Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test televizí.

Recenze televize Changhong LED40E1090H

6. místo v testu

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek televize Changhong LED40E1090H

Celkové hodnocení: 

4,4 / 5

Klady:

Rozlišení, frekvence

Zápory:

Spotřeba, nedostatek uživatelských recenzí, horší dostupnost

7 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Některé parametry této televize jsou vynikající, některé jsou na tom hůř, což je taky důvodem jejího umístění na šesté příčce. Podíváme-li se na rozlišení, směle se může rovnat prvnímu místu, tedy 1920 x 1080. Stejně dobrá je i frekvence, 100 Hz. O něco méně slavný je počet konektorů, tento model má tři HDMI a jedno USB. Neoslní ani tunerem DVB-T/C. S výškou 53,4 cm, šířkou 91,3 cm, hloubkou 9,2 cm a úhlopříčkou 102 cm (40“) se řadí k rozměrnějším televizím. Hmotnost má také vyšší, 8,6 kg.

Energetické údaje

Jako první v našem žebříčku patří do energetické třídy A, což je z naší Top 10 nejhorší úroveň. Má druhou nejvyšší roční spotřebu, 89 kWh, horší je už jen televize Philips 48PUS7600/12 se 118 kWh. Příkon v zapnutém stavu je u tohoto přístroje 61 W, což je opět druhá nejvyšší hodnota. S ostatními pračkami se tedy shodne pouze v příkonu v pohotovostním stavu, který má 0,5 W. To je sice nejvyšší hodnota v našem testu, ale je shodná hned pro několik modelů. Lepší průměr potom zastupuje v případě výkonu reproduktorů, který je 16 W.

Funkce a ovládání

Opět nejde o zástupce Smart televizí, tudíž nemá ani připojení k internetu a integrovaný wifi přijímač. Co této televizi také chybí je časovač zapnutí, časovač vypnutí ovšem má. Stejně tak má i CI+ slot a díky USB konektoru můžete nahrávat programy i přehrávat média z externího úložiště.

Hodnocení uživatelů a dostupnost

Na televizi Changhong LED40E1090H existuje jen velmi málo uživatelských recenzí a také je hůře k sehnání. Když už se někteří uživatelé svěřili se svými zkušenostmi s tímto produktem, zpravidla oceňovali jeho příznivou cenu a hotelový mód. Stěžovali si naopak na místy horší zvuk. Televize je k sehnání jen v několika málo obchodech, patří k nim ale i renomovaný prodejce.

Naše hodnocení a závěr

Díky základním parametrům by měla tato televize šanci umístit se na lepší úrovni. Uškodila jí ovšem energetická náročnost a také nedostatek uživatelských recenzí a horší dostupnost. Pokud vám ovšem záleží hlavně na obrazu a výkonu, který přístroj podává, není tato televize špatnou volbou. Zaujme také hotelovým módem. Pokud ovšem hledá hlavně úsporný produkt, popřípadě je vaším cílem televize se Smart funkcemi, doporučili bychom vám spíš některou z lépe umístěných.

Datum:
Produkt: Changhong LED40E1090H
Hodnocení: 4.4