Recenze a test Niceboy Vega 6 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Niceboy Vega 6

77,4 % Hodnocení
redakce

Také nás zaujalo

Outdoorové kamery

Klady a zápory

Klady

  • Kvalitní videozáznam
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • V žádném parametru nevyčnívá
  • Pouze elektronická stabilizace
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sportovní kamera Niceboy Vega 6 je velmi dobrým kompromisem mezi výhodnou cenou a výkonem. Můžete na ni natáčet i ve 4K rozlišení (3 840 x 2 160 pixelů), a to při 30 snímcích za sekundu. Maximální počet snímkové frekvence videa je 120 obrázků za sekundu při rozlišení HD. S kamerou můžete samozřejmě pořizovat i fotografie. Jejich maximální rozlišení je 12 megapixelů, což byla standardní hodnota v době recenzování (říjen 2019).

Model zvládá při nejvyšším rozlišení i stabilizaci obrazu, která je elektronická. Jedná se o běžný systém stabilizace, kdy se vlastně zabírá větší plocha obrazu, než vidíme na záznamu. Snímek je totiž v reálném čase oříznut a obraz softwarově stabilizován. Kvalitnější variantou, i když u akčních kamer spíš výjimečnou, je optická stabilizace, kde jsou fyzicky tlumeny otřesy snímače.

Ve výbavě kamery najdete také užitečný dálkový ovladač i odolné pouzdro. Šířkou záběru se kamera Niceboy vyrovnává konkurenci se 170°. Stejně tak odpovídá standardu i kapacita baterie 1 050 mAh, výrobce deklaruje výdrž 70 minut při natáčení videa v nejvyšším rozlišení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Niceboy

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/24

Snímková frekvence při 4K videu (FPS)

24

Snímková frekvence při 2,7K videu (FPS)

Nepodporuje

Snímková frekvence při FullHD videu (FPS)

60

Snímková frekvence při HD videu (FPS)

120

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ano

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Akční kamera Niceboy mí displej přímo na těle přístroje, ten má v úhlopříčce 2 palce, což je celkem běžné. Pozitivní je poměrně nízká hmotnost pouhých 60 gramů.

Připojení k externím zařízením lze provést bezdrátově přes Wi-Fi nebo USB a HDMI kabelem.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ano

Hmotnost (g)

60

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 050

Hodnocení dalších uživatelů

Mezi uživateli, kteří daný model už měli možnost vyzkoušet, převládal názor, že jde o kameru s dobrou funkčností a vysokým rozlišením za velmi dobré peníze. Kvitovali také ovládání v českém jazyce a bohaté příslušenství. Někteří si ale stěžovali na nechtěný efekt rybího oka, případně nefunkční tlačítka.

Naše hodnocení a závěr

Outdoorová kamera Niceboy Vega 6 nabízí za slušnou cenu vysoké rozlišení videa 4K při 30 snímcích za sekundu. Slušná je také kvalita fotografií 12 megapixelů. Stabilizace obrazu se dá použít i v případě natáčení ve 4K, avšak jde pouze o elektronickou stabilizaci. Kamera má dobrou výbavu včetně ochranného pouzdra a dálkového ovladače. Šířka záběru je 170°, což je běžná hodnota, s baterií o kapacitě 1 050 mAh slibuje výrobce 70minutovou výdrž při natáčení v nejvyšší kvalitě. Displej kamery má 2 palce. Velmi pozitivní hlavně pro sportovní využití je nízká hmotnost 60 gramů. Modelu nechybí možnost propojení přes Wi-Fi, USB i HDMI.

Pokud nechcete lovit v nižší cenové kategorii a chcete vždy ty nejlepší technologie na trhu, zkuste se zaměřit na kameru GoPro HERO7 Black.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Niceboy Vega 6 | Hodnocení: 77,4 %
Jakub Gulec pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Niceboy Vega 6

Niceboy Vega 6

3 500 Kč Orientační cena