Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test outdoorových kamer.

Recenze a test SJCAM SJ4000 WiFi

7. místo

(hodnocení roku 2017, již není aktuální)

Obrázek kamery SJCAM SJ4000 WiFi

Celkové hodnocení: 

4,1 / 5

Klady:

Cena/výkon

Zápory:

Zvuk

2 100 Kč
orientační cena

Základní parametry

Kamera SJCAM SJ4000 Wi-Fi od výrobce SJCAM umožňuje pořizovat video ve vysokém rozlišení FullHD. Toto rozlišení se dnes stalo již víceméně povinným standardem. Co se možnosti rozlišení 4K týče, tak tu zde nenajdete, což je vzhledem k ceně této kamery vcelku pochopitelné. Pokud byste přeci jen možnost 4K vyžadovali, mohla by pro vás být možností kamera Niceboy VEGA 4K, která jí disponuje, nicméně se jedná o interpolaci. Zajímavou možností je potom kamera Xiaomi Yi Action 2 4K, zde však musíte počítat s vyšší cenovou relací. Součástí v podstatě všech kamer je dnes možnost pořizování fotografií, stejně tak je tomu u SJCAM SJ4000 WiFi. Fotografie můžete pořizovat 12 Mpx fotoaparátem. Kamera je vybavena CMOS snímačem. Ke kameře budete potřebovat ochranné, vodotěsné pouzdro, se kterým se budete moci vydat až do hloubky 30 metrů. Bez tohoto pouzdra se neobejdete, neboť samotnou kameru není možné vzít do vody. Touto možností disponuje Pentax Ricoh WG-M1. O stabilizaci obrazu se postará elektronický stabilizátor. Co se maximálního úhlu pohledu týče, kamera je schopna zachytit 170° scény, takže nebude chybět efekt rybího oka. SJCAM SJ4000 WiFi disponuje všemi hodnocenými funkcemi jako je detekce pohybu, možnost cyklického nahrávání, nebo časosběrného snímání. Nechybí zde ani možnost zpomaleného režimu při 60 FPS. Nevýhodou je pouze mono zvuk, který vede k horší kvalitě zaznamenávaného zvuku a je tedy nevýhodou.

Srovnávací tabulka parametrů

Parametr

Tato kamera

Průměr všech 10 kamer v testu
pro porovnání

FullHD

ano

Všechny kamery ano

4K video

ne

6 kamer ne, 4 kamery ano

Fotoaparát

ano

Všechny kamery ano

Počet Mpx fotoaparátu

12

Průměrný počet Mpx fotoaparátu je 12,2 Mpx

Vodotěsnost bez pouzdra (m)

0

3 kamery ano do 10 m, 7 kamer ne

Vodotěsnost s pouzdrem (m)

30

2 kamery ne, 4 kamery 30 m, 2 kamery 40 m,
2 kamery 60 m

Stabilizace obrazu

ano (elektronická)

9 kamer ano, 1 kamera ne

Max. úhel pohledu

170

Průměrný úhel pohledu je 165,5

Detekce pohybu

ano

4 kamery ano, 6 kamer ne

Cyklické nahrávání

ano

9 kamer ano, 1 kamera ne

Časosběrné snímání

ano

Všechny kamery ano

Sportovní kamera

ano

Všechny kamery ano

Snímač

CMOS

Všechny kamery mají CMOS

Zvuk

mono

8 kamer má stereo zvuk, 2 mají mono zvuk

Zpomalený režim

ano

Všechny kamery ano, 3 mají 60 FPS, 1 má 100 FPS, 4 mají 120 FPS a 2 mají 240 FPS

Rozměry, výbava a design

Co se rozměrů týče, tak vzhledem k tomu, že se jedná o outdoorovou kameru, jsou její rozměry menší a váha nižší. Kamera tohoto typu by neměla nikterak omezovat uživatele v pohybu, nebo při jakýchkoliv aktivitách. Samotné hodnoty jsou následující - šířka kamery je 59 mm, její výška je 41 mm a hloubka 29 mm. Hmotnost uváděná výrobcem je stanovena na 58 gramů. Po designové stránce působí kamera pěkným a odolným dojmem. Nechybí zde ani displej. Ten najdete na zadní straně a jeho velikost je 1,5 palců. Zaznamenaná data jsou ukládána na paměťovou kartu microSD, SDHC. Jak už sám název kamery napovídá, disponuje Wi-Fi, díky které budete moci dosáhnout propojení s chytrým telefonem nebo tabletem a kameru tímto způsobem ovládat a dále s ní pracovat. K propojení kamery s dalšími přístroji je možné využít také USB, nebo HDMI, které je spolu s místem uložení microSD paměťové karty na straně kamery. Co se výdrže týče, tak kamera je schopna při nejvyšším rozlišení pořídit až 70 minut záznamu. Samotným dálkovým ovládáním kamera nedisponuje.

Srovnávací tabulka funkcí, příslušenství a rozměrů

Parametr

Tato kamera

Průměr všech 10 kamer v testu
pro porovnání

Šířka (mm)

59

Průměrná šířka je 52,7 mm

Hloubka (mm)

29

Průměrná hloubka je 38,9 mm

Výška (mm)

41

Průměrná výška je 40,9 mm

Hmotnost (g)

58

Průměrná hmotnost je 77,8 mm

Displej, velikost displeje v palcích

ano, 1,5

9 kamer ano, 1 ne

Záznamové médium

microSD (SDHC) 32 GB

WiFi

ano

Všechny kamery ano

HDMI/microHDMI

ano

7 kamer ano, 3 ne

USB

ano

Všechny kamery ano

Ovládání přes mobil (aplikace)

ano

Všechny kamery ano

Dálkové ovládání

ne

5 kamer ano, 5 ne

Výdrž baterie (při FullHD v minutách)

70

Průměrná výdrž baterie při FullHD je 103 minut

Názory uživatelů a dostupnost

Po stránce hodnocení uživatelů kamery se těší hodnotě spokojenosti kolem 92 %. Velice kladně je hodnocena především cena kamery SJCAM SJ4000 Wi-Fi vzhledem k jejímu výkonu. Dále je to vybavenost Wi-Fi a také kvalita samotného obrazu. Jedinou často připomínanou slabinou je již zmíněný zvuk. Tyto údaje doporučujeme chápat pouze jako informační, neboť recenze a hodnocení může být poskytnuto i samotnými prodejci. Nelze je brát zcela objektivně. Co se počtu prodejců týče, na našem trhu je nabízena více než 45 prodejci, takže by neměl být problém s jejím zakoupením.

Naše hodnocení a závěr

V našem testu se kamera umístila na 7. místě s bodovým ziskem 4,1 bodů z celkového počtu 5 bodů. Hodnocení všech kamer je velice vyrovnané. Tato kamera se může pochlubit opravdu pěknou hodnotou ceny k výkonu. Námi uvedená cena je 2 100 Kč, nicméně je nutné ji brát jako informační, neboť se vlivem trhu může u jednotlivých prodejců měnit a lišit. Celkově kamera ničím nezahanbí, lepší by mohl být snad jen zvuk.

Datum:
Produkt: SJCAM SJ4000 WiFi
Hodnocení: 4.1