Recenze TESLA RoboStar iQ300 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test TESLA RoboStar iQ300

82,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Nízká cena
 • Velmi nízká hlučnost
 • Velmi dobrá výbava

Zápory

 • Menší pokrytí plochy
 • Kratší výdrž
 • Jen na koberce s krátkým vlasem
5 400 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Pohyb a vysávání
 • 7,1/10
  Napájení a výdrž
 • 9,0/10
  Hlučnost a kapacita
 • 8,4/10
  Vybavení a funkce
 • 82,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač TESLA RoboStar iQ300 jsme do našeho srovnání přidali v listopadu 2022, kdy se řadil k cenově dostupnějším produktům na trhu. Tomu odpovídají i některé jeho parametry. Například je určený pouze na koberce s krátkým vlasem, s delšími vlákny  by si nemusel poradit. Má také menší pokrytí plochy 120 m2, průměr v době hodnocení byl cca 160 m2. Dvouhodinová výdrž baterie byla také lehce podprůměrná (o cca 10 minut). Zásobník s kapacitou 0,6 l je víceméně standard, pochválit můžeme poměrně rychlé nabíjení, to zabere jen tři hodiny, zatímco průměr byl o více než hodinu delší.

Robot se pohybuje systematicky, pomocí navigace, to už je dnes poměrně běžné. Co ale běžné není a rozhodně si zaslouží zdůraznit, je velmi nízká hlučnost tohoto modelu. Při práci vydává pouze 55 dB, běžnější jsou hodnoty zhruba o 10 dB vyšší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tesla

20 % Xiaomi, 14 % Eta, 11 % iRobot, 11 % Sencor, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 11 % Další, 3 % Neuvedeno
Vhodný na koberce

Pouze s krátkým vlasem

54 % Ano, 43 % Pouze s krátkým vlasem, 3 % Ne
Navigace

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Pohyb robota

Systematický

89 % Systematický, 11 % Nesystematický
Pokračování v úklidu

Ano

69 % Ano, 29 % Ne, 3 % Neuvedeno
Kapacita zásobníku (l)

0,6

0,75
Maximální pokrytí plochy (m2)

120

164,31
Maximální výška prahu (cm)

1,5

1,64
Kapacita baterie (mAh)

2 600

3 301,67
Rychlost nabíjení (min)

180

257,50
Maximální doba úklidu (min)

120

132,86
Hlučnost (dB)

55

64,09

Vybavení a funkce

K výbavě robotu Tesla nebudeme mít žádné výtky. V první řadě nepostrádá HEPA filtr, a měl by tak dobře zapadnout i do domácností s alergiky. Samozřejmě mu nechybí časovač a nárazník, to je základ, který mají takřka všechny modely. V balení s vysavačem navíc najdete ještě nástroj na čištění kartáčů a magnetickou pásku. Tu oceníte, zejména pokud vám nevyhovuje oddělování oblastí v mobilní aplikaci, kterou se tento robot ovládá. No a pokud mobilním aplikacím neholdujete obecně, můžete využít také přiložený dálkový ovladač. Některé roboty s ovládáním přes telefon vám tuto variantu neumožní.

K efektivnějšímu vysávání robotu napomáhá jeden hlavní a dva boční kartáče, to je zcela standardní řešení. Stejně jako většina novějších modelů, i tento zvládá kromě vysávání také vytírání. Má k tomu také speciální mopovací textilii a nádržku na vodu. Z rozměrů vysavače můžeme pochválit zejména jeho tloušťku, se 7,5 cm se dobře vleze i pod nižší nábytek. Ostatní rozměry už jsou standardní.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

89 % HEPA, 11 % nemá HEPA
Časovač

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Hlavní kartáč

1

77 % 1, 11 % Ne, 11 % 2
Boční kartáče

2

69 % 2, 31 % 1
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ano

54 % Ano, 46 % Ne
Oddělovač oblastí

Magnetická páska

37 % V aplikaci, 20 % Virtuální zeď, 17 % Ne, 14 % Magnetická páska, 6 % Možno dokoupit, 6 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Wi-Fi připojení

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
S mopem (2v1)

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Zásobník na vodu

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Nástroj na čištění

Ano

66 % Ano, 29 % Ne, 6 % Neuvedeno
Výška (cm)

7,5

8,59
Šířka (cm)

34

33,44
Délka (cm)

34

33,44
Hmotnost (kg)

3,1

3,22

Názory uživatelů a odborníků

Vysavač RoboStar ohodnotilo několik desítek uživatelů a většina ohlasů byla pozitivní. Uživatelé u vysavače oceňují poměr ceny a výkonu, pozitivně hodnotí kvalitu úklidu a chválí také tichý chod. V některých recenzích se objevila i negativa, nejčastěji šlo o občasné zmatení vysavače, který potom např. netrefí do dokovací stanice nebo se pohybuje nesystematicky. Někteří uživatelé mají také negativní zkušenosti s aplikací, která se podle nich obtížně připojuje a ne vždy funguje úplně spolehlivě.

Klady a zápory

Pozitivem vysavače Tesla je jednoznačně jeho cena. Oceňujeme také slušnou nabídku příslušenství a funkcí, kde nechybí ani funkce vytírání a nádržka na vodu nebo dálkový ovladač. Oproti konkurenci tento model vyniká i velmi nízkou hlučností. Co se negativ týče, vysavač má kratší výdrž, menší pokrytí plochy a podle zkušeností uživatelů není jeho orientace v prostoru a funkčnost aplikace vždy stoprocentní.

Porovnání s alternativami

V době psaní recenze (listopad 2022) byl vysavač Tesla ve své cenové kategorii bezkonkurenční a lepších výsledků dosahovaly jen několikanásobně dražší modely. Pokud byste se ale chtěli vydat opačnou cestou a ještě trochu ušetřit, zajímavou variantou může být o něco levnější model Mamibot Petvac300. I ten se pyšní velmi nízkou hlučností a v otázce pokrytí a výdrže je s vysavačem Tesla zhruba nastejno. Pouze nabíjení má o něco pomalejší, jeho prachová nádržka je menší a v balení nenajdete magnetickou pásku.

Naše hodnocení a závěr

TESLA RoboStar iQ300 je cenově dostupný model, který potěší především velmi nízkou hlučností 55 dB a slušnou výbavou, nechybí mu totiž funkce vytírání, dálkový ovladač ani další užitečné prvky. Jeho výdrž a pokrytí jsou ve srovnání s dražšími modely spíše podprůměrné, ve své cenové kategorii ale nemá moc konkurenci. Pokud tedy hledáte hlavně cenově dostupný vysavač, který ale stále bude za něco stát, můžeme vám tento model doporučit. Kdybyste chtěli ještě trochu ušetřit, pozitivní ohlasy dostává také robot Mamibot Petvac300.

5 400 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: TESLA RoboStar iQ300 | Hodnocení: 82,4 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TESLA RoboStar iQ300

TESLA RoboStar iQ300

5 400 Kč Orientační cena