Recenze a test Xiaomi Yi 4K+ | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Yi 4K+

v kategorii Outdoorové kamery

Klady a zápory

  • Vysoké rozlišení videa
  • Kvalitní fotografie
  • Absence HDMI konektoru
5 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Důležitým parametrem, který se bezprostředně promítá do výsledné kvality pořízeného obrazu je rozlišení. U kamery Yi 4K+ se můžete těšit na špičkové 4K rozlišení (3840 x 2160). V současnosti se jedná o nejvyšší dostupné rozlišení, které nabízí nejvyšší kvalitu obrazu. Výborně si vede také fotoaparát, který nabízí 12 Mpx a pořízené snímky se jeví jako velmi kvalitní. Kamera disponuje také stabilizací, která umožní ostré záběry i v pohybu a zamezí snížení kvality pořizovaného záběru. V základní výbavě pak nechybí ani odolné pouzdro, které je u podobných kamer jistým standardem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ne

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Rozměrově se kamera řadí do průměru a nikterak výrazně nevybočuje. Lze ji tak považovat za kompaktní. To se projevuje také v její hmotnosti 97 gramů, která znamená dobré možnosti manipulace a snadné držení. Kameře nechybí připojení k Wi-fi, které je velmi vítaným bonusem. Z pohledu konektivity stojí za zmínku přítomnost USB portu a také slabina v podobě absence HDMI, kterou lze považovat za nedostatek oproti většině srovnatelných modelů. Co se týče displeje, můžete se těšit na poměrně snadné a interaktivní ovládání na vlastním displeji s úhlopříčkou 2,2 palce, který je standardem u většiny outdoorových kamer.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2,2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ne

Hmotnost (g)

97

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ne

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 200

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé Xiaomi Yi 4K+ si pochvalují především dobrý poměr ceny ku výkonu a vysokou kvalitu pořizovaného 4K videa. Za slabinu považují vlastníci kamery především absenci HDMI portu a menší příslušenství v základním vybavení a také občasné přehřívání konstrukce.

Naše hodnocení a závěr

​Xiaomi Yi 4K+ je kamera střední cenové třídy, která nabízí za přijatelnou cenu špičkovou kvalitu. Velmi dobře si vede především v základním ohledu využití tedy samotné kvality videa a také fotoaparátu. Slušná je také všeobecná výbava funkcemi v podobě odolného pouzdra, stabilizace obrazu a nebo například připojení k Wi-Fi. Naopak slabou stránkou je absence možnosti připojení HDMI a občasné přehřívání.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Yi 4K+
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Yi 4K+

Xiaomi Yi 4K+

5 500 Kč Orientační cena