Recenze a test Sencor 3CAM 2001 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Sencor 3CAM 2001

70,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Velmi nízká cena
  • Ochranné pouzdro v základu
  • Deklarovaná vodotěsnost do 60 metrů

Zápory

  • Horší rozlišení videa bez stabilizace
  • Chybí Wi-Fi
  • Slabší baterie
700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

​Outdoorová kamera Sencor 3CAM 2001 je produkt z té nejnižší cenové skupiny. Od toho se také odvíjí jeho slabší parametry, takže tento model je vhodný opravdu pro uživatele se základními požadavky. Maximální rozlišení videozáznamu je 1 920 x 1 080 pixelů, tedy FullHD. Jde ale o interpolovaný záznam (dopočítávání bodů), nejvyšší nativní rozlišení je dokonce pouze 1 280 x 720 pixelů. Maximální snímková frekvence dosahuje 30 fps, což je opravdu základní hodnota. Maximální rozlišení fotografií je 12 megapixelů, což není špatné (říjen 2020).

Horší je, že se nemůžete při natáčení spolehnout na stabilizaci obrazu, ten tak může být při rychlejších pohybech roztřesený. Pozitivem je ochranný obal, který je přímo v základním balení a podle výrobce propůjčuje kameře schopnost ponoření až do 60 metrů, což je nadstandardní hodnota. Dálkový ovladač ale v balení bohužel nenajdete.

Kapacita baterie je spíše slabších 900 mAh, šířka záběru pak 120°.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Stabilizátor

Ne

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ne

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

​Na tomto modelu akční kamery najdete 2palcový dotykový displej, celková hmotnost 65 gramů je celkem přívětivá, zařízení vás nebude svou vahou obtěžovat. Konektivita je na horší úrovní, kamera disponuje pouze USB konektorem, chybí možnost připojení HDMI kabelu nebo bezdrátového připojení přes Wi-Fi.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ne

Hmotnost (g)

65

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ne

HDMI

Ne

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

900

Naše hodnocení a závěr

Je potřeba říct, že akční kamera Sencor 3CAM 2001 je dobrá pouze pro zájemce se základními požadavky na záznam videa. Vzhledem k velmi nízké ceně nenabízí ani zdaleka to nejlepší na trhu, svou práci ale odvede. Maximální rozlišení je FullHD, jde ale o interpolovaný záznam, kdy se pixely softwarově dopočítávají. Reálné nativní rozlišení je 1 280 x 720 pixelů. Maximální snímková frekvence dosahuje jen 30 fps, což je podprůměr, bohužel dostupná není ani stabilizace obrazu.

Režim fotoaparátu zvládne 12Mpix snímky, to je celkem obstojná hodnota. Dalším pozitivem je ještě ochranné pouzdro přímo v základním balení, které poskytuje vodotěsnost až do 60 metrů. Kapacita 900 mAh je, podobně jako 120° úhel záběru, spíše podprůměrná. Ovládání je vedle tlačítek zajištěno i 2palcovým dipslejem na zadní straně. Bohužel z hlediska konektivity kamera zaostává, chybí možnost spojení přes Wi-Fi nebo HDMI. Na zařízení najdete jen USB konektor. Celkový hmotnost 65 gramů je ale přívětivá.

Pokud se poohlížíte po levnějších kamerách, ale nechcete se spokojit s úplně základními funkcemi, zkuste si přečíst recenzi na kameru Niceboy Vega X Pro, která nabízí 4K rozlišení a další zajímavé funkce.

700 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Sencor 3CAM 2001 | Hodnocení: 70,1 %
Jakub Gulec pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor 3CAM 2001

Sencor 3CAM 2001

700 Kč Orientační cena