Recenze Xiaomi Mi Mop 2 Ultra - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

79,7 % Celkové hodnocení

Top 8 v kategorii Robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 7,9/10
  Pohyb a vysávání
 • 5,8/10
  Vytírání
 • 7,2/10
  Hlučnost a kapacita
 • 7,7/10
  Napájení a výdrž
 • 6,2/10
  Vybavení a funkce

Klady

 • Kompatibilní se samovyprazdňovací stanicí
 • Velké pokrytí plochy
 • Dlouhá výdrž

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Nemá dálkový ovladač
 • Vyprazdňovací stanici je nutné dokoupit
8 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač Xiaomi Mi Mop 2 Ultra patřil v době psaní recenze (červenec 2022) ke střední cenové třídě. Jeho základní parametry jsou obecně na dobré úrovni, pokulhává pouze v případě hlučnosti. Při práci vydává až 72 dB, většina konkurenčních modelů se držela někde okolo 65 dB. Vysavač je vhodný na tvrdé podlahy i koberce a v prostoru se dobře orientuje díky navigaci. Při vysávání se pohybuje systematicky, díky tomu nebude nechávat neuklizená místa. Zvládá také navázat na předchozí úklid, stejně jako většina modelů na trhu.

Jeho kapacita 0,55 l je víceméně průměrná, pokrytí plochy a výdrž jsou ale výrazně nadstandardní. Průměrné pokrytí plochy bylo cca 160 m2, tento model zvládne až 240 m2. Výdrž baterie byla průměrně cca 130 min, vysavač Xiaomi zvládne i tři hodiny. Také 2cm maximální výška prahu byla v době hodnocení nad průměrem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Xiaomi

25 % Xiaomi, 17 % Eta, 13 % iRobot, 13 % Concept, 8 % Rowenta, 8 % Lauben, 4 % Evolveo, 4 % Sencor, 4 % Niceboy, 4 % Ecovacs
Typ navigace

LiDAR + kamera

38 % Základní, 25 % LiDAR + kamera, 21 % LiDAR, 8 % Kamera, 8 % Neuvedeno
Sací výkon (Pa)

4 000

3 957,14
Hlavní kartáč

1

75 % 1, 21 % 2, 4 % Ne
Boční kartáče

1

67 % 2, 33 % 1
Podpora vytírání

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Kapacita zásobníku na prach (ml)

200

394,00
Kapacita zásobníku na vodu (ml)

550

366,19
Vyprazdňovací stanice v balení

Ne

75 % Ne, 25 % Ano
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Nerelevantní

71 % Nerelevantní, 21 % Ne, 8 % Ano
Typ mopu

Pevný

54 % Pevný, 21 % Vibrující, 8 % Nerelevantní, 4 % Rotační, 13 % Neuvedeno
Maximální pokrytí plochy (m2)

240

210,56
Maximální výška prahu (cm)

2

50 % 2, 33 % 1,5, 8 % 1, 8 % 1,8
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 855,00
Maximální doba úklidu (min)

180

149,38
Hlučnost (dB)

72

65,31

Vybavení a funkce

Firma Xiaomi následuje trend samovyprazdňovacích vysavačů a i tento model je kompatibilní s automatickou vyprazdňovací stanicí. Tu je ale v případě zájmu potřeba dokoupit, není součástí standardního balení. Zároveň jde, jak je dnes populární, o kombinovanou variantu se schopností vytírání. Nechybí proto ani mopovací textilie a nádržka na vodu. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů má tento vysavač pouze jeden boční kartáč, jeden hlavní kartáč je obvyklý. Součástí je také HEPA filtr, jako u většiny robotických vysavačů na trhu.

Zbytek výbavy už je také poměrně běžný, potěší čisticí nástroj, naopak chybí dálkový ovladač, k ovládání robota slouží mobilní aplikace. Nárazník, senzor proti pádu ze schodů či automatické dokování a nabíjení, to jsou opět standardní prvky výbavy, které nechybí ani tomuto modelu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

96 % HEPA, 4 % nemá HEPA
Časovač

Ano

100 % Ano
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Oddělovač oblastí

V aplikaci

54 % V aplikaci, 17 % Virtuální zeď, 13 % Magnetická páska, 13 % Ne, 4 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

9,9

8,73
Šířka (cm)

35

33,93
Délka (cm)

35

33,93
Hmotnost (kg)

4,15

3,64

Klady a zápory

Mezi hlavní pozitiva vysavače Xiaomi patří zejména velké pokrytí plochy, dlouhá výdrž a kompatibilita se samovyprazdňovací stanicí. Jako negativum můžeme zmínit vyšší hlučnost, pouze jeden boční kartáček a také chybějící dálkový ovladač, ne každému totiž vyhovuje ovládání přes mobilní aplikaci.

Porovnání s alternativami

Pokud toužíte po samovyprazdňovacím vysavači a nechce se vám dokupovat stanici k tomuto modelu, mohl by vám lépe vyhovovat vysavač Xiaomi Viomi S9, který má samovyprazdňovací stanici již v balení. Parametrově jsou oba vysavače na podobné úrovni, ovšem model Viomi S9 je tišší a v kombinaci se stanicí se finančně více vyplatí.

O něco levnější variantou je potom model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Má sice menší pokrytí a kratší výdrž, ušetří vám ale pár tisíc na pořizovací ceně. Stejně jako vysavač Mi Mop 2 Ultra má i tento model vyšší hlučnost a postrádá dálkový  ovladač.

Naše hodnocení a závěr

Robotický vysavač Xiaomi Mi Mop 2 Ultra si v našem srovnání vedl celkově velice dobře. Pokrytí plochy 240 m2, tříhodinová výdrž či 2cm výška prahu, to vše jsou nadstandardní hodnoty. Nevýhodou může být vyšší hlučnost 72 dB, stejně jako absence dálkového ovladače, vysavač se ovládá pouze přes mobilní aplikaci, což by nemuselo všem uživatelům vyhovovat.

Ve výbavě jinak nepostrádá důležité bezpečnostní ani další běžné prvky a je také kompatibilní se samovyprazdňovací stanicí, která ale není součástí balení. Pokud hledáte cenově výhodnou variantu, kde si nemusíte za samovyprazdňovací stanici připlácet, podívejte se na recenzi vysavače Xiaomi Viomi S9.

8 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi Mop 2 Ultra | Hodnocení: 79,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobry den,
nemohu se prokousat nabidkou robotu a proto se na vas obracim s dotazem.
Jaky by jste doporucil roboticky vysavac pro 5 clennou rodinu s 2 kocoury, do 4 patroveho rodinneho domu, podlahy pevne i koberce, s funkci vytirani. Cena do 10.000,-Kc.

Dekuji za odpoved,
Labudová

Alena Labudova

Dobrý den, v této cenové relaci jedině Xiaomi Mi Mop 2 Ultra, nicméně i tak počítejte s tím, že výkon nebude při takto náročných podmínkách ideální. Prakticky pro takto rozsáhlý objekt a složité podmínky není vhodný ani ten nejlepší na trhu.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

8 600 Kč Orientační cena