Recenze a test Roborock S7 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Roborock S7

80,9 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Vibrující mop
 • Ovládání hlasem
 • Velký dosah a výdrž

Zápory

 • Ovládání pouze v angličtině
 • Vyšší cena
11 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 9,8/10
  Pohyb a vysávání
 • 7,8/10
  Napájení a výdrž
 • 4,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 7,5/10
  Vybavení a funkce
 • 80,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Společnost Xiaomi je na poli robotických vysavačů zažitým pojmem. K jejich produkci patří i vysavače Roborock, mezi kterými najdete také tento model. Základní parametry vysavače napovídají, že jeho využití bude takřka univerzální. Hodí se na tvrdé podlahy i na koberce, vysává i vytírá. Pohybuje se systematicky a orientuje se pomocí navigace, stejně jako většina novějších modelů. Nechybí ani funkce pokračování v úklidu, například pokud se potřebuje odjet dobít.

Díky úctyhodnému pokrytí plochy 250m2 a až tříhodinové výdrži se tento model hodí i do větších prostor. Zvládne také přejet prahy až do výšky 2 cm, nebude tak mít problém s vysátím celého příbytku. Pozor jen na prachovou nádobku, ta pojme pouze 0,47 l (průměr v době psaní recenze byl přes 0,6 l), nezapomínejte proto na její pravidelné vysypávání. Dlouhá výdrž si žádá také delší nabíjení, to trvá až pět hodin, vysavač se ale nabíjí automaticky, a pravděpodobně tak délku nabíjení ani nezaznamenáte.

Hlučnost 67 dB lehce přesáhla tehdejší průměr, obecně ale vysavače nebývají nejtišší a víceméně se předpokládá, že budou pracovat hlavně v době, kdy nejste doma.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Xiaomi

20 % Xiaomi, 14 % Eta, 11 % iRobot, 11 % Sencor, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 11 % Další, 3 % Neuvedeno
Vhodný na koberce

Ano

54 % Ano, 43 % Pouze s krátkým vlasem, 3 % Ne
Navigace

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Pohyb robota

Systematický

89 % Systematický, 11 % Nesystematický
Pokračování v úklidu

Ano

69 % Ano, 29 % Ne, 3 % Neuvedeno
Kapacita zásobníku (l)

0,47

0,75
Maximální pokrytí plochy (m2)

250

164,31
Maximální výška prahu (cm)

2

1,64
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 301,67
Rychlost nabíjení (min)

300

257,50
Maximální doba úklidu (min)

180

132,86
Hlučnost (dB)

67

64,09

Vybavení a funkce

Jak jsme již zmínili, vysavač Roborock má také funkci vytírání, nesmí tak chybět mopovací utěrka a nádržka na vodu. S vysáváním potom pomůže jeden hlavní kartáč a jeden boční kartáček, taková sestava je poměrně častá, ačkoliv některé konkurenční modely mají kartáčů i více. Ovládání vysavače probíhá primárně přes mobilní aplikaci, bude se vám proto hodit dobré Wi-Fi připojení. V aplikaci můžete nastavit také nežádoucí zóny, klasické oddělovače prostor ani dálkové ovládání ve výbavě tohoto modelu nenajdete. Navíc ale tento model nabízí také možnost ovládání přes hlasové asistenty (ačkoliv pouze v angličtině).

Samozřejmostí už jsou v dnešní době prvky, jako je nárazník, senzor proti pádu ze schodů či automatické nabíjení. Zajímavostí je ale vibrující mop vysavače, který by se měl postarat o účinnější vytírání. Nakonec nesmí chybět ani účinný HEPA filtr, který se postará o to, aby sesbíraný prach nefoukal z vysavače zpátky do místnosti. V případě zájmu je možné dokoupit speciální dokovací stanici, díky které se z vysavače stane samovysypávací přístroj.

V tabulce se můžete podívat také na  rozměry tohoto modelu, zejména výška pod 10 cm je docela žádoucí, u užších modelů je totiž menší riziko, že se zaseknou pod nábytkem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

89 % HEPA, 11 % nemá HEPA
Časovač

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Hlavní kartáč

1

77 % 1, 11 % Ne, 11 % 2
Boční kartáče

1

69 % 2, 31 % 1
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ne

54 % Ano, 46 % Ne
Oddělovač oblastí

V aplikaci

37 % V aplikaci, 20 % Virtuální zeď, 17 % Ne, 14 % Magnetická páska, 6 % Možno dokoupit, 6 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Wi-Fi připojení

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
S mopem (2v1)

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Zásobník na vodu

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Nástroj na čištění

Ne

66 % Ano, 29 % Ne, 6 % Neuvedeno
Další funkce 1

Vibrující mop

Další funkce 2

Ovládání hlasem

6 % Ovládání hlasem, 3 % Přihrádka na aroma tablety, 3 % Vysává a vytírá současně, 89 % Neuvedeno
Výška (cm)

9,65

8,59
Šířka (cm)

35

33,44
Délka (cm)

35

33,44
Hmotnost (kg)

4,5

3,22

Názory uživatelů a odborníků

Nejčastější výtkou, která se objevila v recenzích vysavače Roborock, je jazyk aplikace – ta je totiž pouze v angličtině. Uživatelé ale jedním dechem dodávají, že i přesto je aplikace snadno použitelná a ovládání jednoduché. Jako nedostatek zmiňují někteří uživatelé také složitější vysypávání nádobky na prach, která je dělená přepážkami. S nasazeným mopovacím nástavcem se také může stát, že se vysavač zasekne na koberci s delším vlasem.

I přes tyto nedostatky jsou ale uživatelé s vysavačem Roborock nadmíru spokojení, chválí vynikající orientaci v prostoru a schopnost vysávat i ve tmě, stejně jako kvalitu úklidu a výdrž baterie. Někteří uživatelé jej dokonce označují za tichý.

Klady a zápory

Při hodnocení vysavače Roborock více vyčnívají jeho kladné stránky, například velké pokrytí plochy, dlouhá výdrž na jedno nabití či vibrující mop, který zvyšuje účinnost vytírání. Naopak nevýhodou pro někoho může být fakt, že ovládání vysavače probíhá v angličtině. S tím se ale setkáte u spousty modelů a podle uživatelů je i tak ovládání jednoduché. Nepotěší pochopitelně ani vyšší cena, za kterou můžete získat i pokročilejší modely.

Naše hodnocení a závěr

Robotický vysavač Roborock S7 můžeme ohodnotit veskrze pozitivně. Jeho hlavní nevýhodou je vyšší cena, některým uživatelům nevyhovuje ani ovládání v angličtině. V ostatních ohledech už si ale tento model vede velmi dobře. Vyniká velkým pokrytím plochy a slušnou výdrží baterie, dobře tak zapadne o do větších domácností. Řadí se k modelům, které nejen vysávají, ale i vytírají a poradí si takřka se všemi typy podlahových krytin (ačkoliv na koberci s dlouhým vlasem může mít někdy potíže). Z výbavy potěší vibrujícím mopem a možností hlasového ovládání.

Jak jsme již zmínili, největší slabinou tohoto modelu je cena. V podobné cenové kategorii přitom najdete například model Xiaomi Roidmi EVE Plus, který kromě  slušných parametrů nabídne navíc také automatické vysypávání nádobky. Někteří uživatelé ale nejsou plně spokojení s jeho vytíráním.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Roborock S7 | Hodnocení: 80,9 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Roborock S7

Roborock S7

11 000 Kč Orientační cena