Recenze a test Neato Botvac D7 Connected | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Neato Botvac D7 Connected

30,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 4,2/10
  Pohyb a vysávání
 • 0,0/10
  Vytírání
 • 3,8/10
  Hlučnost a kapacita
 • 8,1/10
  Napájení a výdrž
 • 6,2/10
  Vybavení a funkce

Klady

 • Pokryje velkou plochu
 • Magnetická páska v balení
 • Připojení na Wi-fi

Zápory

 • Chybí singalizace plného zásobníku
 • Chybí dálkový ovladač
 • Poměrně vysoká cena
23 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

V kategorii základních parametrů si vede robotický vysavač Neato velmi dobře. Podle údajů výrobce je tento model schopný pokrýt maximální plochu 465 m2, v době psaní recenze (říjen 2019) byl přitom průměr jen cca 170 m2. K velkému pokrytí musí mít vysavač také dostatečnou kapacitu, objem prachového zásobníku tohoto modelu je 0,77 l, většinou se tato hodnota pohybovala okolo 0,5 l. Baterie s kapacitou 4 200 mAh udrží vysavač v provozu maximálně dvě hodiny, což byl zhruba průměr. Na nabití vysavač potřebuje dvě a půl hodiny, což je opět vcelku standardní hodnota. Pro takto velké pokrytí plochy je nezbytností systematický pohyb a navigace, vhod přijde také funkce pokračování v úklidu, díky které vysavač naváže na rozdělaný úklid, pokud jej musel přerušit kvůli vybité baterii. Vysavač je vhodný jak na tvrdé podlahy, tak na koberce, jeho hlučnost (60 dB) byla zhruba průměrná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Neato

31 % Xiaomi, 14 % Eta, 10 % iRobot, 10 % Concept, 7 % Rowenta, 7 % Lauben, 3 % Evolveo, 3 % Sencor, 3 % Symbo, 10 % Další
Hlavní kartáč

1

72 % 1, 17 % 2, 10 % Ne
Boční kartáče

1

62 % 2, 38 % 1
Podpora vytírání

Ne

90 % Ano, 10 % Ne
Maximální pokrytí plochy (m2)

465

201,30
Maximální výška prahu (cm)

2

1,75
Kapacita baterie (mAh)

4 200

3 772,59
Rychlost nabíjení (min)

150

262,22
Maximální doba úklidu (min)

120

143,10
Hlučnost (dB)

60

65,22

Vybavení a funkce

Začneme-li tím, co vysavač Neato v kategorii funkcí postrádá, musíme zmínit signalizaci plného zásobníku a dálkový ovladač. Pokud máte chytrý telefon, bez dálkového ovládání se obejdete lehce, díky připojení na Wi-fi. Absence signalizace plného zásobníku není nijak zásadním nedostatkem, zkrátka budete muset naplnění nádržky pravidelně kontrolovat, aby zbytečně nedošlo ke snižování výkonu. Robot také nepatří k modelům s funkcí mopování, nenajdete u něj tedy ani nádržku na vodu.

Ve výbavě potom najdete magnetickou pásku na oddělení oblastí (některé konkurenční modely využívají sofistikovanější virtuální zdi či majáky), a nástroj na čištění, díky kterému snadno zbavíte kartáče namotaných vlasů, chuchvalců prachu atd. Zmíněné kartáče má tento model pouze dva, jeden hlavní a jeden boční, můžete se ovšem setkat i s roboty s větším počtem kartáčů.

O bezpečnost robota a vaší domácnosti je postaráno prostřednictvím nárazníku a senzoru proti pádu ze schodů, obojí je v dnešní době už prakticky samozřejmostí. Součástí je také HEPA filtr, tento typ filtrů dnes dominuje trhu s vysavači a je dostatečně účinný i pro uživatele s dýchacími obtížemi. Vysavači nechybí ani časovač a funkce automatického nabíjení a dokování, které mu dodávají na samostatnosti. Na rozměry vysavače se můžete podívat ve spodní části tabulky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

97 % HEPA, 3 % nemá HEPA
Časovač

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ne

55 % Ne, 45 % Ano
Oddělovač oblastí

Magnetická páska

55 % V aplikaci, 14 % Virtuální zeď, 14 % Magnetická páska, 14 % Ne, 3 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

10

8,74
Šířka (cm)

31,9

33,90
Délka (cm)

33,5

33,90
Hmotnost (kg)

3,4

3,53

Naše hodnocení a závěr

Robotický vysavač Neato Botvac D7 Connected potěší v první řadě velkým pokrytím plochy, díky kterému představuje vhodnou variantu také pro zákazníky s velkým bytem či domem. Výdrž a doba nabíjení jsou zhruba průměrné, stejně tak hlučnost. Nad průměrem potom najdete kapacitu sběrné nádržky. Z funkcí robot postrádá dálkové ovládání a signalizaci plného zásobníků, nechybí mu ale například připojení na Wi-fi či například magnetická páska na oddělení oblastí. Pokud proto hledáte vysavač se slušnými parametry do velkého bytu, můžeme vám tento model doporučit. Kdyby vás zajímal spíše některý z modelů s funkcí vytírání, pročtěte si například recenzi vysavače Xiaomi Roborock Sweep One S50, jeho pokrytí je ovšem výrazně menší.

23 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Neato Botvac D7 Connected | Hodnocení: 30,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Neato Botvac D7 Connected

Neato Botvac D7 Connected

23 000 Kč Orientační cena