Recenze Roborock Q7 Max+ - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Roborock Q7 Max+

84,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Samovyprazdňování nádržky
 • Vysává i vytírá současně
 • Velké pokrytí plochy

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Delší nabíjení
11 000 Kč Orientační cena
 • 9,9/10
  Pohyb a vysávání
 • 7,8/10
  Napájení a výdrž
 • 7,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 8,1/10
  Vybavení a funkce
 • 84,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač Roborock Q7 Max+ patřil v době psaní recenze (listopad 2022) zhruba do střední cenové třídy, přesto má rozhodně čím zaujmout. V první řadě je to dokovací stanice s prachovým zásobníkem, do kterého vysavač automaticky vysype svoji prachovou nádržku. Díky tomu máte v podstatě k dispozici objem až 3 l, na rozdíl od modelů, které skladují nečistoty pouze v těle vysavače. Samozřejmostí už je dnes navigace, systematický pohyb a schopnost navázat na předchozí úklid. Tento model je navíc vhodný na všechny povrch, což není vždy pravidlem, některé vysavače se třeba nehodí na koberce.

Co se pokrytí a výdrže týče, obojí je nadstandardní. Na jedno nabití zvládne vysavač pracovat až tři hodiny, průměr byl okolo 130 minut. Pokryje přitom plochu až 300 m2, průměr byl zhruba poloviční. S velkou kapacitou baterie ale souvisí také pomalejší nabíjení, které v tomto případě zabere až 6 hodin. Hlučnost 67 dB potom byla jedna z vyšších.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Vhodný na koberce

Ano

54 % Ano, 43 % Pouze s krátkým vlasem, 3 % Ne
Navigace

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Pohyb robota

Systematický

89 % Systematický, 11 % Nesystematický
Pokračování v úklidu

Ano

69 % Ano, 29 % Ne, 3 % Neuvedeno
Kapacita zásobníku (l)

3

0,75
Maximální pokrytí plochy (m2)

300

164,31
Maximální výška prahu (cm)

2

1,64
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 301,67
Rychlost nabíjení (min)

300

257,50
Maximální doba úklidu (min)

180

132,86
Hlučnost (dB)

67

64,09

Vybavení a funkce

Výbavu jsme již nakousli zmínkou o samovyprazdňovací stanici. Kromě té nechybí vysavači základ, jako je nárazník, senzor proti pádu ze schodů, funkce automatického nabíjení či časovač, ani pokročilejší funkce, například funkce vytírání. Ovládání a oddělování místností probíhá čistě skrze mobilní aplikaci, dálkový ovladač tento model nemá, což může být pro některé uživatele nevýhoda. Na rozdíl od většiny konkurenčních modelů má také pouze jeden boční kartáč, na efektivitu úklidu to ale nutně nemusí mít vliv. Čím vysavač vyniká, je schopnost vysávat a vytírat současně, kterou se jen tak nějaký model pochlubit nemůže. Pozitivem je také fakt, že se dobře orientuje ve tmě.

S výškou okolo 10 cm jde o jeden z vyšších modelů v našem srovnání, je tedy dobré ještě před koupí zkontrolovat, zda se vám nebude zasekávat pod nábytkem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

89 % HEPA, 11 % nemá HEPA
Časovač

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Hlavní kartáč

1

77 % 1, 11 % Ne, 11 % 2
Boční kartáče

1

69 % 2, 31 % 1
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ne

54 % Ano, 46 % Ne
Oddělovač oblastí

V aplikaci

37 % V aplikaci, 20 % Virtuální zeď, 17 % Ne, 14 % Magnetická páska, 6 % Možno dokoupit, 6 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Wi-Fi připojení

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
S mopem (2v1)

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Zásobník na vodu

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Nástroj na čištění

Ne

66 % Ano, 29 % Ne, 6 % Neuvedeno
Další funkce 1

Vidí ve tmě

Další funkce 2

Vysává a vytírá současně

6 % Ovládání hlasem, 3 % Přihrádka na aroma tablety, 3 % Vysává a vytírá současně, 89 % Neuvedeno
Výška (cm)

9,65

8,59
Šířka (cm)

35

33,44
Délka (cm)

35

33,44

Klady a zápory

Slabší stránkou vysavače Roborock je pomalejší nabíjení, ve výbavě potom chybí dálkový ovladač, nástroj na čištění a oddělovač prostor. Negativem je také poněkud vyšší hlučnost při vysávání. To vše jsou ale spíše zanedbatelné problémy a pozitiva u tohoto modelu jasně převažují. Patří sem zejména dlouhá výdrž, velké pokrytí plochy, samovyprazdňování prachové nádržky, schopnost vysávat a vytírat současně nebo dobrá orientace ve tmě.

Porovnání s alternativami

V podobné cenové kategorii jako tento model najdete i jeden z nejoblíbenějších robotických vysavačů na trhu, Xiaomi Roidmi EVE Plus. Oproti vysavači Roborock má mírně nižší hlučnost a rychlejší nabíjení. Ve výbavě potom najdete i nástroj na čištění a vysavač je vybavený dvěma bočními kartáčky. V ostatních ohledech jsou oba modely víceméně stejné. Mají shodnou výdrž, oba se ovládají pouze mobilem a zvládají samovyprazdňování nádržky.

Naše hodnocení a závěr

V době psaní recenze (listopad 2022) se vysavač Roborock Q7 Max+ řadil ke špičce na trhu. Dostala jej tam především prachová nádržka s funkcí samovyprazdňování, ale také nadstandardní pokrytí plochy (300 m2), dlouhá výdrž a slušná výbava. Navíc tento model zaujme schopností vysávat a vytírat současně, stejně jako tím, že se dobře orientuje ve tmě. Samozřejmě má i své slabiny, jeho hlučnost není zrovna nízká a poměrně dlouho se nabíjí. Celkově jej ale můžeme ohodnotit veskrze pozitivně a doporučili bychom jej i náročnějším uživatelům a do větších prostor.

Ve stejné cenové kategorii by se vám mohl líbit také samovysypávací Xiaomi Roidmi EVE Plus, který má o něco nižší hlučnost a rychleji se nabíjí.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Roborock Q7 Max+ | Hodnocení: 84,8 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Roborock Q7 Max+

Roborock Q7 Max+

11 000 Kč Orientační cena