Nejlepší robotické vysavače LG a jejich recenze

LG Hom-Bot VR9647PS

Nejlepší mezi robotickými vysavači LG

Hodnocení: 76,4 %

Vysávání rozhodně nepatří mezi činnosti, které bychom vykonávali s velkým nadšením. Naopak jej bereme spíše jako nutné zlo. Jenže s moderním člověkem by bylo něco v nepořádku, kdyby nehledal cesty, jak si otravné domácí práce co nejvíce zjednodušit. A tak přišel s robotickými vysavači, které se o všechno postarají skoro samy. Mezi nejvýznamnější výrobce těchto přístrojů patří i firma LG, o jejíž produkci si něco málo povíme v následujícím článku. Dalším populárním značkám se věnují články o robotických vysavačích Sencor a robotických vysavačích iRobot.

Nejlepší robotické vysavače LG dle srovnávacího testu

Pořadí Celkové pořadí
Název produktu
Pohyb a vysávání
(max. 10)
Napájení a výdrž
(max. 10)
Hlučnost a kapacita
(max. 10)
Vybavení a funkce
(max. 10)
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

7.

LG Hom-Bot VR9647PS

9,3

6,9

8,5

8,6

15 000 Kč

76,4 %

Zobrazit nabídky

2.

8.

LG Hom-Bot VR9627PG

9,3

6,9

8,5

8,6

15 500 Kč

76,4 %

Zobrazit nabídky

3.

12.

LG VR86010RR

9,3

6,9

8,5

7,7

13 000 Kč

74,4 %

Zobrazit nabídky

Porovnání parametrů nejlepších robotických vysavačů LG

Recenze LG Hom-Bot VR9647PS LG Hom-Bot VR9647PS Recenze LG Hom-Bot VR9627PG LG Hom-Bot VR9627PG Recenze LG VR86010RR LG VR86010RR
Celkové hodnocení

76,4 %

76,4 %

74,4 %

Orientační cena

15 000 Kč

15 500 Kč

13 000 Kč

Výrobce

LG

LG

LG

Vhodný na koberce

Ano

Ano

Ano

Navigace

Ano

Ano

Ano

Pohyb robota

Systematický

Systematický

Systematický

Pokračování v úklidu

Ano

Ano

Ano

Kapacita zásobníku (l)

0,6

0,6

0,6

Maximální pokrytí plochy (m2)

300

300

300

Maximální výška prahu (cm)

1

1

1

Kapacita baterie (mAh)

2 330

2 330

2 330

Rychlost nabíjení (min)

180

180

180

Maximální doba úklidu (min)

100

100

100

Hlučnost (dB)

60

60

60

Filtr

HEPA

HEPA

HEPA

Signalizace plného zásobníku

Ano

Ano

Ano

Časovač

Ano

Ano

Ano

Hlavní kartáč

1

1

1

Boční kartáče

2

2

2

Nárazník

Ano

Ano

Ano

Dálkový ovladač

Ano

Ano

Ano

Oddělovač oblastí

Ne

Ne

Ne

Senzor proti pádu ze schodů

Ano

Ano

Ano

Automatické nabíjení a dokování

Ano

Ano

Ano

Wi-fi připojení

Ano

Ano

Ne

Výška (cm)

8,9

8,9

8,9

Šířka (cm)

34

34

34

Délka (cm)

34

34

34

Hmotnost (kg)

3

3

3

Historie značky

Life´s Good. Tento slogan asi většině zákazníků vytane na mysl, když vidí písmena L a G. Je pravdou, že v současné době se veškerá marketingová aktivita podniku točí kolem tohoto motta, ale vždycky tomu tak rozhodně nebylo…

Oficiálně se dějiny společnosti datují do roku 1958, všechno však začalo ještě o 11 let dříve. V roce 1947 spatřila světlo světa první jihokorejská firma na výrobu plastů jménem Rak-Hui (vyslovováno Lucky). Vzhledem k tomu, že se nebyla schopna sama uspokojit obrovskou poptávku, stála za vznikem podniku GoldStar. Potřeba jasnější hierarchie a vedení vedla ke spojení obou značek v jednu a již zmíněného roku 1958 vzniklo označení LG. Lucky-GoldStar.

V následujících desetiletích probíhal překotný rozvoj společnosti. Podařilo se jí upevnit svou pozici v Jižní Koreji, a navíc započala expanzi na západní trhy. Již od počátku si budovala pozici inovátora, když stála kupříkladu za prvním jihokorejským rádiem či vysoce účinnými pracími prášky. Vzhledem tomu, že v oblasti elektroniky stála vždy proti silnému hráči, firmě Samsung, musela přicházet s neotřelým designem a technickým řešením svých výrobků.

V roce 1995 došlo k finální změně názvu z Lucky-GoldStar na dobře zapamatovatelné LG. Stalo se tak v souvislosti s podporou pronikání na západní trhy. Pro tyto potřeby se rovněž ztotožnila s dobře zapamatovatelným sloganem Life´s Good.

Počátek nového tisíciletí zastihl LG na vrcholu sil. Dlouhou dobu jí patřil výrazný podíl na trhu s telefony a televizory. Zatímco množství prodaných telefonů začalo klesat ve prospěch Samsungu, Applu či Huawei, v ranku TV si stále drží dominantní pozici. Důvodem úspěchu je i snaha o neustálé inovace a vylepšování kvality obrazu, v němž patří mezi naprostou špičku.

Kdo a kde vyrábí LG

Firma otevřela roku 2011 obrovskou výrobní linku v polské Wroclawi. Zde jsou montovány její domácí spotřebiče určené pro evropský trh. Pro nasycení poptávky v USA využívá svého závodu v Tennessee.

Charakteristika

Na našem trhu se v současné době vyskytuje zhruba 10 modelů z dílny LG. Vzhledem k charakteru robotických vysavačů jsou určeny výhradně pro suchou údržbu a využívají bezsáčkové nádoby na prach.

Pokud jde o energetickou náročnost, nejsou přístroje příliš náročné. Li-ionové baterie fungují zhruba 90 minut a plného dobití dosáhnou za 3 hodiny. Účinnost vysávání tvrdých podlah je velmi vysoká, pohybuje se okolo 95 %. Horší je to v případě koberců, pro něž ovšem roboti nejsou primárně určeni. Hlučnost je velmi nízká a dosahuje i při použití turbokartáčů pouhých 60 dB.

Cenově se samozřejmě pohybujeme ve vyšších sférách. Průměrně za vysavač zaplatíte zhruba 15 000 korun. Výjimkou nejsou ani zařízení o deset tisíc dražší. Obecně se ovšem nedostanete pod cenovku 10 000 Kč.

Produktové řady

Jedinou řadou robotických vysavačů LG je série Hom-Bot.

Hom-Bot

Série Hom-Bot zahrnuje všechny modely v současné době nabízené v obchodech. Základem je Smart Invertor Motor zajišťující tichý, ale přitom velmi účinný chod. Firma na něj nabízí desetiletou záruku. Díky čtvercovému tvaru jsou kartáče umístěny blíže k přední části vysavače, čímž je zvýšena jejich efektivita při údržbě rohů. Nádobu na odpad o kapacitě 0,6 l lze vyjmout shora.

Správný chod bez bloudění zajišťuje systém Dual Eye 2.0. Vysavač automaticky zjišťuje intenzitu světla a skenuje strop. Díky přesným snímkům místnosti se při úklidu snadno vyhýbá překážkám. Pro případ nouze je ovšem vybaven digitálním nárazníkem, jež upozorní na riziko kolize. Riziko nárazů je proto oproti levnějším přístrojům výrazně limitováno.

Řízení samotné činnosti provádíte pomocí praktického dálkového ovládání. Využít můžete tří základních režimů pohybu – spirála (bodové čištění), Zig Zag (pohyb tam a zpět dokud nenarazí na překážku) a Cell by Cell (pro členitější místnosti). Stiskem tlačítka My Space navíc můžete svůj oblíbený prostor vyčistit opakovaně. Vysavač si riziková místa ukládá do interní paměti, čímž se dále minimalizuje riziko nárazů.

Určitě jste někdy narazili na vtipná videa se zaseklými vysavači, marně čekajícími na příchod svého majitele. Díky systému Smart Exit s i s těmito problémy nemusíte lámat hlavu. Zařízení totiž dokáže samo rozeznat rizikové oblasti a vyhnout se jim. V případě, kdy přeci jen uvízne, využívá chytrých pohybů pro uvolnění.

Výstřelkem nejmodernějších technologií je možnost připojení k internetu přes systém Wi-Fi. Technologie Smart ThinQ umožňuje sledovat činnost vysavače prostřednictvím mobilu nebo notebooku. Třešničkou na dortu je funkce HomeGuard, kdy spotřebič při zachycení pohybu v domácnosti vytvoří pět fotografií, které vám zašle. S jejich pomocí si můžete ověřit, zda se ve vašem bytě neděje něco nekalého.


Jak vám pomohl tento test?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Nejlepší robotické vysavače LG
Průměrné hodnocení 4.3 z 12 hlasů