Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test robotických vysavačů.

Recenze a test iRobot Roomba 651

5. místo

(neaktuální, zatím nezařazen v testu 2017)

Obrázek vysavače iRobot Roomba 651

Celkové hodnocení: 

4,7 / 5

Klady:

Dlouhá výdrž

Zápory:

Méně funkcí

11 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Produkty značky iRobot jsou si parametry často velmi podobné. Model iRobot Roomba 651 je průměrně hlučný, opět dosahuje hlučnosti 60 dB. Příjemná je maximální výška prahu 2 cm, lehce podprůměrná je potom kapacita 0,42 l. Spotřebu má trochu vyšší, 33 W spotřebuje na nabíjení baterie o poměrně velké kapacitě 3000 mAh. Nabíjí se sice relativně dlouho, tři hodiny, ale stále jsou tu i horší případy. Delší nabíjení příjemně vynahrazuje dlouhou pracovní výdrží, vysávat zvládne také tři hodiny. Pokud jde o rozměry, šířka a délka je 33 cm, výška 9,2 cm a váha 3,6 kg.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tento vysavač

Průměr všech 10 vysavačů v testu
pro porovnání

Hlučnost (dB)

60

Průměrná hlučnost je 60,9 dB

Max. výška prahů

2

5 vysavačů má max. výšku prahů 2 cm, 1 má 1,5 cm, a 4 mají 1 cm

Objem (l)

0,42

Průměrný objem je 0,46 l

Spotřeba při nabíjení (W)

33

Průměrný spotřeba při nabíjení je 26,9 W

Baterie (mAh)

3000

Průměrná kapacita baterie je 2470 mAh

HEPA filtr

ano

7 vysavačů má HEPA filtr, 3 nemají

Doba nabíjení (min)

180

Průměrná doba nabíjení je 192 min

Doba provozu (min)

180

Průměrná doba provozu je 121 min

Šířka (cm)

33

Průměrná šířka je 33,3 cm

Hloubka (cm)

33

Průměrná hloubka je 33,1 cm

Výška (cm)

9,2

Průměrná výška je 8,9 cm

Hmotnost (kg)

3,6

Průměrná hmotnost je 3,2 kg

Funkce a ovládání

Podobně jako některé další vysavače, například LG Hom-Bot VR62601LVM, i tento má polovinu z testovaných funkcí. Chybí mu turbokartáč, což je může znít jako špatná zpráva pro majitele psů a koček (ovšem uživatelé to opět vidí jinak), nemá také UV lampu a nezvládá ani pokračovat v úklidu na místě, na kterém ho přerušil, když se přesunul nabít. Nabíjí se ale sám, automaticky v nabíjecí stanici. Samostatně se také pustí do práce, když ho vhodně načasujete, u jeho spouštění tedy nemusíte vůbec být. Pro někoho nezbytná může být i virtuální zeď, která užívání robota značně zjednoduší a také jej ochrání.

Srovnávací tabulka funkcí

Parametr

Tento vysavač

Průměr všech 10 vysavačů v testu
pro porovnání

Virtuální zeď

ano

5 Ano, 5 Ne

Aut. nabíjení a dokování

ano

9 Ano, 1 Ne

Plánovač

ano

9 Ano, 1 Ne

Pokračování v úklidu

ne

7 Ano, 3 Ne

Turbokartáč

ne

4 Ano, 6 Ne

UV lampa

ne

3 Ano, 7 Ne

Názory uživatelů a dostupnost

Opět se sešla přibližně dvacítka uživatelských hodnocení, jak už je to u robotických vysavačů obvyklé. Nejde tedy o příliš velký vzorek, některá hodnocení se ale opakovala. Několik uživatelů se shodlo na tom, že přes absenci turbokartáče stále efektivně vysává psí chlupy, majitelé chlupatých miláčků se tedy nemusí cítit ochuzení. Negativní hodnocení, kterého se robot dočkal, zmiňuje například jeho narážení do věcí. Jako nevýhodu majitelé vidí také to, že si robot nepamatuje, kde s úklidem skončil a nemůže tak úplně efektivně navázat na předchozí úklid. Prodejnost tohoto produktu je ale slušná, i když ne nadprůměrná. Opět jej najdete ve více než čtyřiceti obchodech.

Naše hodnocení a závěr

U tohoto produktu záleží hlavně na preferencích kupujícího. Hlučnost má průměrnou, kapacitu sběrné nádoby lehce pod průměrem a spotřebu naopak trochu vyšší. Má ale příjemnou kapacitu baterie a velmi příjemnou výdrž při vysávání. Nabíjí se relativně dlouho, ale ne nějak neúměrně výdrži, takže se mu to dá bez problému prominout. Funkce ovládá půl napůl, záleží tedy na tom, co je kdo ochotný oželet a na čem naopak trvá. Sice mu chybí turbokartáč, podle uživatelských zkušeností ale psí chlupy zvládá. S počtem recenzí je na tom podobně, jako většina ostatních konkurentů, neleze je tedy brát úplně stoprocentně vážně. Prodává se ale dobře a všeobecně má dobrá hodnocení. Jde tedy o poněkud rozporuplný produkt, čemuž odpovídá i jeho umístění v polovině žebříčku. Rozhodně ale nejde o špatnou volbu. Pokud si ale potrpíte na nějaký parametr, který tento vysavač nezvládá, určitě nebude problém vybrat si nějaký jiný model na vyšší příčce našeho hodnocení.

Datum:
Produkt: iRobot Roomba 651
Hodnocení: 4.7