Recenze Tesla RoboStar T60 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tesla RoboStar T60

72,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Nízká hlučnost
 • Dostupná cena
 • Stovky spokojených uživatelů

Zápory

 • Menší kapacita
 • Menší pokrytí plochy
 • Neumí navázat na přerušený úklid
5 000 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Pohyb a vysávání
 • 5,8/10
  Napájení a výdrž
 • 7,0/10
  Hlučnost a kapacita
 • 7,6/10
  Vybavení a funkce
 • 72,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač Tesla RoboStar T60 byl v době psaní recenze (září 2022) jedním z cenově dostupnějších modelů na trhu. Není tedy velkým překvapením, že jeho parametry nedosahují úplně špičkových hodnot. Co pochválit můžeme, je nízká hlučnost, ta dosahuje pouze 55 dB, zatímco většina konkurenčních modelů vydávala okolo 65 dB. Ostatní parametry předurčují tento model k využití ve spíše menších prostorách. Kapacita nádobky 0,45 l patřila k menším, to samé platí pro maximální pokrytí plochy 100 m2.

Vysavač navíc nedokáže navázat na přerušený úklid, je tedy potřeba, aby stihl vysát celý byt, než se vybije. Nejdéle vydrží 110 minut, což byl v našem srovnání také podprůměr. Stejně jako značná část hodnocených modelů, i tento je určený pouze na tvrdé podlahy a koberce s krátkým vlasem. Maximální výška prahu, kterou je schopný přejet, dosahuje 1,5 cm, což byl víceméně standard.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tesla

20 % Xiaomi, 14 % Eta, 11 % iRobot, 11 % Sencor, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 11 % Další, 3 % Neuvedeno
Vhodný na koberce

Pouze s krátkým vlasem

54 % Ano, 43 % Pouze s krátkým vlasem, 3 % Ne
Navigace

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Pohyb robota

Systematický

89 % Systematický, 11 % Nesystematický
Pokračování v úklidu

Ne

69 % Ano, 29 % Ne, 3 % Neuvedeno
Kapacita zásobníku (l)

0,45

0,75
Maximální pokrytí plochy (m2)

100

164,31
Maximální výška prahu (cm)

1,5

1,64
Kapacita baterie (mAh)

2 600

3 301,67
Maximální doba úklidu (min)

110

132,86
Hlučnost (dB)

55

64,09

Vybavení a funkce

Také výbava tohoto modelu je spíše základní. Důležité je, že nechybí HEPA filtr, ten je v současnosti na trhu nejpopulárnější a je dostatečně ověřený. Nezbytnou součástí je také časovač, senzor proti pádu ze schodů a funkce automatického nabíjení a dokování, tyto prvky už mají téměř všechny vysavače na trhu. Na rozdíl od většiny současných modelů nemá tento robot připojení na Wi-Fi a k ovládání mu slouží klasický dálkový ovladač. To může být pro někoho velké mínus, ne každý ale holduje chytrým aplikacím.

Výhodou je, že robot nepostrádá funkci mopování a zásobník na vodu, o tvrdou podlahu se tak postará kompletně. Ve výbavě najdete také nástroj na čištění, který usnadní údržbu, a velká část vysavačů jej postrádá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

89 % HEPA, 11 % nemá HEPA
Časovač

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Hlavní kartáč

1

77 % 1, 11 % Ne, 11 % 2
Boční kartáče

2

69 % 2, 31 % 1
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ano

54 % Ano, 46 % Ne
Oddělovač oblastí

Možno dokoupit

37 % V aplikaci, 20 % Virtuální zeď, 17 % Ne, 14 % Magnetická páska, 6 % Možno dokoupit, 6 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Wi-Fi připojení

Ne

80 % Ano, 20 % Ne
S mopem (2v1)

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Zásobník na vodu

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Nástroj na čištění

Ano

66 % Ano, 29 % Ne, 6 % Neuvedeno
Výška (cm)

7,8

8,59
Šířka (cm)

30,5

33,44
Délka (cm)

30,5

33,44
Hmotnost (kg)

2,6

3,22

Názory uživatelů a odborníků

Robotický vysavač Tesla nasbíral hned několik stovek uživatelských recenzí, drtivá většina z nich je pozitivní. Podle hodnocení uživatelů je tichý, snadno se ovládá a pracuje spolehlivě. Jako pozitivum zmiňují samozřejmě i dostupnou cenu a kvalita jeho práce je prý srovnatelná s dražšími modely. Místy může být podle zkušeností uživatelů robot trochu zmatený, což je důsledek gyroskopické navigace. Kupodivu téměř nikomu nevadí absence mobilní aplikace. Všechny recenze se dočtete na Heuréce.

Klady a zápory

Vysavač Tesla je v první řadě cenově dostupný. I přes nízkou cenu potěší také funkcí vytírání a velmi nízkou hlučností. Z výbavy potom oceňujeme nástroj na čištění. To je z výhod tohoto modelu asi tak vše, celkově jde o přístroj vhodný hlavně do menších prostor, hlavní nevýhodou potom je neschopnost navázat na předchozí úklid. Pro řadu uživatelů může být zásadním problémem také způsob ovládání, to v tomto případě nejde přes chytrý telefon.

Porovnání s alternativami

Pokud chcete na koupi robotického vysavače opravdu ušetřit, jako alternativa se nabízí ještě výrazně levnější Sencor SRV 1000SL. Ani ten nepostrádá funkci vytírání, obecně je ale ve prakticky všech ohledech oproti vysavači Tesla horší. Nemá HEPA filtr, hodí se jen pro opravdu malé plochy a nezvládne se automaticky nabíjet, není tak ani příliš samostatný.

V podobné cenové kategorii vám potom můžeme na zvážení doporučit model Eta Nico 2219 90000. Ten je na rozdíl od vysavače Tesla možné ovládat prostřednictvím chytrého telefonu. Má také o něco větší kapacitu nádržky a delší výdrž. Na druhou stranu je v porovnání s vysavačem Tesla hlučnější. Pokrytí plochy mají oba modely stejné.

Naše hodnocení a závěr

Robotický vysavač Tesla RoboStar T60 dobře poslouží v menších prostorách a nenáročným uživatelům, kteří ocení zejména jeho dostupnou cenu. V parametrech vyniká zejména nízkou hlučností, tou předčí i většinu dražších modelů. Jinak je ale ve všech ohledech spíše slabší – má menší odpadní nádržku, kratší výdrž, menší pokrytí plochy a nezvládne navázat na přerušený úklid. Na rozdíl od většiny novějších modelů jej také nelze ovládat skrze mobilní aplikaci. Pokud hledáte „chytřejší“ model za podobnou cenu, mohl by vám lépe vyhovovat vysavač Eta Nico 2219 90000.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Tesla RoboStar T60 | Hodnocení: 72,1 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tesla RoboStar T60

Tesla RoboStar T60

5 000 Kč Orientační cena