Recenze a test Lamax X9.1 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Lamax X9.1

73,5 % Celkové hodnocení

Starší model v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Nízká cena
  • Nižší hmotnost
  • Bohaté příslušenství

Zápory

  • Slabší výdrž baterie
  • Horší kvalita záznamu při slabším osvětlení
  • Pouze jedna baterie (ve srovnání s vyšším modelem)
2 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Outdoorová kamera Lamax X9.1 nabízí velmi slušné parametry za dobrou cenu. Kvalita záznamu ve 4K je nejrozšířenější (únor 2020) a hodí se pro velkou škálu použití. Samozřejmě nechybí ani možnost focení samostatných snímků, jejichž nejvyšší kvalita je 12 Mpx. Velkým pozitivem je optický stabilizátor a malý dálkový ovladač, díky kterému můžete ovládat spoušť, aniž byste hledají příslušné tlačítko na těle kamery. Příslušenství v ceně je velmi bohaté, například v něm uživatel najde vodotěsné pouzdro, které zajistí možnost potopení až do 40 metrů hloubky. Šířka záběru je poměrně standardních 170°, G-senzor ve výbavě není.

Parametrově se tato kamera velmi podobá dalšímu typu z dílny Lamaxu, tedy outdoorové kameře Lamax X10.1, která se liší drobnými technickými odlišnostmi a navíc má v balení také druhou baterii. Toho se u Lamaxu X9.1 nedočkáte a musíte si případně další akumulátor dokoupit zvlášť. Kapacita baterie je 1 050 mAh.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lamax

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/30

Snímková frekvence při 4K videu (FPS)

30

Snímková frekvence při 2,7K videu (FPS)

30

Snímková frekvence při FullHD videu (FPS)

60

Snímková frekvence při HD videu (FPS)

120

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ano

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Kamera má na zadní straně standardní dvoupalcový displej, přes který celé zařízení můžete ovládat. Pomůže vám ale také už zmiňovaný dálkový ovladač. Hmotnost je 72 gramů, takže se nemusíte bát vzít tento model i na delší turistiku. Určitě se vám v batohu nijak zásadně nepronese. Co se týče propojení s dalšími zařízeními, využít se dá microUSB, Wi-Fi nebo konektor HDMI.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ano

Hmotnost (g)

72

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 050

Hodnocení uživatelů

Lidé, kteří už tuto outdoorovou kamerku vyzkoušeli, si na ni pochvalují velmi nízké pořizovací náklady a přitom slušnou kvalitu záznamu. Velké pozitivum je také široké příslušenství. Zápornou stránkou je občas nižší kvalita komponent a kratší výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Sportovní kamerka Lamax X9.1 je vhodná pro uživatele, kteří nelpí na absolutní špičce na trhu, ale spíše chtějí dostat solidní produkt za velmi výhodnou cenu. To jim tento model nabízí v podobě 4K rozlišení či možnosti fotografování s kvalitou až 12 Mpx. Celokvou kvalitu videozáznamu vylepšuje optický stabilizátor. Výhodou je také bohaté příslušenství, včetně dálkového ovladače a vodotěsného pouzdra. Šířka záběru dosahuje standardních 170°, průměrná je pak také kapacita baterie 1 050 mAh. Na zadní straně kamery je dvoupalcový displej. Celkově zařízení váží příjemných 72 gramů, k dalším zařízením se připojíte přes microUSB, HDMI nebo Wi-Fi.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lamax X9.1 | Hodnocení: 73,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, prosím o radu. Chtěli bychom umožnit postiženému kamarádovi, kterého přepravujeme ležícího v autě, aby mohl sledovat dění před autem na tabletu. Na delších cestách kouká jen na strop auta, z okýnek nevidí. Poradíte, prosím, jak tento problém vyřešit? Existuje nějaká šikovná kamerka, která posílá live signál přes kabel nebo WiFi a tablet, který by uměl tento signál přijímat?
Předem moc děkuji za odpověď.

Luděk Hobza

Dobrý den,
nejsnazší variantou, jak takovýto živý pohled z předního okna umožnit bude zakoupení tabletu s podporou OTG (nejčastěji USB-C), webkamery a převodníku mezi USB-A na USB-C s podporou OTG. Doporučit mohu například tablet Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ, který potřebným portem USB-C disponuje, navíc se jedná o solidní poměr ceny a výkonu. Webkameru potom vybírejte podle toho, jak kvalitní obraz chcete přenášet. Nikdy však nekupujte vyšší rozlišení, než jaké podporuje obrazovka tabletu, v ničem by vám nepomohlo. Základní výběr zajímavých webkamer naleznete v našem článku Jak vybrat webkameru. Pro připojení pak budete potřebovat také aplikaci na tabletu, například USB Camera. Pamatujte na to, že při tomto řešení budete omezeni výdrží baterie. Další elegantnější variantou je připojit kameru prostřednictvím WiFi, ověřte si však, že kamera tuto funkci ovládá. V takovém případě budete muset napájet jak tablet, tak kameru.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, mám dotaz na kameru Lamax x9.1. Kameru používám převážně na motorce. Když dám kameru na motorku, tak mi kamera nahraje třeba záznam, který má dvě vteřiny, nebo nenahrává vůbec. Co s tím mám dělat?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
zkontrolujte, jestli kameru neuchycujete k motorce způsobem, který by vedl k nechtěnému stisknutí tlačítka spínače. Pokud tomu tak není a kamera je osazena správně, pak je možné, že ji vadí nadměrné vibrace, které mohou některé motorky generovat. Pokud kamera mimo použití na motorce rovněž nefunguje, trvejte na reklamaci.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lamax X9.1

Lamax X9.1

2 400 Kč Orientační cena