Recenze a test televize ECG 32 HS01T2S2 | Arecenze.cz
Menu

Recenze ECG 32 HS01T2S2

Doporučujeme Při nákupu v kategorii malých televizí do 5 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

83,7 % Celkové hodnocení
  • Přijatelná cena
  • Smart TV
  • Direct LED
  • Nižší rozlišení
  • Méně výkonné reproduktory
  • Chybí nadstandardní funkce
5 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Televizní obrazovka ECG 32 HS01T2S2 patří při zachování velmi přijatelné ceny stále mezi chytré modely. Své využití najde zejména mezi nenáročnými uživateli s požadavkem na přístup k internetu a využívání HbbTV funkce.

Displej technologie Direct LED s rozlišením 1 366 x 768 pixelů a obnovovací frekvencí 50 hertz je vhodný spíše pro uživatele, kteří nevyžadují vysokých kvalit přehrávaného obsahu. Není vhodný pro hraní her. Vzhledem k menší úhlopříčce však vystačí pro přehrávání televizního vysílání poměrně dobře.

Reproduktory s výkonem 10 wattů jsou méně výkonné a vhodné do menších malých místností. Oproti konkurenci je tato hodnota průměrná. Pro vylepšení akustických vlastností můžete připojit externí reproduktory či soundbar, pro které jsme vytvořili samostatný výběr na stránce reproduktory.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ECG

Úhlopříčka v palcích (")

32

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 366 x 768

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

10

Doporučená vzdálenost (m)

2,1

Výška (cm)

43,4

Šířka (cm)

73,2

Hloubka (cm)

17,5

Hmotnost (kg)

3,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Při pohledu na zadní stranu televize na první pohled naleznete trojici konektorů HDMI určené pro digitální přenos obrazu. Snadno připojíte TV Box svého poskytovatele internetu, DVD přehrávač či herní konzoli. Dvojice konektorů USB poslouží pro připojení externího či flash disku. Konektor Jack 3,5 mm slouží k připojení sluchátek nebo reproduktoru.

Bezdrátové připojení k internetu zajišťuje integrovaný modul WiFi, neschází však také přípojka prostřednictvím internetového kabelu LAN. Díky tomu můžete nerušeně brouzdat webové stránky, ale také využívat funkci HbbTV.

Energetický štítek definuje průměrnou roční spotřebu s hodnotou 42 kilowatthodin (kWh), pokud budeme počítat s průměrnou cenou elektřiny 5,8 Kč/kWh, pak se roční náklady budou pohybovat okolo 245 Kč. Je však potřeba počítat s tím, že se jedná o průměrnou hodnotu, která se bude lišit v závislosti na konkrétní intenzitě využití.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ano

WiFi

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Roční spotřeba (kWh)

42

Roční náklady na provoz (Kč)

244

Hodnocení funkcí

Přesto, že se tento model stále řadí mezi chytré televize, příliš nadstandardních funkcí nečekejte. Zásadní je možnost připojení k internetu a jeho procházení, využít však můžete také funkci červeného tlačítka (HbbTV) určeného k procházení videoték televizních stanic a zpětnému přehrávání zmeškaných pořadů. Využít můžete možností služeb jako je Netflix, YouTube či jiných.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasový asistent

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Model ECG 32 HS01T2S2 je jednou z nejlevnějších chytrých televizí na trhu. Vzhledem k velmi přijatelným pořizovacím nákladům však výrobce volil displej s nižším rozlišení, méně výkonné reproduktory a také samotné chytré funkce jsou velmi omezeného rozsahu. 

Produkt je vhodný pro nenáročné zákazníky, kteří však vyžadují HbbTV či Netflix. Pokud hledáte zařízení s vyšším rozlišením a přídavnými funkcemi, pak se zkuste podívat na naši recenzi modelu Toshiba 32L2963DG. Ten je jen o něco málo dražší, dosahuje však vyšších kvalit.

5 800 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: ECG 32 HS01T2S2 | Hodnocení: 83,7 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a žádná technologická novinka mu neunikne. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ECG 32 HS01T2S2

ECG 32 HS01T2S2

5 800 Kč Orientační cena