Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test robotických vysavačů.

Recenze a test Sencor SVC 7020

10. místo

(neaktuální, zatím nezařazen v testu 2017)

Obrázek vysavače Sencor SVC 7020

Celkové hodnocení: 

2,5 / 5

Klady:

Tichý

Zápory:

Objem nádobky, doba vysávání

2 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Sencor SVC 7020 je drobný robotický vysavač pro nenáročné uživatele. Jeho výhodou je, že je z testu nejméně hlučný, při vysávání vydává 55 dB. Má také velmi malou kapacitu, jak sběrné nádobky, tak baterie. Jeho sběrná nádobka pojme 0,18 l, což je nejméně z celé recenze. Baterie je na tom podobně, její kapacita je pouze 800 mAh. Baterie se nabíjí dlouhých pět hodin a vydrží pouze 50 min, častějšímu nabíjení se tedy nevyhnete. Jeho spotřeba není vysoká, pouze 25 W, i když na to, jak je drobný, je to poměrně dost. Nevýhodou je potom maximální výška prahu 1 cm a absence HEPA filtru. Rozměrově je v celé testu nejmenší, šířka a délka je 27 cm, výška 7,8 cm a váží pouze 1,4 kg.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tento vysavač

Průměr všech 10 vysavačů v testu
pro porovnání

Hlučnost (dB)

55

Průměrná hlučnost je 60,9 dB

Max. výška prahů

1

5 vysavačů má max. výšku prahů 2 cm, 1 má 1,5 cm, a 4 mají 1 cm

Objem (l)

0,18

Průměrný objem je 0,46 l

Spotřeba při nabíjení (W)

25

Průměrný spotřeba při nabíjení je 26,9 W

Baterie (mAh)

800

Průměrná kapacita baterie je 2470 mAh

HEPA filtr

ne

7 vysavačů má HEPA filtr, 3 nemají

Doba nabíjení (min)

300

Průměrná doba nabíjení je 192 min

Doba provozu (min)

50

Průměrná doba provozu je 121 min

Šířka (cm)

27

Průměrná šířka je 33,3 cm

Hloubka (cm)

27

Průměrná hloubka je 33,1 cm

Výška (cm)

7,8

Průměrná výška je 8,9 cm

Hmotnost (kg)

1,4

Průměrná hmotnost je 3,2 kg

Funkce a ovládání

V čem je opět nejslabší, jsou i funkce. Oproti ostatním přístrojům mu totiž všechny chybí. Není zcela samoobslužný, sám se nenabije ani neumístí do nabíjecího doku. Stejně tak se nedá načasovat, je tedy potřeba jej spustit a vypnout, popřípadě nechat vybít. Nemá ani virtuální zeď, turbokartáč nebo UV lampu. Pro milovníky bohaté výbavy tedy nebude to pravé ořechové, na druhou stranu i on má silnou základnu příznivců.

Srovnávací tabulka funkcí

Parametr

Tento vysavač

Průměr všech 10 vysavačů v testu
pro porovnání

Virtuální zeď

ne

5 Ano, 5 Ne

Aut. nabíjení a dokování

ne

9 Ano, 1 Ne

Plánovač

ne

9 Ano, 1 Ne

Pokračování v úklidu

ne

7 Ano, 3 Ne

Turbokartáč

ne

4 Ano, 6 Ne

UV lampa

ne

3 Ano, 7 Ne

Názory uživatelů a dostupnost

Jak už bylo řečeno, vysavač ve většině ohledů zrovna nezáří. Přesto je ale nejvíce prodávaný a uživatelsky nejčastěji hodnocený v naší recenzi, což je zároveň jeden z důvodů jeho zařazení do Top 10. Na jeho používání má názor přibližně sto čtyřicet uživatelů, vesměs jej hodnotí pozitivně. Jako hlavní klad tohoto přístroje uvádí poměr cena/výkon. Je sice droboučký a v mnoha ohledech proti ostatním neobstojí, ale podle uživatelů funguje uspokojivě. Co jim ovšem vadí, je jeho dlouhé nabíjení a také to, že se občas zasekne v úzké uličce mezi nábytkem. To ovšem není doména pouze tohoto vysavače. Co se týče dostupnosti, v té některé své konkurenty předčí i několikanásobně. Sehnat jej totiž můžete v necelé stovce obchodů, což z něj dělá prakticky nejprodávanější vysavač v naší Top 10.

Naše hodnocení a závěr

Jak už bylo řečeno, vysavač Sencor SVC 7020 je záležitost hlavně pro nenáročné uživatele. I proto se v naší Top 10 umístil na poslední příčce. Je nejmenší, nejdéle se nabíjí a nejméně dlouho vydrží pracovat na jedno nabití. Není samostatný, jako jeho konkurenti, je potřeba ho více obstarávat. Na druhou stranu je tichý, poměrně úsporný, lehký a skladný. S ohledem na funkce zcela pohořel, na druhou stranu podle uživatelů pracuje uspokojivě a plní, to co má. Zkušenosti s ním jsou obecně dobré a je velmi populární také mezi prodejci. Hlavním lákadlem tohoto výrobku je bez pochyby cena, ale to je pochopitelné. Pokud tedy hledáte obstojný vysavač za lidovou cenu, je toto výrobek přesně pro vás. Jestliže čekáte od robotického vysavače víc, není problém prohlédnout si další, lépe umístěné výrobky, které se lépe vypořádali s našimi kritérii.

Datum:
Produkt: Sencor SVC 7020
Hodnocení: 2.5