Menu

Tento produkt se již neprodává a recenze není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test robotických vysavačů.

Recenze a test iClebo Arte

již se neprodává

Obrázek vysavače iClebo Arte

Celkové hodnocení: 

5 / 5

Klady:

Úsporný, tichý, dlouhá výdrž

Zápory:

Neovládá všechny funkce

12 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Robot iClebo Arte v první řadě zaujme svým tichým chodem. Při práci vydává jen 55 dB, což je vůbec nejnižší hodnota v našem testu. Výhodou je maximální výška prahu, popřípadě koberce, kterou je tento vysavač schopný překonat. Poradí si totiž se 2 cm překážkou, což je také nejlepší hodnota v recenzi. Objem sběrné nádobky nemá největší, ale 0,52 l je stále ještě nadprůměrná hodnota. Na své rozměry má výjimečně nízkou spotřebu, při nabíjení zužitkuje 12 W. Kapacita jeho baterie je víceméně průměrná, 2200 mAh. V testu jsou ale stále ještě výrazně nižší hodnoty. Pozitivní je přítomnost HEPA filtru, který si poradí s většinou prachu a alergenů. Robot se nabíjí výjimečně krátkou dobu, pouhých 90 min, což je nejkratší doba v našem testu. Na jedno nabití zvládne pracovat až 150 min, tedy nadprůměrně dlouhou dobu. Rozměry se u robotických vysavačů příliš neliší. Tento měří na šířku i délku 35 cm, tloušťku má 8,9 cm. Váží 2,8 kg, manipulace s ním tedy nebude žádný problém.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tento vysavač

Průměr všech 10 vysavačů v testu
pro porovnání

Hlučnost (dB)

55

Průměrná hlučnost je 60,9 dB

Max. výška prahů

2

5 vysavačů má max. výšku prahů 2 cm, 1 má 1,5 cm, a 4 mají 1 cm

Objem (l)

0,52

Průměrný objem je 0,46 l

Spotřeba při nabíjení (W)

12

Průměrný spotřeba při nabíjení je 26,9 W

Baterie (mAh)

2200

Průměrná kapacita baterie je 2470 mAh

HEPA filtr

ano

7 vysavačů má HEPA filtr, 3 nemají

Doba nabíjení (min)

90

Průměrná doba nabíjení je 192 min

Doba provozu (min)

150

Průměrná doba provozu je 121 min

Šířka (cm)

35

Průměrná šířka je 33,3 cm

Hloubka (cm)

35

Průměrná hloubka je 33,1 cm

Výška (cm)

8,9

Průměrná výška je 8,9 cm

Hmotnost (kg)

2,8

Průměrná hmotnost je 3,2 kg

Funkce a ovládání

Vysavači iClebo Arte chybí pouze dvě funkce z testovaných. Postrádá virtuální zeď a UV lampu. Je ale potřeba zmínit, že virtuální zeď má z testovaných produktů polovina a UV lampu jen tři. Zbytek příslušenství už vysavači nechybí. Je tedy při práci zcela samostatný, při téměř vybité baterii se sám přesune do nabíjecího doku, aby se dobil. Po nabití se bez pomoci vrátí na místo, na kterém s prací skončil, a může plynule navázat na předchozí činnost, aniž by některé místo zbytečně přejížděl několikrát nebo naopak jiné zcela vynechal. Jeho samostatnost spočívá i v časovači. Můžete ho nastavit na určitou dobu uklízení, například když budete v práci. Co víc si přát, než vrátit se do uklizeného domova bez námahy. Poslední kousek příslušenství, které tomuto vysavači nechybí, je turbokartáč. Ten ocení hlavně majitelé domácích mazlíčků, pomáhá totiž při odstraňování zvířecích chlupů.

Srovnávací tabulka funkcí

Parametr

Tento vysavač

Průměr všech 10 vysavačů v testu
pro porovnání

Virtuální zeď

ne

5 Ano, 5 Ne

Aut. nabíjení a dokování

ano

9 Ano, 1 Ne

Plánovač

ano

9 Ano, 1 Ne

Pokračování v úklidu

ano

7 Ano, 3 Ne

Turbokartáč

ano

4 Ano, 6 Ne

UV lampa

ne

3 Ano, 7 Ne

Názory uživatelů a dostupnost

K používání vysavače iClebo Arte se vyjádřily přibližně dvě desítky uživatelů, krátkodobých i dlouhodobých. Většina z nich tento model hodnotí kladně. Chválí, že se, na rozdíl od některých jiných robotů, nezamotává do elektrických šňůr. Oceňují také jeho samostatnost a majitelé zvířecích mazlíčků potvrzují, že si poradí i se psími a kočičími chlupy. Negativních recenzí bylo velmi málo. Některé zmiňují jeden nešvar vysavače, a to, že některé nečistoty omylem odsune a nevysaje. S dostupností to u tohoto vysavače není úplně růžové, prodávají jej zhruba čtyři obchody. Jsou ale mezi nimi i prověření prodejci a tak by se jeho koupě měla obejít bez problémů.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač iClebo Arte se stal vítězem našeho testu s plným počtem 5 z 5 bodů. Jeho největší výhodou je poměr doby nabíjení a doby provozu, který je výjimečně dobrý. Je také velmi tichý, což mu přidává na oblíbenosti. Zároveň potěší maximální výškou, se kterou je schopný si poradit. Objemově není největší, ale drží se nad průměrem. Z funkcí mu dvě chybí, ale nejde o nejdůležitější z nich. Ačkoliv je mezi uživateli oblíbený, nepatří k úplně nejdostupnějším produktům. Obecně se ale dá říct, že vysavač iClebo Arte potěší svými skvělými schopnostmi a parametry a s jeho koupí určitě neprohloupíte.

Datum:
Produkt: iClebo Arte
Hodnocení: 5