Menu

Recenze a srovnání Niceboy Vega 6

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer do 5000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2019

  • Kvalitní videozáznam
  • Nízká hmotnost
  • V žádném parametru nevyčnívá
  • Pouze elektronická stabilizace
3 400 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Sportovní kamera Niceboy Vega 6 je velmi dobrým kompromisem mezi výhodnou cenou a výkonem. Můžete na ni natáčet i ve 4K rozlišení (3 840 x 2 160 pixelů), a to při 30 snímcích za sekundu. Maximální počet snímkové frekvence videa je 120 obrázků za sekundu při rozlišení HD. S kamerou můžete samozřejmě pořizovat i fotografie. Jejich maximální rozlišení je 12 megapixelů, což byla standardní hodnota v době recenzování (říjen 2019).

Model zvládá při nejvyšším rozlišení i stabilizaci obrazu, která je elektronická. Jedná se o běžný systém stabilizace, kdy se vlastně zabírá větší plocha obrazu, než vidíme na záznamu. Snímek je totiž v reálném čase oříznut a obraz softwarově stabilizován. Kvalitnější variantou, i když u akčních kamer spíš výjimečnou, je optická stabilizace, kde jsou fyzicky tlumeny otřesy snímače.

Ve výbavě kamery najdete také užitečný dálkový ovladač i odolné pouzdro. Šířkou záběru se kamera Niceboy vyrovnává konkurenci se 170°. Stejně tak odpovídá standardu i kapacita baterie 1 050 mAh, výrobce deklaruje výdrž 70 minut při natáčení videa v nejvyšším rozlišení.

Parametr Tento produkt
Výrobce Niceboy
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 12
Stabilizátor Ano
Dálkový ovladač Ano
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°) 170
Kapacita baterie (mAh) 1 050
G-senzor Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Akční kamera Niceboy mí displej přímo na těle přístroje, ten má v úhlopříčce 2 palce, což je celkem běžné. Pozitivní je poměrně nízká hmotnost pouhých 60 gramů.

Připojení k externím zařízením lze provést bezdrátově přes Wi-Fi nebo USB a HDMI kabelem.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 2
Hmotnost (g) 60
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
USB Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Mezi uživateli, kteří daný model už měli možnost vyzkoušet, převládal názor, že jde o kameru s dobrou funkčností a vysokým rozlišením za velmi dobré peníze. Kvitovali také ovládání v českém jazyce a bohaté příslušenství. Někteří si ale stěžovali na nechtěný efekt rybího oka, případně nefunkční tlačítka.

Naše hodnocení a závěr

Outdoorová kamera Niceboy Vega 6 nabízí za slušnou cenu vysoké rozlišení videa 4K při 30 snímcích za sekundu. Slušná je také kvalita fotografií 12 megapixelů. Stabilizace obrazu se dá použít i v případě natáčení ve 4K, avšak jde pouze o elektronickou stabilizaci. Kamera má dobrou výbavu včetně ochranného pouzdra a dálkového ovladače. Šířka záběru je 170°, což je běžná hodnota, s baterií o kapacitě 1 050 mAh slibuje výrobce 70minutovou výdrž při natáčení v nejvyšší kvalitě. Displej kamery má 2 palce. Velmi pozitivní hlavně pro sportovní využití je nízká hmotnost 60 gramů. Modelu nechybí možnost propojení přes Wi-Fi, USB i HDMI.

Pokud nechcete lovit v nižší cenové kategorii a chcete vždy ty nejlepší technologie na trhu, zkuste se zaměřit na kameru GoPro HERO7 Black.

3 400 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Niceboy Vega 6

Niceboy Vega 6

3 400 Kč Orientační cena