Recenze a test Tesla RoboStar T30 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tesla RoboStar T30

22,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 2,0/10
  Pohyb a vysávání
 • 3,2/10
  Vytírání
 • 3,1/10
  Hlučnost a kapacita
 • 5,6/10
  Napájení a výdrž
 • 5,9/10
  Vybavení a funkce

Klady a zápory

 • Slušná výbava
 • Chybí navigace
 • Není schopný pokračovat v úklidu
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač Tesla patří k cenově dostupnějším produktům na trhu a na jeho parametrech je to znát. Tento model nemá navigaci ani systematický pohyb a vzhledem k maximálním pokrytí plochy 50 m2 a neschopnosti pokračovat v úklidu bychom příliš nepočítali s tím, že zvládne efektivně vysát více než jednu místnost. O tom svědčí i podrpůměrná kapacita zásobníku 0,3 l a maximální doba úklidu 110 min, která byla v době vzniku recenze (listopad 2018) také pod průměrem, stejně jako kapacita baterie 2 600 mAh.

Naopak doba nabíjení baterie už byla průměrná, při dobíjení je tak potřeba počítat zhruba se třemi hodinami. Hlučnost 65 dB patřil ve srovnání k vyšším, některé modely se dostaly i pod 60 dB. Vyšší hlučnost bude na obtíž zejména pokud budete v době provozu vysavače doma. Maximální výška prahu vysavače Tesla je 1 cm, běžnější hodnota je okolo 1,5 cm. Stejně jako některé další modely s funkcí mopování, ani tento není vhodný na koberce a dobře poslouží spíše na tvrdých podlahách.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tesla

25 % Xiaomi, 17 % Eta, 13 % iRobot, 13 % Concept, 8 % Rowenta, 8 % Lauben, 4 % Evolveo, 4 % Sencor, 4 % Niceboy, 4 % Ecovacs
Hlavní kartáč

Ne

75 % 1, 21 % 2, 4 % Ne
Boční kartáče

2

67 % 2, 33 % 1
Podpora vytírání

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Maximální pokrytí plochy (m2)

50

210,56
Maximální výška prahu (cm)

1

50 % 2, 33 % 1,5, 8 % 1, 8 % 1,8
Kapacita baterie (mAh)

2 600

3 855,00
Rychlost nabíjení (min)

180

264,78
Maximální doba úklidu (min)

110

149,38
Hlučnost (dB)

65

65,31

Vybavení a funkce

Z testovaného vybavení postrádá vysavač Tesla několik důležitějších i méně důležitých prvků, obecně si ale nevede příliš zle, s ohledem na cenovou kategorii. Nevýhodou může být chybějící rotační kartáč, ten je ale potřeba hlavně na kobercích, naopak boční kartáčky má vysavač dva, stejně jako zhruba polovina tehdy hodnocených modelů. Vysavač dále postrádá signalizaci plného zásobníku, je tedy potřeba pamatovat na jeho pravidelné vysypávání, ideálně po každé úklidu. Chybějící oddělovač oblastí nemusí být velkou nevýhodou, vzhledem k nízkému maximálnímu prahu stejně vysavač z místnosti do místnosti pravděpodobně nepřejede, popřípadě je potřeba zahradit mu cestu mechanickou přepážkou.

Posledním nedostatkem je absence Wi-fi připojení, s tím se ale setkáváme spíše u dražších modelů a na samotné vysávání nemá vliv. Podíváme-li se na funkce a výbavu, které vysavač má, v první řadě musíme zmínit mopování a zásobník vody, které využijí všichni majitelé tvrdých podlah. Z běžnějších funkcí se u tohoto modelu setkáme s takřka nezbytným časovačem a funkcí automatického nabíjení a dokování. O bezpečnost přístroje se postará nárazník a senzor proti pádu ze schodů, ve výbavě je také dálkový ovladač. Většinou se robotické vysavače průměrem drží okolo 30 cm, ani tento není výjimkou. Potěší výškou 7,5 cm, která je nižší než u většiny ostatních modelů a vzniká díky ní menší riziko, že se vysavač někde zasekne.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

96 % HEPA, 4 % nemá HEPA
Časovač

Ano

100 % Ano
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Oddělovač oblastí

Ne

54 % V aplikaci, 17 % Virtuální zeď, 13 % Magnetická páska, 13 % Ne, 4 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

7,5

8,73
Šířka (cm)

30

33,93
Délka (cm)

30

33,93
Hmotnost (kg)

2,2

3,64

Naše hodnocení a závěr

Robotický vysavač Tesla RoboStar T30 patří k modelům s funkcí vytírání a zároveň jde o jeden z cenově dostupnějších modelů na trhu. Nebude proto velkým překvapením, že má své nedostatky. Mezi ty patří zejména malé pokrytí plochy, neschopnost pokračovat v úklidu a absence navigace. Výbava není na takový vysavač vůbec špatná, chybí například oddělovač oblastí, signalizace plného zásobníku či připojení na Wi-fi. Obecně můžeme vysavač Tesla doporučit méně náročným zákazníkům, kteří hledají cenově dostupnější řešení pro menší plochy. Do větších prostor bychom doporučili některý model s větším pokrytím, například robotický vysavač Tesla Robostar T80 Pro.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tesla RoboStar T30 | Hodnocení: 22,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tesla RoboStar T30

Tesla RoboStar T30

4 500 Kč Orientační cena