Menu

Recenze a srovnání Olympus TG-Tracker

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer do 5000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

  • Extrémně odolná konstrukce
  • Vyšší hmotnost
3 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Nejdůležitějším parametrem ovlivňujícím naprosto bezprostředně kvalitu natáčeného obrazu u každé kamery je jistě rozlišení. Olympus TG-Tracker nabízí v tomto ohledu špičkovou hodnotu 3840 x 2160 pixelů, která bývá označována také jako 4K. Podobně je na tom kamera i v ohledu rozlišení fotoaparátu, ten má rozlišení 7,2 Mpx a spolu s dalšími parametry se to promítá do poměrně slušné kvality pořízených fotek. Kameře nechybí ani stabilizátor, který ve zhoršených podmínkách zajištuje ostrost záběru i v momentech, kdy není možné kameru držet zcela pevně. Silnou stránkou je jistě také vodotěsnost, která by měla garantovat výdrž až do hloubky 30 m.

Parametr Tento produkt
Výrobce Olympus
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 7,2
Stabilizátor Ano
Dálkový ovladač Ano
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°) 180
Kapacita baterie (mAh) 1 350
G-senzor Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Co se týče rozměrů, kamera patří zhruba k průměru podobných zařízení. S šířkou necelých 6 cm, výškou 3,5 cm a hloubkou zhruba 9 cm lze konstatovat, že se jedná o poměrně kompaktní kousek, na druhou stranu rozhodně na trhu seženete i menší a flexibilnější kamery. Hmotnost kamery pak přináší hodnotu 180 gramů, což ji řadí mezi nejtěžší zařízení a do některých situací, kdy hraje roli každý gram navíc může být toto považováno za určité negativum. Kamera naopak disponuje vlastním displejem, s úhlopříčkou 1,5 palce, který umožní pohodlné ovládání. Z pohledu konektivity je Olympus TG-Tracker vybavena také na výbornou. Nechybí jí možnost připojení k Wi-Fi ani konektory pro připojení HDMI a USB.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 1,5
Hmotnost (g) 180
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
USB Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé kamery Olympus TG-Tracker si chválí především kompaktní rozměry, což je ale všeobecnou výhodou outdoorových kamer oproti těm klasickým, a nikoliv konkrétním modelem. Naopak jako slabinu vnímají zákazníci šířku záběru kamery, která v některých situacích není zcela dostačující.

Naše hodnocení a závěr

Kamera Olympus TG-Tracker je vhodnou volbou do opravdu extrémních podmínek, nabízí při velmi slušném parametrovém vybavení odolnost proti téměř všem rizikům, což jistě uvítají všichni milovníci adrenalinu. Ačkoliv tedy zařízení nepatří mezi nejlevnější, pro zákazníky, kteří odolnost kamery využijí je jistě její koupě výhodnou volbou.

3 800 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Olympus TG-Tracker

Olympus TG-Tracker

3 800 Kč Orientační cena