Menu

Symbo Laserbot 750 – Recenze, testy a srovnání

22,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 1,7/10
  Pohyb a vysávání
 • 3,2/10
  Vytírání
 • 3,1/10
  Hlučnost a kapacita
 • 5,7/10
  Napájení a výdrž
 • 6,2/10
  Vybavení a funkce

Klady

 • Ovládání pomocí aplikace
 • Funkce vytírání
 • Funkce pokračování v úklidu

Zápory

 • Nemá hlavní kartáč
 • Nepřejede vyšší prahy
 • Neporadí si s koberci s dlouhým vlasem
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Už samotný název robotického vysavače Symbo Laserbot 750 napovídá, na jakém principu asi zhruba pracuje. Jedná se o model, který se zvládne po pokoji pohybovat systematicky, a to zejména díky laserové navigaci, která předem zmapuje místnosti, a on už potom přesně ví, jakým způsobem má uklízet. Co se týče nejnovějších vychytávek a technologických vymožeností, tak v tomto ohledu si vysavač vede velmi dobře. Trošku ovšem zaostává v těch základních věcech, mezi které patří například efektivita a výkonnost vysávání. S tvrdými podlahami si poradí hravě, na huňatější koberce už ale bohužel nestačí. Může za to převážně absence hlavního kartáče, který nahrazují pouze dva boční.

Na jedno nabití zvládne uklízet zhruba 2,5 hodiny, což byla v době psaní recenze (červenec 2020) nadprůměrná hodnota v našem srovnání. Nemusíte se bát ani extrémně malé kapacity zásobníku na nečistoty, mnohé robotické vysavače ji mají o poznání menší. Pokud si budete tento model pořizovat, dejte si pozor na maximální výšku prahu, kterou zvládne překonat. Pokud totiž máte mezi místnostmi prahy vyšší než 1,5 cm, vysavač se přes ně nedostane.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Symbo

27 % Xiaomi, 18 % Eta, 14 % Concept, 14 % iRobot, 9 % Lauben, 5 % Rowenta, 5 % Sencor, 5 % Evolveo, 5 % Ecovacs
Hlavní kartáč

Ne

73 % 1, 23 % 2, 5 % Ne
Boční kartáče

2

64 % 2, 36 % 1
Podpora vytírání

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Maximální výška prahu (cm)

1,5

50 % 2, 32 % 1,5, 9 % 1, 9 % 1,8
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 790,95
Maximální doba úklidu (min)

150

147,27
Hlučnost (dB)

68

65,57

Vybavení a funkce

O zachycení malých částeček prachu, zvířecích alergenů a jiných mikročástic se postará účinný HEPA filtr, který by u vysavače v domácnosti s malými dětmi či alergiky rozhodně neměl chybět. Co se týče nejrůznějších funkcí a vychytávek, které ještě více ulehčí a zpříjemní úklid, budoucí majitelé Symbo Laserbot 750 se mají určitě na co těšit. Chybějící dálkový ovladač hravě nahrazuje možnost ovládat vysavač mobilním telefonem přes speciální aplikaci. V ní si můžete mimo jiné navolit také jednotlivé režimy úklidu. Vybrat si lze kromě automatického a manuálního režimu například i úklid rohů nebo dvojnásobný úklid, při kterém vysavač projede celou plochu dvakrát. Kromě vysávání navíc zvládne i vytírání a nechybí mu ani nádržka na vodu.

Když vysavač zjistí, že mu dochází baterie, dojede sám do stanice, kde se dobije, a po nabití pokračuje v úklidu přesně tam, kde skončil. Můžete ho tak nechat pracovat opravdu samostatně a díky časovači například naplánovat vysávání na dobu, kdy jste zrovna v práci a nikdo není doma. Nemusíte se bát ani toho, že by například během vaší nepřítomnosti spadl ze schodku a poškodil se. Pro takové případy má totiž speciální senzory proti pádu ze schodů, stejně jako většina robotických vysavačů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

95 % HEPA, 5 % nemá HEPA
Časovač

Ano

100 % Ano
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Oddělovač oblastí

Magnetická páska

50 % V aplikaci, 18 % Virtuální zeď, 14 % Magnetická páska, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

9,5

8,73
Šířka (cm)

27

33,99
Délka (cm)

29

33,99
Hmotnost (kg)

3,82

3,64

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Symbo Laserbot 750 nabízí skvělé technologie i vybavení, které vám určitě ulehčí jeho ovládání a další starosti. Oceňujeme zejména možnost ovládání přes mobilní aplikaci. Ta nabízí opravdu bohaté možnosti nejrůznějšího nastavení, budete díky ní mít přehled o celkovém úklidu a můžete vysavač ovládat opravdu odkudkoliv. V čem ovšem trochu pokulhává, je samotná efektivita vysávání. Vzhledem k jeho poněkud vyšší ceně už bychom očekávali, že mu nebude chybět hlavní kartáč a poradí si i s huňatějšími koberci. Doporučujeme ho tak pouze do domácností s převážně tvrdými podlahami, na kterých navíc využijete i funkci vytírání. Pokud se pro tento model rozhodnete, nezapomeňte na maximální výšku prahů, ať ho nemusíte mezi místnostmi přenášet ručně.

Pokud hledáte vysavač v podobné cenové kategorii, který zvládne i koberce s vyšším vlasem, podívejte se například na iRobot Roomba e5.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Symbo Laserbot 750 | Hodnocení: 22,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Symbo Laserbot 750

Symbo Laserbot 750

11 000 Kč Orientační cena