Menu

Recenze a srovnání Lamax X9.1

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer do 5000 Kč

Datum doporučení: Únor 2020

73,0 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Nižší hmotnost
  • Bohaté příslušenství
  • Slabší výdrž baterie
  • Horší kvalita záznamu při slabším osvětlení
  • Pouze jedna baterie (ve srovnání s vyšším modelem)
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Outdoorová kamera Lamax X9.1 nabízí velmi slušné parametry za dobrou cenu. Kvalita záznamu ve 4K je nejrozšířenější (únor 2020) a hodí se pro velkou škálu použití. Samozřejmě nechybí ani možnost focení samostatných snímků, jejichž nejvyšší kvalita je 12 Mpx. Velkým pozitivem je optický stabilizátor a malý dálkový ovladač, díky kterému můžete ovládat spoušť, aniž byste hledají příslušné tlačítko na těle kamery. Příslušenství v ceně je velmi bohaté, například v něm uživatel najde vodotěsné pouzdro, které zajistí možnost potopení až do 40 metrů hloubky. Šířka záběru je poměrně standardních 170°, G-senzor ve výbavě není.

Parametrově se tato kamera velmi podobá dalšímu typu z dílny Lamaxu, tedy outdoorové kameře Lamax X10.1, která se liší drobnými technickými odlišnostmi a navíc má v balení také druhou baterii. Toho se u Lamaxu X9.1 nedočkáte a musíte si případně další akumulátor dokoupit zvlášť. Kapacita baterie je 1 050 mAh.

Parametr Tento produkt
Výrobce Lamax
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 12
Stabilizátor Ano
Dálkový ovladač Ano
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°) 170
Kapacita baterie (mAh) 1 050
G-senzor Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Kamera má na zadní straně standardní dvoupalcový displej, přes který celé zařízení můžete ovládat. Pomůže vám ale také už zmiňovaný dálkový ovladač. Hmotnost je 72 gramů, takže se nemusíte bát vzít tento model i na delší turistiku. Určitě se vám v batohu nijak zásadně nepronese. Co se týče propojení s dalšími zařízeními, využít se dá microUSB, Wi-Fi nebo konektor HDMI.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 2
Hmotnost (g) 72
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
USB Ano

Hodnocení uživatelů

Lidé, kteří už tuto outdoorovou kamerku vyzkoušeli, si na ni pochvalují velmi nízké pořizovací náklady a přitom slušnou kvalitu záznamu. Velké pozitivum je také široké příslušenství. Zápornou stránkou je občas nižší kvalita komponent a kratší výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Sportovní kamerka Lamax X9.1 je vhodná pro uživatele, kteří nelpí na absolutní špičce na trhu, ale spíše chtějí dostat solidní produkt za velmi výhodnou cenu. To jim tento model nabízí v podobě 4K rozlišení či možnosti fotografování s kvalitou až 12 Mpx. Celokvou kvalitu videozáznamu vylepšuje optický stabilizátor. Výhodou je také bohaté příslušenství, včetně dálkového ovladače a vodotěsného pouzdra. Šířka záběru dosahuje standardních 170°, průměrná je pak také kapacita baterie 1 050 mAh. Na zadní straně kamery je dvoupalcový displej. Celkově zařízení váží příjemných 72 gramů, k dalším zařízením se připojíte přes microUSB, HDMI nebo Wi-Fi.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Lamax X9.1 | Hodnocení: 73,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lamax X9.1

Lamax X9.1

2 500 Kč Orientační cena