Recenze a test Roborock S7 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Roborock S7

78,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Vibrující mop
 • Ovládání hlasem
 • Velký dosah a výdrž

Zápory

 • Ovládání pouze v angličtině
 • Vyšší cena
12 500 Kč Orientační cena
 • 6,7/10
  Pohyb a vysávání
 • 7,1/10
  Vytírání
 • 7,2/10
  Hlučnost a kapacita
 • 7,7/10
  Napájení a výdrž
 • 6,2/10
  Vybavení a funkce
 • 78,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Společnost Xiaomi je na poli robotických vysavačů zažitým pojmem. K jejich produkci patří i vysavače Roborock, mezi kterými najdete také tento model. Základní parametry vysavače napovídají, že jeho využití bude takřka univerzální. Hodí se na tvrdé podlahy i na koberce, vysává i vytírá. Pohybuje se systematicky a orientuje se pomocí navigace, stejně jako většina novějších modelů. Nechybí ani funkce pokračování v úklidu, například pokud se potřebuje odjet dobít.

Díky úctyhodnému pokrytí plochy 250m2 a až tříhodinové výdrži se tento model hodí i do větších prostor. Zvládne také přejet prahy až do výšky 2 cm, nebude tak mít problém s vysátím celého příbytku. Pozor jen na prachovou nádobku, ta pojme pouze 0,47 l (průměr v době psaní recenze byl přes 0,6 l), nezapomínejte proto na její pravidelné vysypávání. Dlouhá výdrž si žádá také delší nabíjení, to trvá až pět hodin, vysavač se ale nabíjí automaticky, a pravděpodobně tak délku nabíjení ani nezaznamenáte.

Hlučnost 67 dB lehce přesáhla tehdejší průměr, obecně ale vysavače nebývají nejtišší a víceméně se předpokládá, že budou pracovat hlavně v době, kdy nejste doma.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Xiaomi

30 % Xiaomi, 15 % Eta, 9 % iRobot, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 3 % Sencor, 12 % Další
Typ navigace

LiDAR

39 % Základní, 30 % LiDAR, 18 % LiDAR + kamera, 6 % Kamera, 6 % Neuvedeno
Sací výkon (Pa)

2 500

3 425,00
Hlavní kartáč

1

76 % 1, 15 % 2, 9 % Ne
Boční kartáče

1

64 % 2, 36 % 1
Podpora vytírání

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Kapacita zásobníku na prach (ml)

300

367,93
Kapacita zásobníku na vodu (ml)

470

368,57
Vyprazdňovací stanice v balení

Ne

82 % Ne, 18 % Ano
Kapacita vyprazdňovací stanice (ml)

Nerelevantní

30 % Nerelevantní, 9 % 2500, 3 % 2650, 3 % 3000, 55 % Neuvedeno
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Nerelevantní

79 % Nerelevantní, 15 % Ne, 6 % Ano
Typ mopu

Vibrující

55 % Pevný, 18 % Vibrující, 9 % Nerelevantní, 3 % Rotační, 15 % Neuvedeno
Maximální pokrytí plochy (m2)

250

196,15
Maximální výška prahu (cm)

2

1,74
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 705,16
Rychlost nabíjení (min)

300

260,33
Maximální doba úklidu (min)

180

140,61
Hlučnost (dB)

67

64,89

Vybavení a funkce

Jak jsme již zmínili, vysavač Roborock má také funkci vytírání, nesmí tak chybět mopovací utěrka a nádržka na vodu. S vysáváním potom pomůže jeden hlavní kartáč a jeden boční kartáček, taková sestava je poměrně častá, ačkoliv některé konkurenční modely mají kartáčů i více. Ovládání vysavače probíhá primárně přes mobilní aplikaci, bude se vám proto hodit dobré Wi-Fi připojení. V aplikaci můžete nastavit také nežádoucí zóny, klasické oddělovače prostor ani dálkové ovládání ve výbavě tohoto modelu nenajdete. Navíc ale tento model nabízí také možnost ovládání přes hlasové asistenty (ačkoliv pouze v angličtině).

Samozřejmostí už jsou v dnešní době prvky, jako je nárazník, senzor proti pádu ze schodů či automatické nabíjení. Zajímavostí je ale vibrující mop vysavače, který by se měl postarat o účinnější vytírání. Nakonec nesmí chybět ani účinný HEPA filtr, který se postará o to, aby sesbíraný prach nefoukal z vysavače zpátky do místnosti. V případě zájmu je možné dokoupit speciální dokovací stanici, díky které se z vysavače stane samovysypávací přístroj.

V tabulce se můžete podívat také na  rozměry tohoto modelu, zejména výška pod 10 cm je docela žádoucí, u užších modelů je totiž menší riziko, že se zaseknou pod nábytkem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

97 % HEPA, 3 % nemá HEPA
Časovač

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ne

55 % Ne, 45 % Ano
Oddělovač oblastí

V aplikaci

55 % V aplikaci, 15 % Magnetická páska, 12 % Virtuální zeď, 12 % Ne, 3 % Možno dokoupit, 3 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

9,65

8,76
Šířka (cm)

35

33,83
Délka (cm)

35

33,84
Hmotnost (kg)

4,5

3,49

Názory uživatelů a odborníků

Nejčastější výtkou, která se objevila v recenzích vysavače Roborock, je jazyk aplikace – ta je totiž pouze v angličtině. Uživatelé ale jedním dechem dodávají, že i přesto je aplikace snadno použitelná a ovládání jednoduché. Jako nedostatek zmiňují někteří uživatelé také složitější vysypávání nádobky na prach, která je dělená přepážkami. S nasazeným mopovacím nástavcem se také může stát, že se vysavač zasekne na koberci s delším vlasem.

I přes tyto nedostatky jsou ale uživatelé s vysavačem Roborock nadmíru spokojení, chválí vynikající orientaci v prostoru a schopnost vysávat i ve tmě, stejně jako kvalitu úklidu a výdrž baterie. Někteří uživatelé jej dokonce označují za tichý.

Klady a zápory

Při hodnocení vysavače Roborock více vyčnívají jeho kladné stránky, například velké pokrytí plochy, dlouhá výdrž na jedno nabití či vibrující mop, který zvyšuje účinnost vytírání. Naopak nevýhodou pro někoho může být fakt, že ovládání vysavače probíhá v angličtině. S tím se ale setkáte u spousty modelů a podle uživatelů je i tak ovládání jednoduché. Nepotěší pochopitelně ani vyšší cena, za kterou můžete získat i pokročilejší modely.

Naše hodnocení a závěr

Robotický vysavač Roborock S7 můžeme ohodnotit veskrze pozitivně. Jeho hlavní nevýhodou je vyšší cena, některým uživatelům nevyhovuje ani ovládání v angličtině. V ostatních ohledech už si ale tento model vede velmi dobře. Vyniká velkým pokrytím plochy a slušnou výdrží baterie, dobře tak zapadne o do větších domácností. Řadí se k modelům, které nejen vysávají, ale i vytírají a poradí si takřka se všemi typy podlahových krytin (ačkoliv na koberci s dlouhým vlasem může mít někdy potíže). Z výbavy potěší vibrujícím mopem a možností hlasového ovládání.

Jak jsme již zmínili, největší slabinou tohoto modelu je cena. V podobné cenové kategorii přitom najdete například model Xiaomi Roidmi EVE Plus, který kromě  slušných parametrů nabídne navíc také automatické vysypávání nádobky. Někteří uživatelé ale nejsou plně spokojení s jeho vytíráním.

12 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Roborock S7 | Hodnocení: 78,4 %
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Roborock S7

Roborock S7

12 500 Kč Orientační cena