Recenze a test televize ECG 32 HS01T2S2 | Arecenze.cz
Menu

Recenze ECG 32 HS01T2S2

83,7 % Celkové hodnocení

Top cena-výkon v kategorii Televize

Klady

  • Přijatelná cena
  • Smart TV
  • Direct LED

Zápory

  • Nižší rozlišení
  • Méně výkonné reproduktory
  • Chybí nadstandardní funkce
4 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Televizní obrazovka ECG 32 HS01T2S2 patří při zachování velmi přijatelné ceny stále mezi chytré modely. Své využití najde zejména mezi nenáročnými uživateli s požadavkem na přístup k internetu a využívání HbbTV funkce.

Displej technologie Direct LED s rozlišením 1 366 x 768 pixelů a obnovovací frekvencí 50 hertz je vhodný spíše pro uživatele, kteří nevyžadují vysokých kvalit přehrávaného obsahu. Není vhodný pro hraní her. Vzhledem k menší úhlopříčce však vystačí pro přehrávání televizního vysílání poměrně dobře.

Reproduktory s výkonem 10 wattů jsou méně výkonné a vhodné do menších malých místností. Oproti konkurenci je tato hodnota průměrná. Pro vylepšení akustických vlastností můžete připojit externí reproduktory či soundbar, pro které jsme vytvořili samostatný výběr na stránce reproduktory.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ECG

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 366 x 768

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

10

Hodnocení konektivity a spotřeby

Při pohledu na zadní stranu televize na první pohled naleznete trojici konektorů HDMI určené pro digitální přenos obrazu. Snadno připojíte TV Box svého poskytovatele internetu, DVD přehrávač či herní konzoli. Dvojice konektorů USB poslouží pro připojení externího či flash disku. Konektor Jack 3,5 mm slouží k připojení sluchátek nebo reproduktoru.

Bezdrátové připojení k internetu zajišťuje integrovaný modul WiFi, neschází však také přípojka prostřednictvím internetového kabelu LAN. Díky tomu můžete nerušeně brouzdat webové stránky, ale také využívat funkci HbbTV.

Energetický štítek definuje průměrnou roční spotřebu s hodnotou 42 kilowatthodin (kWh), pokud budeme počítat s průměrnou cenou elektřiny 8 Kč/kWh, pak se roční náklady budou pohybovat okolo 335 Kč. Je však potřeba počítat s tím, že se jedná o průměrnou hodnotu, která se bude lišit v závislosti na konkrétní intenzitě využití.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Přesto, že se tento model stále řadí mezi chytré televize, příliš nadstandardních funkcí nečekejte. Zásadní je možnost připojení k internetu a jeho procházení, využít však můžete také funkci červeného tlačítka (HbbTV) určeného k procházení videoték televizních stanic a zpětnému přehrávání zmeškaných pořadů. Využít můžete možností služeb jako je Netflix, YouTube či jiných.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Model ECG 32 HS01T2S2 je jednou z nejlevnějších chytrých televizí na trhu. Vzhledem k velmi přijatelným pořizovacím nákladům však výrobce volil displej s nižším rozlišení, méně výkonné reproduktory a také samotné chytré funkce jsou velmi omezeného rozsahu. 

Produkt je vhodný pro nenáročné zákazníky, kteří však vyžadují HbbTV či Netflix. Pokud hledáte zařízení s vyšším rozlišením a přídavnými funkcemi, pak se zkuste podívat na naši recenzi modelu Toshiba 32L2963DG. Ten je jen o něco málo dražší, dosahuje však vyšších kvalit.

4 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ECG 32 HS01T2S2 | Hodnocení: 83,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Proč mi při vypnutí naskočí, že se automaticky vypne za 180s, nejde vypnout hned?

Václav Smolík

Dobrý den,
odpočet se aplikuje v případě, že máte aktivovanou funkci automatického vypnutí.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ECG 32 HS01T2S2

ECG 32 HS01T2S2

4 700 Kč Orientační cena