota maximálního uhlu záběru, který umí kamera zaznamenat je 170°. Po stránce funkcí, které jsme v našem testu hodnotili, disponuje všemi. Konkrétně detekcí pohybu, cyklickým nahráváním i časosběrným snímáním. Zvuk je stereo, což je dobré.

Srovnávací tabulka parametrů

Parametr

Tato kamera

Průměr všech 10 kamer v testu
pro porovnání

FullHD

ano

Všechny kamery ano

4K video

ano (30 FPS)

6 kamer ne, 4 kamery ano

Fotoaparát

ano

Všechny kamery ano

Počet Mpx fotoaparátu

12

Průměrný počet Mpx fotoaparátu je 12,2 Mpx

Vodotěsnost bez pouzdra (m)

0

3 kamery ano do 10 m, 7 kamer ne

Vodotěsnost s pouzdrem (m)

30

2 kamery ne, 4 kamery 30 m, 2 kamery 40 m,
2 kamery 60 m

Stabilizace obrazu

ne

9 kamer ano, 1 kamera ne

Max. úhel pohledu

170

Průměrný úhel pohledu je 165,5

Detekce pohybu

ano

4 kamery ano, 6 kamer ne

Cyklické nahrávání

ano

9 kamer ano, 1 kamera ne

Časosběrné snímání

ano

Všechny kamery ano

Sportovní kamera

ano

Všechny kamery ano

Snímač

CMOS

Všechny kamery mají CMOS

Zvuk

mono

8 kamer má stereo zvuk, 2 mají mono zvuk

Zpomalený režim

ano

Všechny kamery ano, 3 mají 60 FPS, 1 má 100 FPS, 4 mají 120 FPS a 2 mají 240 FPS

Rozměry, výbava a design

Kamera je na šířku velká 59,2 mm, do hloubky má 24 mm a na výšku měří 41 mm. Její hmotnost je 63 gramů, což není mnoho. U outdoorových kamer je vždy lepší, když jsou celkově menší a lehčí, neboť nebudete omezováni v pohybu, ať už půjde o procházení přírodou nebo jízdu na kole či lyžích. Design kamery je velice zdařilý, umocňující pocit odolnosti a výdrže.

Na zadní straně je jako u většiny kamer umístěn display o velikosti 1,5 palců. Zaznamenaná data jsou ukládána na paměťovou kartu microSD, nebo SDHC. U kamery LAMAX ACTION X8 Electra nechybí Wifi, která se hodí na propojení kamery s chytrým telefonem, nebo tabletem. Díky této možnosti můžete kameru ovládat, měnit nastavení anebo přímo kontrolovat pořizovaný záznam. Nechybí zde ani USB a HDMI, což je rozhodně příjemné. Samotné dálkové ovládání sice není, nicméně díky možnosti propojení s telefonem nebude ani potřeba. Co se výdrže týče, tak kamera je schopna natáčet záznam při vysokém FullHD rozlišení až po dobu 90 minut

Srovnávací tabulka funkcí, příslušenství a rozměrů

Parametr

Tato kamera

Průměr všech 10 kamer v testu
pro porovnání

Šířka (mm)

59,2

Průměrná šířka je 52,7 mm

Hloubka (mm)

24

Průměrná hloubka je 38,9 mm

Výška (mm)

41

Průměrná výška je 40,9 mm

Hmotnost (g)

63

Průměrná hmotnost je 77,8 mm

Displej, velikost displeje v palcích

ano, 1,5

9 kamer ano, 1 ne

Záznamové médium

microSD, SDHC, 32 GB

WiFi

ano

Všechny kamery ano

HDMI/microHDMI

ano

7 kamer ano, 3 ne

USB

ano

Všechny kamery ano

Ovládání přes mobil (aplikace)

ano

Všechny kamery ano

Dálkové ovládání

ne

5 kamer ano, 5 ne

Výdrž baterie (při FullHD v minutách)

90

Průměrná výdrž baterie při FullHD je 103 minut

Názory uživatelů a dostupnost

Kamera LAMAX ACTION X8 Electra je, co se spotřebitelů týče, hodnocena poměrně hojně. Celkově v hodnocení spokojenosti dosahuje hodnoty kolem 83 %. Jako klady spotřebitelé uvádí především vysoké rozlišení FullHD, tedy kvalitní záznamu, potom například vybavení, které je součástí balení. Slabinou, na kterou spotřebitelé upozorňují je ve stabilizaci, nebo horší kvalitě fotografií. Berte tyto hodnoty a údaje spíše inspirativně. Po stránce dostupnosti nebude problém kameru zakoupit, neboť je nabízena více než 45 prodejci.

Naše hodnocení a závěr

Kamera se v našem testu umístila na 8. místě se ziskem 4 body z 5. Všechny zastoupené kamery jsou poměrně vyrovnané. LAMAX ACTION X8 Electra postrádá stabilizaci obrazu, což je nepříjemné, jinak disponuje velkým množstvím vybavení, což jeho hodnotu zase zvětšuje. Cena, za kterou by mělo být možné ji pořídit je kolem 3 000 Kč, ta se ale může měnit.

Datum:
Produkt: LAMAX ACTION X8 Electra
Hodnocení: 4