Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test robotických vysavačů.

Recenze a test LG Hom-Bot VR62601LVM

7. místo

(neaktuální, zatím nezařazen v testu 2017)

Obrázek vysavače LG Hom-Bot VR62601LVM

Celkové hodnocení: 

4,3 / 5

Klady:

Objem nádobky, nízká spotřeba

Zápory:

Chybí polovina funkcí

15 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Robotický vysavač LG Hom-Bot VR62601LVM zaujme nadprůměrným objemem sběrné nádobky 0,6 l a příjemně nízkou spotřebou při nabíjení 18 W. V ostatních kritériích příliš nevyniká, ale špatně si také nestojí. V případě hlučnosti je se 60 dB víceméně v průměru, podobně je na tom s dobou nabíjení 180 min. V provozu vydrží 100 min, což je lehce podprůměrná hodnota. Příčinou je jistě i poměrně malá kapacita baterie 1900 mAh. Nespornou výhodou vysavače je ale přítomnost HEPA filtru. Rozměrově patří k těm větším, pokud se to tak dá popsat, jelikož rozdíly ve velikostech jsou zpravidla minimální. Na šířku a délku měří 34 cm, tloušťku má 8,9 cm a váží rovné 3 kg.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tento vysavač

Průměr všech 10 vysavačů v testu
pro porovnání

Hlučnost (dB)

60

Průměrná hlučnost je 60,9 dB

Max. výška prahů

1

5 vysavačů má max. výšku prahů 2 cm, 1 má 1,5 cm, a 4 mají 1 cm

Objem (l)

0,6

Průměrný objem je 0,46 l

Spotřeba při nabíjení (W)

18

Průměrný spotřeba při nabíjení je 26,9 W

Baterie (mAh)

1900

Průměrná kapacita baterie je 2470 mAh

HEPA filtr

ano

7 vysavačů má HEPA filtr, 3 nemají

Doba nabíjení (min)

180

Průměrná doba nabíjení je 192 min

Doba provozu (min)

100

Průměrná doba provozu je 121 min

Šířka (cm)

34

Průměrná šířka je 33,3 cm

Hloubka (cm)

34

Průměrná hloubka je 33,1 cm

Výška (cm)

8,9

Průměrná výška je 8,9 cm

Hmotnost (kg)

3

Průměrná hmotnost je 3,2 kg

Funkce a ovládání

Co se týče funkcí, ty plní na padesát procent, neboli tři má a tři ne. Co mu chybí je virtuální zeď, turbokartáč a UV lampa. Ty důležitější funkce ale stále má. Postará se sám o sebe v ohledu k nabíjení, když přijde o energii, zamíří k nabíjecímu doku. Po nabití je schopný bez problému pokračovat v úklidu, aniž by znovu přejížděl už jednou vysáté plochy. Nechybí mu ani plánovač, díky kterému uklízí opravdu zcela sám, navíc vás zvukem vysávání nemusí obtěžovat v době, kdy jste doma a chcete mít klid.

Srovnávací tabulka funkcí

Parametr

Tento vysavač

Průměr všech 10 vysavačů v testu
pro porovnání

Virtuální zeď

ne

5 Ano, 5 Ne

Aut. nabíjení a dokování

ano

9 Ano, 1 Ne

Plánovač

ano

9 Ano, 1 Ne

Pokračování v úklidu

ano

7 Ano, 3 Ne

Turbokartáč

ne

4 Ano, 6 Ne

UV lampa

ne

3 Ano, 7 Ne

Názory uživatelů a dostupnost

Vysavač LG Hom-Bot VR62601LVM je jeden z nejvíce hodnocených přístrojů v naší recenzi. Svůj názor na něj vyjádřilo přibližně osmdesát uživatelů, krátkodobých i dlouhodobých. S takovýmto počtem hodnocení už je relativně možné přikládat mu nějakou váhu. Tak tedy, co hodnotili uživatelé pozitivně. Většina z nich si pochvaluje, že na ně přístroj mluví česky. Také jej označují za tichý a precizní, perfektně odvede svou práci. Negativně hodnotí jistý nešvar vysavače, a to zamotávání do elektrických kabelů. Občas se prý také stane, že se vysavač nestihne vrátit do depa, aby se nabil, když je od něj příliš daleko. Co se týče dostupnosti, nepatří k nejlepším, ale sehnat tento produkt by neměl být problém. Můžete jej koupit u přibližně dvaceti prodejců, včetně ověřených distributorů.

Naše hodnocení a závěr

Robot LG Hom-Bot VR62601LVM se umístil na sedmé příčce se 4,3 body z 5. Oproti konkurentům zaujme češtinou, což si pochvalují i uživatelé. Hlučný je průměrně, energetickými údaji příliš neohromí, ale není na tom nejhůř. Nepřekoná vyšší překážky, proto se s ním nedá moc počítat v místnostech s huňatým kobercem nebo vysokým prahem. Kapacitu má obstojnou, spotřebu na své rozměry překvapivě nízkou. Pozitivní je zabudovaný HEPA filtr. S funkcemi si stojí půl napůl, ovšem ty teoreticky důležitější mu nechybí. Jeho shánění by se mělo obejít bez problémů, dvě desítky obchodů nejsou špatný výběr. Pokud tedy hledáte vysavač s nízkou spotřebou, potrpíte si na češtinu u přístrojů (například když kupujete dárek pro staršího člověka), a oželíte funkce, jako je turbokartáč, UV lampa a virtuální zeď, je toto určitě zajímavá možnost pro vás. Jestli máte jiné preference, například z hlediska funkcí nebo hlučnosti, ostatní příčky nabízejí poměrně pestrý výběr různých vysavačů, některý z nich vám jistě padne do oka.

Datum:
Produkt: LG Hom-Bot VR62601LVM
Hodnocení: 4.3