Recenze Rowenta RR 7975 WH - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Rowenta RR 7975 WH

79,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Na zvířecí chlupy
 • 3 druhy kartáčů
 • Pokrytí 200 m2

Zápory

 • Vyšší cena
 • Nemá nástroj na čištění
 • Nemá samostatný dálkový ovladač
16 000 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Pohyb a vysávání
 • 6,9/10
  Napájení a výdrž
 • 7,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 7,8/10
  Vybavení a funkce
 • 79,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Vysavač Rowenta RR 7975 WH patří k nové generaci robotů, které jsou určené specificky do domácností se zvířecími mazlíčky. Cenově se potom řadí spíše k vyšší třídě. V kategorii základních parametrů nemáme robotu moc co vytknout. Hodí se na všechny typy podlah, v prostoru se pohybuje systematicky a orientuje se pomocí navigace. Zvládá navázat na přerušený úklid a nemá ani nijak nadstandardní hlučnost. To vše jsou vlastnosti, se kterými už u vysavače této cenové třídy tak trochu počítáme.

Na problém jsme nenarazili ani u pokrytí a výdrže. Plné nabití robota trvá 240 minut, to byl v době psaní recenze (duben 2022) víceméně průměr. Po nabití dokáže přístroj pracovat necelé 4 hodiny, průměr byl lehce přes 2. Maximálně potom pokryje plochu 200 m2, průměr byl cca 160 m2. Hodí se tak klidně i na údržbu rodinných domů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Rowenta

20 % Xiaomi, 14 % Eta, 11 % iRobot, 11 % Sencor, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 11 % Další, 3 % Neuvedeno
Vhodný na koberce

Ano

54 % Ano, 43 % Pouze s krátkým vlasem, 3 % Ne
Navigace

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Pohyb robota

Systematický

89 % Systematický, 11 % Nesystematický
Pokračování v úklidu

Ano

69 % Ano, 29 % Ne, 3 % Neuvedeno
Kapacita zásobníku (l)

0,5

0,75
Maximální pokrytí plochy (m2)

200

164,31
Maximální výška prahu (cm)

1,5

1,64
Rychlost nabíjení (min)

240

257,50
Maximální doba úklidu (min)

225

132,86
Hlučnost (dB)

60

64,09

Vybavení a funkce

Ani k výbavě vysavače Rowenta nemáme větší výhrady. Ocenili bychom snad jen, kdyby měl vysavač v balení také klasický dálkový ovladač, jelikož mobilní aplikace, přes kterou se ovládá, nemusí být ideální volbou pro každého. Drobným plusem by bylo přibalit také nástroj na čištění, i ten tento model postrádá. Jinak si ale vede velice dobře, ze základního vybavení a funkcí, jako je HEPA filtr, časovač, nárazník a různé bezpečnostní senzory, nepostrádá nic.

Zvládá také funkci vytírání, jako většina novějších modelů, a nechybí mu zmíněné moderní ovládání skrze mobilní aplikaci. Bonusem navíc je potom sada tří kartáčů, které můžete měnit podle svých potřeb – jeden je určený na zvířecí chlupy, druhý na dlouhé vlasy a třetí na prach a jemné částice.

Rozměry vysavače si můžete zkontrolovat níže v tabulce. My jen podotkneme, že tloušťka 9,7 cm už dnes nepatří k nejmenším, najdou se i vysavače užší než 8 cm. Doporučujeme proto ověřit, že vám vysavač bezpečně projede pod nábytkem, bez zasekávání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

89 % HEPA, 11 % nemá HEPA
Časovač

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Hlavní kartáč

1

77 % 1, 11 % Ne, 11 % 2
Boční kartáče

2

69 % 2, 31 % 1
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ne

54 % Ano, 46 % Ne
Oddělovač oblastí

V aplikaci

37 % V aplikaci, 20 % Virtuální zeď, 17 % Ne, 14 % Magnetická páska, 6 % Možno dokoupit, 6 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Wi-Fi připojení

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
S mopem (2v1)

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Zásobník na vodu

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Nástroj na čištění

Ne

66 % Ano, 29 % Ne, 6 % Neuvedeno
Další funkce 1

3 druhy kartáčů

Výška (cm)

9,7

8,59
Šířka (cm)

34

33,44
Délka (cm)

34

33,44

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelských recenzí vysavače Rowenta není mnoho, dá se ale konstatovat, že se vcelku shodují, v dobrém i špatném. Uživatelé pozitivně hodnotí výkon i výdrž vysavače, také účinnost vytírání označují za uspokojivou. Stížnosti ale směřují směrem k návodu a aplikaci, obojí je podle nich nepřehledné a člověk si v podstatě na vše musí přijít sám. Další názory uživatelů nadete na Heureka.cz.

Klady a zápory

Od nákupu vysavače Rowenta může odrazovat jeho vyšší cena, nepřehledný návod a složitější ovládání. Pozitivem je naopak velké pokrytý plochy, dlouhá výdrž, rychlé nabíjení a zajímavá výbava, ve které najdete mimo jiné tři různé hlavní kartáče.

Porovnání s alternativami

Cena vysavače Rowenta je opravdu poměrně vysoká. O pár tisíc levněji například získáte špičkový vysavač Xiaomi Roidmi EVE Plus, který má kromě velkého pokrytí také funkci automatického vysypávání nádržky. Oproti modelu Rowenta je ale o něco hlučnější a nemá výměnné kartáče.

Pokud by vás zajímala cenově dostupnější alternativa, také určená na zvířecí srst, podívejte se na recenzi vysavače Lauben Robot Vacuum 26BB Pet. Ten nestojí ani třetinu toho, co Rowenta. Budete se ale muset smířit s cca polovičním pokrytím plochy, kratší výdrží a delším nabíjením.

Naše hodnocení a závěr

Obecně můžeme vysavač Rowenta RR 7975 WH ohodnotit velmi dobře. Rozhodně zaujme už svým určením – je vhodný zejména do domácností se zvířaty. Má velké pokrytí plochy (až 200 m2) a dlouhou výdrž. Z výbavy zaujme především výměnnými kartáči, zvládá také vytírat a ovládá se přes mobilní aplikaci. Hlavní nevýhodou je, kromě vyšší ceny, poměrně složitý návod a komplikovanější ovládání přes aplikaci. Proto bychom tento model nedoporučili např. seniorům nebo dalším uživatelům, kteří nejsou až tak zběhlí v chytrých technologiích.

Pro ty bude šikovnější volbou například vysavač Concept VR 3210, který má kromě mobilní aplikace také klasický dálkový ovladač.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Rowenta RR 7975 WH | Hodnocení: 79,0 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rowenta RR 7975 WH

Rowenta RR 7975 WH

16 000 Kč Orientační cena