Menu

Recenze a srovnání Niceboy Vega 5 Pop

Již se neprodává Při nákupu v kategorii outdoorových kamer do 5000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Výborná kvalita za dostupnou cenu
  • Dálkové ovládání
  • Nižší výdrž baterie
  • Problémy se záznamem zvuku v obalu
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Outdoorová kamera Niceboy Vega 5 Pop je dobrou variantou pro uživatele, kteří od akční kamery požadují dobrý výkon za slušnou cenu. Tento produkt nepatří mezi úplnou špičku, splní však standard pro nenáročné. Co se týče nejdůležitějšího parametru u outdoorových kamer, tedy rozlišení natáčeného videa, nezaostává Vega 5 Pop za ostatními produkty a nabízí nejkvalitnější dostupné 4K rozlišení (s interpolací). Počet pixelů v poměru stran 16:9 je tedy 3840 x 2160.

To se projevuje i na kvalitě fotografií, které lze s touto kamerou pořizovat. U nich výrobce uvádí nadstandardní hodnotu 16 megapixelů, což v kombinaci s dalšími parametry zajistí slušné obrázky. Zařízení se pyšní optickou i elektronickou stabilizací obrazu, což pomůže hlavně uživatelům, kteří chtějí kameru používat například k akčnímu natáčení jízdy na kole nebo třeba na lyžích. Při podobném využití s umístěním kamery na helmě se hodí také dálkový ovladač pro snadnější ovládání.

Součástí přístroje je širokoúhlý objektiv pro efekt rybího oka (zabíraný úhel je až 170 stupňů, což je poměrně častá hodnota, ale některé kamery mívají méně – před nákupem je dobré si zjistit, jaký úhle kamera zvládne), aqua mód vyvinutý speciálně pro natáčení pod vodou s vodotěsným pouzdrem nebo vlastní nastavení expozice. Vodotěsnost se standardně objevuje i u jiných výrobků.

Parametr Tento produkt
Výrobce Niceboy
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 16
Stabilizátor Ano
Dálkový ovladač Ano
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°) 170
Kapacita baterie (mAh) 1 000
G-senzor Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Niceboy Vega 5 Pop osloví kompaktními rozměry. Co s týče hmotnosti, jeho 88 gramů zajistí jednoduchou manipulaci a ovládání. Navíc je to přívětivá hodnota i pro použití například na helmě. Kamera má nadprůměrně velký dotykový displej s úhlopříčkou téměř dva a půl palce. Ten uživatelům zajistí pohodlné ovládání za různých okolností.

Kamera, jak už je standardem u těchto produktů, se dá snadno bezdrátově připojit k internetu přes wi-fi. Případně se dají využít k připojení k počítači nebo televizi také kabely USB a HDMI. Baterie má kapacitu okolo jednoho tisíce mAh, což je v nižší cenové kategorii průměr, který by měl vystačit až na hodinu a půl záznamu, avšak ve srovnání s kvalitnějšími výrobky v tomto ohledu zaostává.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 2,45
Hmotnost (g) 88
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
USB Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Lidé, kteří si pořídili kameru Niceboy Vega 5 Pop si pochvalují zejména poměr ceny a kvality a bohaté příslušenství. Za výhodu považují také dálkové ovládání a jednoduchost obsluhy produktu. Na druhou stranu jim vadí například horší záznam zvuku, zejména při použití ve vodotěsném obalu, nebo malá výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Kamera Niceboy Vega 5 Pop je výbornou variantou pro lidi, kteří nepotřebují špičkovou kvalitu a hledají spíše kompromis vzhledem k cenovým nárokům – prostě hodně muziky za málo peněz. Tento produkt dokáže pořídit dobré záběry, balení obsahuje hodně příslušenství včetně užitečného dálkového ovládání. V nižší cenové kategorii je tato kamera výborná volba.

Zaměřili jsme se také na další produkt z dílny společnosti Niceboy. Pokud vás zajímá ještě levnější varianta, zkuste se podívat na recenzi modelu Niceboy Vega 4K. Pokud naopak cílíte na nejvyšší kvalitu a nehledíte při tom až tak na cenu, můžeme doporučit například GoPro HERO7 Black.

2 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Niceboy Vega 5 Pop

Niceboy Vega 5 Pop

2 500 Kč Orientační cena