Menu

Nejlepší robotické vysavače Sencor a jejich recenze

Firma Sencor bezesporu patří mezi zajímavé zjevy v oblasti byznysu. Společnost, která začínala jako ryze japonská, aby následně přesídlila do Evropy a stala se bytostně evropskou. Její sídlo se ke všemu nachází v České republice. Na trhu si vytrvale buduje image prodejce levného zboží pro méně náročné zákazníky. Jsou takové i její robotické vysavače? Mrkneme se jim na zoubek v tomto článku. Na náročnější zákazníky cílí spíše značky jako je iRobot a LG. I těm jsme věnovali samostatné články, ve kterých se dočtete o historii jednotlivých značek a specifikách robotických vysavačů iRobot a robotických vysavačů LG.

Nejlepší robotické vysavače Sencor dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Porovnání parametrů nejlepších robotických vysavačů Sencor

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Japonská ekonomika byla na konci druhé světové války v troskách. Válečné nasazení a miliony mrtvých se silně podepsaly na její kondici. Proto bylo nutné vše vystavět od píky. V období let 1945–1970 proto docházelo k živelnému zakládání firem, často i za pomocí amerického kapitálu. V těchto letech spatřil světlo světa kupříkladu budoucí gigant Sony. A roku 1969 se zrodil i Sencor, podnik, jehož hlavním artiklem byla výroba domácích spotřebičů a elektroniky.

Již 70. léta znamenala pro značku velký průlom. Orientace na nízkopříjmové domácnosti se vyplatila. Nashromážděný kapitál pomohl k rychlému průniku na všechny kontinenty. Ani v oblasti inovací nebyl pozadu – Sencor kupříkladu stojí za prvním vícestopým stereo magnetofonem. Znatelnou stopu zanechal sféře Hi-Fi věží nebo autorádií, pod jejichž vznikem je podnik přímo podepsán.

Příběh dosáhl svého nečekaného vyústění v 90. letech. Společnost se plně aklimatizovala v evropských podmínkách, a proto sem bylo přesunuto i její sídlo. Ve své marketingové strategii ovšem na své dědictví nezapomíná.

V současné době patří značka firmě FAST ČR, sídlící v Říčanech u Prahy. Ta vlastní mimo jiné i síť provozoven Planeo Elektro. Její hlavní orientace zůstává stále stejná – menší domácí spotřebiče a elektronika. Staví však svůj úspěch i na opravdu široké nabídce produktů z různých oblastí. V jejím portfoliu naleznete televizory či mobily stát vedle mixérů, vysavačů nebo žehliček.

Kdo a kde vyrábí Sencor

Ačkoliv se sídlo a veškeré servisní zázemí nachází v České republice, při montáži se naplno projevuje její asijské dědictví. Využívá totiž výrobních kapacit situovaných v Číně.

Charakteristika

Nabídka robotických vysavačů značky Sencor není příliš široká. Čítá 5 různých modelů v kategoriích klasických robotů a rozměrově menších mini vysavačů.

Zařízení vynikají dlouhou výdrží, kdy na jedno nabití fungují zhruba 120 minut. Plného dobití NiMH baterie dosáhne během 5 hodin. Účinnost údržby tvrdých podlah je uspokojivá, zatímco s koberci si poradí jen velmi obtížně. Míra vydávaného hluku dosahuje pouhých 55 dB.

Pokud jde o finanční náročnost, pohybujeme se v absolutním low-endu. Vysavače jsou k mání v cenové relaci od 1 000 Kč do 5 000 korun. Levnější přístroje na trhu prakticky neseženete. Cenovce však samozřejmě odpovídá i vybavení a šíře využitých technologií.

Produktové řady

Společnost Sencor v současné době nabízí jedinou produktovou řadu Cleeno. Navrch přidává i kategorii mini vysavačů pro menší domácnosti.

Cleeno

Vysavače ze série Cleeno patří k nejlevnějším robotům vůbec a od toho se odvíjí jejich výbava a parametry. Přístroje jsou vybaveny trojicí rotačních kartáčů a UV lampou pomáhající při čištění likvidovat mikroorganismy usazené na podlaze. Nádoba na odpad má kapacitu 0,37 litru, takže se nevyhnete jejímu častému vysypávání.

Volit můžete ze čtyř základních programů pro uklízení – náhodný pohyb, pohyb podél stěn, přímý pohyb nebo spirála. Funkce časovače umožňuje přesně zvolit dobu, kdy má vysávání započít. Po provedení úklidu spotřebič sám zajede do dokovací stanice.

Vzhledem k prodejní ceně nepřekvapí absence jakýchkoliv pokročilejších senzorů. Roboti jsou opatřeni pouze protinárazovým čelním čidlem. Neporadí si ovšem s obtížnějšími překážkami a nezřídka dojde k zásekům pod pohovkou nebo u dveří.

Mini vysavače v zásadě nabízejí shodné vlastnosti v malém provedení. Vybaveny jsou dvěma kartáči a jejich rozměry a hmotnost jsou redukovány na minimum.