Menu

Nejlepší robotické vysavače Symbo

Symbióza mezi člověkem a věcmi kolem. Taková je představa společnosti Symbo, která si klade za cíl usnadnit každodenní život. Vyrábí nejen robotické vysavače, ale také robotické čističe oken. V tomto článku se budeme věnovat právě této společnosti, rozebereme si jednotlivá specifika produktů a doplníme i nějaké informace o samotné firmě. Podobné články jsme věnovali také robotickým vysavačům iRobot, robotickým vysavačům Sencor a robotickým vysavačům LG.

Historie značky

Historie značky Symbo je velmi krátká. První robot byl představen koncem roku 2017. V současné době firma, která pochází z České republiky, prodává celkem šest produktů a jejím cílem je prorazit nejen na tuzemském, ale i zahraničním trhu.

Kdo a kde vyrábí Symbo

Společnost Symbo byla založena v České republice a její sídlo je v Náchodě. Všechny produkty od této značky jsou vyrobeny v Číně.

Charakteristika

Na trhu v současné době najdeme celkem šest produktů od značky Symbo. Jedná se o robotické pomocníky, které vysávají, vytírají nebo myjí okna. Jejich společným znakem je přívětivá pořizovací cena. Robotické vysavače používají bezsáčkovou odpadní nádobu, jejíž kapacita je okolo 0,5 litru. Menší modely mají tuto kapacitu menší. Některé produkty zvládnou kromě klasického vysávání také vytřít podlahu.

Co se týče hlučnosti, robotické vysavače značky Symbo při uvedení do provozu dosahují hlučnosti přibližně 60 dB jiné modely 70 dB, což se dá považovat za standardní hodnoty a většina ostatních produktů od jiných značek je na tom podobně. Jednotlivé produkty váží maximálně do čtyř kilogramů.

Některé produkty mají li-ionové baterie, které slibují výdrž okolo 100 minut. Další produkty pak fungují díky Ni-MH bateriím, které vydrží v provozu pouhých 55 minut. To je poměrně krátká doba, na trhu totiž najdete robotické vysavače, které jsou schopné vysávat 150 minut i více. Užitečná je určitě funkce načasování vysávání, kdy můžete nastavit libovolný čas, ve který začne robot vysávat.

Polovinu produktů můžete ovládat na dálku, a to buď pomocí dálkového ovládání nebo aplikace, kterou můžete stáhnout do mobilního telefonu s operačním systémem Android nebo iOS.

Pořizovací cena obyčejnějších robotických vysavačů Symbo je poměrně přívětivá. Nejlevnější model zakoupíte již za 3600 korun. Dražší modely pak stojí 11 až 13 tisíc, za nejdražší produkt dáte 22 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že jde o novou firmu, starší modely od této značky zatím nekoupíte.

Produktové řady

V současné době vyrábí společnost Symbo celkem šest produktů, které by se daly zařadit do čtyř kategorií. V každé z nich tedy naleznete jeden až dva produkty, které mají velmi podobné vlastnosti. Kromě robotických vysavačů prodává Symbo také robotický čistič oken, kterému se v následujících řádcích věnovat nebudeme, proto tu najdete pouze tři podkategorie.

D300

Tento model se prodává ve dvou barevných provedeních, černém (které najdete pod označením D300B) a bílém (D300W). Výrobci uvádí, že tyto robotické vysavače jsou jejich nejprodávanější produkty, čemuž jistě nahrává nižší pořizovací cena, než je u těchto výrobků standardem. Jeho menší rozměry s sebou nesou také menší objem nádoby na nečistoty a v provozu vydrží kratší domu. Má celkem tři režimy úklidu a protipádové senzory. Díky dvěma bočním kartáčům se schopný uklízet i nečistoty v rozích. Jinak se ale jedná spíše o levnějšího pomocníka, který se dražším modelům nevyrovná.

XBOT 5

Řady XBOT 5 se prodává ve dvou provedeních. Jedním z nich je klasický model, druhý je pak doplněný a schopnost napojit se na Wi-Fi a tím pádem může být ovládán pomocí aplikace. Tato funkce se samozřejmě podepisuje i na jeho ceně. Za model bez Wi-Fi systému zaplatíte 11 tisíc, za ten s Wi-Fi o dva tisíce více. Robotické vysavače z řady XBOT 5 dokáží kromě klasického vysávání také vytírat podlahu, a to pomocí elektronicky řízené vodní pumpy. Hlučnost těchto produktů je nízká, při spuštění dosahují 60 dB. Kapacita odpadní nádoby je oproti předchozí produktové řadě větší a její objem je klasických 0,5 litrů. Tyto robotické vysavače mají celkem šest čistících režimů.

Laserboot

V této produktové řadě najdete pouze jeden model a to Laserbot 750. Od ostatních modelů se liší jednak laserovou navigací, díky které prostor nejprve zmapuje a poté začne uklízet, a také pořizovací cenou, která se vyšplhá na 22 tisíc korun. Když se vybije, umí se sám vrátit do čerpací stanice a po nabití pokračovat v úklidu tam, kde přestal. Stejně jako produkty z řady XBOT 5, i Laseboot zvládá jak vysávání, tak vytírání podlah. Oproti předchozí řadě je ale o něco hlučnější. Můžete ho ovládat pomocí aplikace ve svém telefonu, kde si také můžete prohlédnout mapu čištění nebo třeba úklidovou statistiku.