Recenze a test Symbo Laserbot 750 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Symbo Laserbot 750

20. místo
69,1 % Celkové hodnocení
 • Ovládání pomocí aplikace
 • Funkce vytírání
 • Funkce pokračování v úklidu
 • Nemá hlavní kartáč
 • Nepřejede vyšší prahy
 • Neporadí si s koberci s dlouhým vlasem
11 000 Kč Orientační cena
 • 8,9/10
  Pohyb a vysávání
 • 4,2/10
  Napájení a výdrž
 • 6,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 6,5/10
  Vybavení a funkce
 • 69,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Už samotný název robotického vysavače Symbo Laserbot 750 napovídá, na jakém principu asi zhruba pracuje. Jedná se o model, který se zvládne po pokoji pohybovat systematicky, a to zejména díky laserové navigaci, která předem zmapuje místnosti, a on už potom přesně ví, jakým způsobem má uklízet. Co se týče nejnovějších vychytávek a technologických vymožeností, tak v tomto ohledu si vysavač vede velmi dobře. Trošku ovšem zaostává v těch základních věcech, mezi které patří například efektivita a výkonnost vysávání. S tvrdými podlahami si poradí hravě, na huňatější koberce už ale bohužel nestačí. Může za to převážně absence hlavního kartáče, který nahrazují pouze dva boční.

Na jedno nabití zvládne uklízet zhruba 2,5 hodiny, což byla v době psaní recenze (červenec 2020) nadprůměrná hodnota v našem srovnání. Nemusíte se bát ani extrémně malé kapacity zásobníku na nečistoty, mnohé robotické vysavače ji mají o poznání menší. Pokud si budete tento model pořizovat, dejte si pozor na maximální výšku prahu, kterou zvládne překonat. Pokud totiž máte mezi místnostmi prahy vyšší než 1,5 cm, vysavač se přes ně nedostane.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Symbo

21 % iRobot, 21 % Xiaomi, 14 % Sencor, 11 % Symbo, 7 % Neato, 7 % Eta, 4 % Hobot, 4 % Evolveo, 4 % Concept, 4 % Mamibot, 4 % Neuvedeno
Vhodný na koberce

Pouze s krátkým vlasem

61 % Ano, 32 % Pouze s krátkým vlasem, 7 % Ne
Navigace

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Pohyb robota

Systematický

79 % Systematický, 21 % Nesystematický
Pokračování v úklidu

Ano

68 % Ano, 32 % Ne
Kapacita zásobníku (l)

0,6

0,58
Maximální výška prahu (cm)

1,5

1,63
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 258,93
Maximální doba úklidu (min)

150

124,82
Hlučnost (dB)

68

63,39

Vybavení a funkce

O zachycení malých částeček prachu, zvířecích alergenů a jiných mikročástic se postará účinný HEPA filtr, který by u vysavače v domácnosti s malými dětmi či alergiky rozhodně neměl chybět. Co se týče nejrůznějších funkcí a vychytávek, které ještě více ulehčí a zpříjemní úklid, budoucí majitelé Symbo Laserbot 750 se mají určitě na co těšit. Chybějící dálkový ovladač hravě nahrazuje možnost ovládat vysavač mobilním telefonem přes speciální aplikaci. V ní si můžete mimo jiné navolit také jednotlivé režimy úklidu. Vybrat si lze kromě automatického a manuálního režimu například i úklid rohů nebo dvojnásobný úklid, při kterém vysavač projede celou plochu dvakrát. Kromě vysávání navíc zvládne i vytírání a nechybí mu ani nádržka na vodu.

Když vysavač zjistí, že mu dochází baterie, dojede sám do stanice, kde se dobije, a po nabití pokračuje v úklidu přesně tam, kde skončil. Můžete ho tak nechat pracovat opravdu samostatně a díky časovači například naplánovat vysávání na dobu, kdy jste zrovna v práci a nikdo není doma. Nemusíte se bát ani toho, že by například během vaší nepřítomnosti spadl ze schodku a poškodil se. Pro takové případy má totiž speciální senzory proti pádu ze schodů, stejně jako většina robotických vysavačů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

89 % HEPA, 11 % nemá HEPA
Signalizace plného zásobníku

Ne

64 % Ne, 25 % Ano, 11 % Neuvedeno
Časovač

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Hlavní kartáč

Ne

57 % 1, 21 % 2, 21 % Ne
Boční kartáče

2

50 % 1, 46 % 2, 4 % Ne
Nárazník

Ano

96 % Ano, 4 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ne

61 % Ne, 36 % Ano, 4 % Možno dokoupit
Oddělovač oblastí

Magnetická páska

25 % Virtuální zeď, 25 % Ne, 25 % V aplikaci, 18 % Magnetická páska, 7 % Možno dokoupit
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Wi-fi připojení

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Funkce vytírání

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Zásobník na vodu

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Nástroj na čištění

Ano

61 % Ano, 25 % Ne, 14 % Neuvedeno
Výška (cm)

9,5

9,03
Šířka (cm)

27

33,29
Délka (cm)

29

33,40
Hmotnost (kg)

3,82

3,28

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Symbo Laserbot 750 nabízí skvělé technologie i vybavení, které vám určitě ulehčí jeho ovládání a další starosti. Oceňujeme zejména možnost ovládání přes mobilní aplikaci. Ta nabízí opravdu bohaté možnosti nejrůznějšího nastavení, budete díky ní mít přehled o celkovém úklidu a můžete vysavač ovládat opravdu odkudkoliv. V čem ovšem trochu pokulhává, je samotná efektivita vysávání. Vzhledem k jeho poněkud vyšší ceně už bychom očekávali, že mu nebude chybět hlavní kartáč a poradí si i s huňatějšími koberci. Doporučujeme ho tak pouze do domácností s převážně tvrdými podlahami, na kterých navíc využijete i funkci vytírání. Pokud se pro tento model rozhodnete, nezapomeňte na maximální výšku prahů, ať ho nemusíte mezi místnostmi přenášet ručně.

Pokud hledáte vysavač v podobné cenové kategorii, který zvládne i koberce s vyšším vlasem, podívejte se například na iRobot Roomba e5.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Symbo Laserbot 750 | Hodnocení: 69,1 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Symbo Laserbot 750

Symbo Laserbot 750

20. místo  v porovnání
11 000 Kč Orientační cena