Menu

Tesla RoboStar T60 – Recenze, testy a srovnání

63,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 3,2/10
  Pohyb a vysávání
 • 4,0/10
  Vytírání
 • 7,9/10
  Hlučnost a kapacita
 • 5,8/10
  Napájení a výdrž
 • 6,1/10
  Vybavení a funkce

Klady

 • Nízká hlučnost
 • Dostupná cena
 • Stovky spokojených uživatelů

Zápory

 • Menší kapacita
 • Menší pokrytí plochy
 • Neumí navázat na přerušený úklid
4 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač Tesla RoboStar T60 byl v době psaní recenze (září 2022) jedním z cenově dostupnějších modelů na trhu. Není tedy velkým překvapením, že jeho parametry nedosahují úplně špičkových hodnot. Co pochválit můžeme, je nízká hlučnost, ta dosahuje pouze 55 dB, zatímco většina konkurenčních modelů vydávala okolo 65 dB. Ostatní parametry předurčují tento model k využití ve spíše menších prostorách. Kapacita nádobky 0,45 l patřila k menším, to samé platí pro maximální pokrytí plochy 100 m2.

Vysavač navíc nedokáže navázat na přerušený úklid, je tedy potřeba, aby stihl vysát celý byt, než se vybije. Nejdéle vydrží 110 minut, což byl v našem srovnání také podprůměr. Stejně jako značná část hodnocených modelů, i tento je určený pouze na tvrdé podlahy a koberce s krátkým vlasem. Maximální výška prahu, kterou je schopný přejet, dosahuje 1,5 cm, což byl víceméně standard.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tesla

27 % Xiaomi, 18 % Eta, 14 % Concept, 14 % iRobot, 9 % Lauben, 5 % Rowenta, 5 % Sencor, 5 % Evolveo, 5 % Ecovacs
Typ navigace

Základní

36 % Základní, 27 % LiDAR + kamera, 18 % LiDAR, 9 % Kamera, 9 % Neuvedeno
Hlavní kartáč

1

73 % 1, 23 % 2, 5 % Ne
Boční kartáče

2

64 % 2, 36 % 1
Podpora vytírání

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Kapacita zásobníku na prach (ml)

450

376,67
Kapacita zásobníku na vodu (ml)

300

361,58
Vyprazdňovací stanice v balení

Ne

73 % Ne, 27 % Ano
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Nerelevantní

73 % Nerelevantní, 18 % Ne, 9 % Ano
Maximální pokrytí plochy (m2)

100

216,88
Maximální výška prahu (cm)

1,5

50 % 2, 32 % 1,5, 9 % 1, 9 % 1,8
Kapacita baterie (mAh)

2 600

3 790,95
Maximální doba úklidu (min)

110

147,27
Hlučnost (dB)

55

65,57

Vybavení a funkce

Také výbava tohoto modelu je spíše základní. Důležité je, že nechybí HEPA filtr, ten je v současnosti na trhu nejpopulárnější a je dostatečně ověřený. Nezbytnou součástí je také časovač, senzor proti pádu ze schodů a funkce automatického nabíjení a dokování, tyto prvky už mají téměř všechny vysavače na trhu. Na rozdíl od většiny současných modelů nemá tento robot připojení na Wi-Fi a k ovládání mu slouží klasický dálkový ovladač. To může být pro někoho velké mínus, ne každý ale holduje chytrým aplikacím.

Výhodou je, že robot nepostrádá funkci mopování a zásobník na vodu, o tvrdou podlahu se tak postará kompletně. Ve výbavě najdete také nástroj na čištění, který usnadní údržbu, a velká část vysavačů jej postrádá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

95 % HEPA, 5 % nemá HEPA
Časovač

Ano

100 % Ano
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Oddělovač oblastí

Možno dokoupit

50 % V aplikaci, 18 % Virtuální zeď, 14 % Magnetická páska, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

7,8

8,73
Šířka (cm)

30,5

33,99
Délka (cm)

30,5

33,99
Hmotnost (kg)

2,6

3,64

Názory uživatelů a odborníků

Robotický vysavač Tesla nasbíral hned několik stovek uživatelských recenzí, drtivá většina z nich je pozitivní. Podle hodnocení uživatelů je tichý, snadno se ovládá a pracuje spolehlivě. Jako pozitivum zmiňují samozřejmě i dostupnou cenu a kvalita jeho práce je prý srovnatelná s dražšími modely. Místy může být podle zkušeností uživatelů robot trochu zmatený, což je důsledek gyroskopické navigace. Kupodivu téměř nikomu nevadí absence mobilní aplikace. Všechny recenze se dočtete na Heuréce.

Klady a zápory

Vysavač Tesla je v první řadě cenově dostupný. I přes nízkou cenu potěší také funkcí vytírání a velmi nízkou hlučností. Z výbavy potom oceňujeme nástroj na čištění. To je z výhod tohoto modelu asi tak vše, celkově jde o přístroj vhodný hlavně do menších prostor, hlavní nevýhodou potom je neschopnost navázat na předchozí úklid. Pro řadu uživatelů může být zásadním problémem také způsob ovládání, to v tomto případě nejde přes chytrý telefon.

Porovnání s alternativami

Pokud chcete na koupi robotického vysavače opravdu ušetřit, jako alternativa se nabízí ještě výrazně levnější Sencor SRV 1000SL. Ani ten nepostrádá funkci vytírání, obecně je ale ve prakticky všech ohledech oproti vysavači Tesla horší. Nemá HEPA filtr, hodí se jen pro opravdu malé plochy a nezvládne se automaticky nabíjet, není tak ani příliš samostatný.

V podobné cenové kategorii vám potom můžeme na zvážení doporučit model Eta Nico 2219 90000. Ten je na rozdíl od vysavače Tesla možné ovládat prostřednictvím chytrého telefonu. Má také o něco větší kapacitu nádržky a delší výdrž. Na druhou stranu je v porovnání s vysavačem Tesla hlučnější. Pokrytí plochy mají oba modely stejné.

Naše hodnocení a závěr

Robotický vysavač Tesla RoboStar T60 dobře poslouží v menších prostorách a nenáročným uživatelům, kteří ocení zejména jeho dostupnou cenu. V parametrech vyniká zejména nízkou hlučností, tou předčí i většinu dražších modelů. Jinak je ale ve všech ohledech spíše slabší – má menší odpadní nádržku, kratší výdrž, menší pokrytí plochy a nezvládne navázat na přerušený úklid. Na rozdíl od většiny novějších modelů jej také nelze ovládat skrze mobilní aplikaci. Pokud hledáte „chytřejší“ model za podobnou cenu, mohl by vám lépe vyhovovat vysavač Eta Nico 2219 90000.

4 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tesla RoboStar T60 | Hodnocení: 63,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tesla RoboStar T60

Tesla RoboStar T60

4 800 Kč Orientační cena