Menu

iRobot Roomba 976 – Recenze, testy a srovnání

62,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 4,3/10
  Pohyb a vysávání
 • 0,0/10
  Vytírání
 • 6,2/10
  Hlučnost a kapacita
 • 7,0/10
  Napájení a výdrž
 • 6,8/10
  Vybavení a funkce

Klady

 • Rychlé nabíjení
 • Nízká hlučnost
 • Kompatibilita s robotickým mopem

Zápory

 • Nemá funkci vytírání
 • Nemá samostatný dálkový ovladač
 • V balení není čisticí nástroj
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač iRobot Roomba 976 jsme zrecenzovali v červenci 2022. Stejně jako většina moderních modelů, i tento je vybaven navigací a při vysávání se pohybuje systematicky, zvládá i navázat na rozdělaný úklid, pokud se v mezičase odjel dobít. Robot je vhodný na všechny typy podlah, včetně koberců a přejede práh do výšky 1,6 cm, to byl v době hodnocení víceméně průměr. Vcelku standardní je také kapacita 0,55 l u prachové nádržky.

Mírně nad průměrem se udrželo pokrytí 185 m2 a pochválit můžeme rychlé nabíjení, to mu trvá jen asi 3 hodiny, průměr byl zhruba o hodinu více. Na jedno nabití ovšem zvládne vysávat jen 75 min, velká část konkurentů vydrží alespoň dvě hodiny. Pozitivem zůstává poměrně nízká hlučnost 60 dB, obvyklé jsou hodnoty okolo 65 dB, některé modely přesahují i 70 dB.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

iRobot

19 % Concept, 19 % Eta, 19 % iRobot, 19 % Xiaomi, 13 % Lauben, 6 % Rowenta, 6 % Ecovacs
Hlavní kartáč

2

69 % 1, 31 % 2
Boční kartáče

1

69 % 2, 31 % 1
Podpora vytírání

Ne

88 % Ano, 13 % Ne
Maximální pokrytí plochy (m2)

185

236,00
Maximální výška prahu (cm)

1,6

44 % 2, 38 % 1,5, 13 % 1,8, 6 % 1
Rychlost nabíjení (min)

180

260,63
Maximální doba úklidu (min)

75

145,63
Hlučnost (dB)

60

65,72

Vybavení a funkce

Robotický vysavač bez vytírání už je dnes spíše raritou, model Roomba 967 ale přesně k takovýmto modelům patří. V balení tedy nenajdete ani mopovací textilii, ani nádržku na vodu. Není ale všem dnům konec, tento model vyniká funkcí Imprint Link, díky které je možné jej virtuálně propojit s robotickým mopem Braava jet a vytvořit tak soběstačnou uklízecí jednotku. Zajímavé je také rozložení kartáčů, zespodu robota najdete dva hlavní a jeden boční kartáč, většina konkurenčních modelů to má naopak.

Stejně jako další novější modely, i tento se ovládá převážně přes mobilní aplikaci, dálkový ovladač v balení není, což může být nevýhoda např. pro seniory. Zbytek výbavy tohoto modelu je vcelku standardní. Nechybí bezpečnostní prvky, jako je nárazník nebo senzor proti pádu ze schodů, vysavač má také časovač a funkci automatického dokování. Na výšku měří 9,2 cm, dnes už se najdou i nižší modely, stále ale nejde o nic dramatického, stačí jen zkontrolovat, zda se vám bezpečně vleze pod nábytek.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

94 % HEPA, 6 % nemá HEPA
Časovač

Ano

100 % Ano
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Oddělovač oblastí

Možno dokoupit

50 % V aplikaci, 19 % Ne, 19 % Virtuální zeď, 13 % Magnetická páska
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

9,2

8,79
Šířka (cm)

35,1

34,06
Délka (cm)

35,1

34,06
Hmotnost (kg)

4

3,75

Názory uživatelů a odborníků

Několik desítek uživatelů se shoduje, že vysavač Roomba dobře vysává a snadno se ovládá. Pochvaly se dočkala zejména čeština, kterou vysavač ovládá, a nízká hlučnost. Podle některých uživatelů se ovšem prachová nádržka poměrně složitě vysypává a čistí, jiným se vysavač zasekává pod nábytkem. Další recenze uživatelů si můžete přečíst na stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Začneme-li negativy, vysavač má poměrně krátkou výdrž a nenabízí funkci vytírání. Někteří uživatelé mohou také postrádat dálkové ovládání, ačkoliv mobilní aplikace je v češtině a poměrně snadno se v ní zorientujete. To je také jedno z pozitiv tohoto modelu, společně s nízkou hlučností, možností synchronizace s robotickým mopem, slušným pokrytím a rychlým nabíjením.

Porovnání s alternativami

V podobné cenové kategorii najdete také vysavač Xiaomi Roborock S5 Max, který má ještě větší pokrytí plochy a delší výdrž. Je také stejně tichý jako model Roomba a shodně s ním se dá ovládat pouze přes mobilní aplikaci, ta ale v tomto případě není v češtině. Robot také nabízí funkci vytírání, která modelu Roomba chybí.

Několik tisíc zase ušetříte s robotem Mamibot Petvac300. Ten má o něco menší pokrytí plochy a poměrně dlouho se nabíjí. Opět ale zvládá také vytírání, navíc má delší výdrž a dokonce ještě nižší hlučnost než vysavač Roomba. V balení najdete také samostatné dálkové ovládání, kdyby vám nevyhovovala mobilní aplikace.

Naše hodnocení a závěr

Největším lákadlem vysavače iRobot Roomba 976 je jeho schopnost synchronizace s robotickým mopem Braava  jet, bude tedy cílený primárně na majitele tohoto mopu. Pokud pořídíte tento vysavač samostatně, budete se muset obejít bez funkce vytírání. Mezi jeho výhody ale patří slušené pokrytí plochy (185 m2), poměrně rychlé nabíjení baterie a nízká hlučnost (60 dB). Slabší stránkou je naopak kratší výdrž. Robot se dá ovládat přes mobilní aplikaci, která je v češtině a podle uživatelů dostatečně jednoduchá a přehledná. Dálkový ovladač u něj nenajdete.

Pokud by vás zajímala levnější alternativa s funkcí vytírání, dálkovým ovládáním a ještě nižší hlučností, podívejte se na recenzi robotického vysavače Mamibot Petvac300.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: iRobot Roomba 976 | Hodnocení: 62,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Již se neprodává

Recenze iRobot Roomba 976

iRobot Roomba 976

9 000 Kč Orientační cena