Recenze Xiaomi Mi Mop 2 Ultra - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

84,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Kompatibilní se samovyprazdňovací stanicí
 • Velké pokrytí plochy
 • Dlouhá výdrž

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Nemá dálkový ovladač
 • Vyprazdňovací stanici je nutné dokoupit
10 000 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Pohyb a vysávání
 • 7,8/10
  Napájení a výdrž
 • 5,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 7,8/10
  Vybavení a funkce
 • 84,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač Xiaomi Mi Mop 2 Ultra patřil v době psaní recenze (červenec 2022) ke střední cenové třídě. Jeho základní parametry jsou obecně na dobré úrovni, pokulhává pouze v případě hlučnosti. Při práci vydává až 72 dB, většina konkurenčních modelů se držela někde okolo 65 dB. Vysavač je vhodný na tvrdé podlahy i koberce a v prostoru se dobře orientuje díky navigaci. Při vysávání se pohybuje systematicky, díky tomu nebude nechávat neuklizená místa. Zvládá také navázat na předchozí úklid, stejně jako většina modelů na trhu.

Jeho kapacita 0,55 l je víceméně průměrná, pokrytí plochy a výdrž jsou ale výrazně nadstandardní. Průměrné pokrytí plochy bylo cca 160 m2, tento model zvládne až 240 m2. Výdrž baterie byla průměrně cca 130 min, vysavač Xiaomi zvládne i tři hodiny. Také 2cm maximální výška prahu byla v době hodnocení nad průměrem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Xiaomi

20 % Xiaomi, 14 % Eta, 11 % iRobot, 11 % Sencor, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 11 % Další, 3 % Neuvedeno
Vhodný na koberce

Ano

54 % Ano, 43 % Pouze s krátkým vlasem, 3 % Ne
Navigace

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Pohyb robota

Systematický

89 % Systematický, 11 % Nesystematický
Pokračování v úklidu

Ano

69 % Ano, 29 % Ne, 3 % Neuvedeno
Kapacita zásobníku (l)

0,55

0,75
Maximální pokrytí plochy (m2)

240

164,31
Maximální výška prahu (cm)

2

1,64
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 301,67
Maximální doba úklidu (min)

180

132,86
Hlučnost (dB)

72

64,09

Vybavení a funkce

Firma Xiaomi následuje trend samovyprazdňovacích vysavačů a i tento model je kompatibilní s automatickou vyprazdňovací stanicí. Tu je ale v případě zájmu potřeba dokoupit, není součástí standardního balení. Zároveň jde, jak je dnes populární, o kombinovanou variantu se schopností vytírání. Nechybí proto ani mopovací textilie a nádržka na vodu. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů má tento vysavač pouze jeden boční kartáč, jeden hlavní kartáč je obvyklý. Součástí je také HEPA filtr, jako u většiny robotických vysavačů na trhu.

Zbytek výbavy už je také poměrně běžný, potěší čisticí nástroj, naopak chybí dálkový ovladač, k ovládání robota slouží mobilní aplikace. Nárazník, senzor proti pádu ze schodů či automatické dokování a nabíjení, to jsou opět standardní prvky výbavy, které nechybí ani tomuto modelu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

89 % HEPA, 11 % nemá HEPA
Časovač

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Hlavní kartáč

1

77 % 1, 11 % Ne, 11 % 2
Boční kartáče

1

69 % 2, 31 % 1
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ne

54 % Ano, 46 % Ne
Oddělovač oblastí

V aplikaci

37 % V aplikaci, 20 % Virtuální zeď, 17 % Ne, 14 % Magnetická páska, 6 % Možno dokoupit, 6 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Wi-Fi připojení

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
S mopem (2v1)

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Zásobník na vodu

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Nástroj na čištění

Ano

66 % Ano, 29 % Ne, 6 % Neuvedeno
Výška (cm)

9,9

8,59
Šířka (cm)

35

33,44
Délka (cm)

35

33,44
Hmotnost (kg)

4,15

3,22

Klady a zápory

Mezi hlavní pozitiva vysavače Xiaomi patří zejména velké pokrytí plochy, dlouhá výdrž a kompatibilita se samovyprazdňovací stanicí. Jako negativum můžeme zmínit vyšší hlučnost, pouze jeden boční kartáček a také chybějící dálkový ovladač, ne každému totiž vyhovuje ovládání přes mobilní aplikaci.

Porovnání s alternativami

Pokud toužíte po samovyprazdňovacím vysavači a nechce se vám dokupovat stanici k tomuto modelu, mohl by vám lépe vyhovovat vysavač Xiaomi Viomi S9, který má samovyprazdňovací stanici již v balení. Parametrově jsou oba vysavače na podobné úrovni, ovšem model Viomi S9 je tišší a v kombinaci se stanicí se finančně více vyplatí.

O něco levnější variantou je potom model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Má sice menší pokrytí a kratší výdrž, ušetří vám ale pár tisíc na pořizovací ceně. Stejně jako vysavač Mi Mop 2 Ultra má i tento model vyšší hlučnost a postrádá dálkový  ovladač.

Naše hodnocení a závěr

Robotický vysavač Xiaomi Mi Mop 2 Ultra si v našem srovnání vedl celkově velice dobře. Pokrytí plochy 240 m2, tříhodinová výdrž či 2cm výška prahu, to vše jsou nadstandardní hodnoty. Nevýhodou může být vyšší hlučnost 72 dB, stejně jako absence dálkového ovladače, vysavač se ovládá pouze přes mobilní aplikaci, což by nemuselo všem uživatelům vyhovovat.

Ve výbavě jinak nepostrádá důležité bezpečnostní ani další běžné prvky a je také kompatibilní se samovyprazdňovací stanicí, která ale není součástí balení. Pokud hledáte cenově výhodnou variantu, kde si nemusíte za samovyprazdňovací stanici připlácet, podívejte se na recenzi vysavače Xiaomi Viomi S9.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi Mop 2 Ultra | Hodnocení: 84,0 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

10 000 Kč Orientační cena