Recenze a test Niceboy Vega 4K | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Niceboy Vega 4K

v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Využitelnost při zachování nízké ceny
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Složitější ovládání
  • Bez stabilizace obrazu
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kvalita videa u každé kamery je determinována především údajem týkajícím se rozlišení. V případě Niceboy Vega 4K se můžete těšit, jak samotný název napovídá na 4K rozlišení tedy 3840 x 2160, což je hodnota která je v současnosti nejlepší volbou na trhu outdoorových kamer. Dobře je na tom kamera i co se týče pořizování fotografií, disponuje fotoaparátem s maximálním rozlišením 12 Mpx, což se v kombinaci s dalšími parametry promítá do slušné kvality pořízených snímků. Kameře bohužel chybí stabilizace obrazu, která má za úkol zajistit ostré záběry i v případě, kdy není kamera při snímaní zcela upevněna. Co naopak jistě každého potěší, je vodotěsnost kamery až do hloubky 30 metrů, která je garantována při použití speciálního pouzdra. Baterie disponuje kapacitou 1050 mAh a její reálná výdrž se pohybuje okolo 90 minut v provozu, při běžném používání na jedno nabití.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Niceboy

Stabilizátor

Ne

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ano

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Niceboy Vega 4K rozměrově nikterak nevybočuje z průměru kvalitativně srovnatelných zařízení a jeví se jako poměrně kompaktní i do horších podmínek. Dobře si navíc vede i v ohledu hmotnosti, protože celková váha činí pouze 58 gramů, což je hodnota, která by neměla nadělat problémy za žádných okolností. Kamera disponuje také displejem s úhlopříčkou 2 palce, který umožňuje pohodlné a bezprostřední ovládání za každé situace a velmi dobře si vede i co se týče možností připojení. Je vybavena konektorem pro připojení USB, HDMI a podporuje i Wi-Fi.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ano

Hmotnost (g)

58

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 050

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé kamery Niceboy Vega 4K si pochvalují především vysokou kvalitu pořizovaného videa determinovanou rozlišením 4K, které je vzhledem k cenové dostupnosti považováno z jejich pohledu za velkou výhodu. Podobně kladně hodnotí také bohaté příslušenství, které je k dispozici v ceně kamery a základním balení. Negativně naopak kupující vnímají složitější mechanismus ovládání, který je v některých situacích dle jejich názoru značně nepraktický.

Naše hodnocení a závěr

​Ačkoliv kamera Niceboy Vega 4K patří mezi produkty s nízkou cenou, svými parametry se může rovnat i mnohem dražším modelům. Výrazně nezaostává v žádném ohledu a proto se jeví jako vhodná volba pro začátečníky nebo pokročilé, kteří nechtějí utrácet vysoké částky.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Niceboy Vega 4K
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Niceboy Vega 4K

Niceboy Vega 4K

2 500 Kč Orientační cena