Menu

Recenze ECG 43 US01T2S2

Doporučujeme Při nákupu v kategorii středních televizí do 10 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

75,6 % Celkové hodnocení
  • Tři konektory HDMI
  • Vysoké rozlišení 4K
  • Sluchátkový konektor
  • Méně výkonné reproduktory
  • Chybí HDR
  • Chybí párování s mobilním zařízením
7 700 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Televize ECG 43 US01T2S2 tvoří další zajímavý model pro méně náročné uživatele. Jako taková však není příliš ořezaná stranou parametrů. Obrazovka s technologií Direct LED (podsvícení v celé ploše) se rozkládá na úhlopříčce 43 palců. 

Rozlišení 4K (3 840 x 2 160 pixelů) vyhoví obsahu vysoké kvality (BlueRay, Netflix, YouTube). S obnovovací frekvencí 50 hertz se nijak nevychyluje od ostatních televizí v cenové hladině do 10 000 Kč. Tato vyhoví skvěle pro přehrávání filmů, naopak není ideální pro hraní her.

Reproduktory mají výkon pouze 16 wattů, což v malé místnosti žádné obtíže neudělá, nicméně ve velkém prostoru by mohly být poněkud tiché. Velmi zajímavé je provedení rámečků, které byly výrobcem zmenšeny na absolutní minimum.

Parametr Tento produkt
Výrobce ECG
Úhlopříčka v palcích (") 43
Technologie obrazovky Direct LED
Rozlišení (px) 3 840 x 2 160
Obnovovací frekvence (Hz) 50
Typ tuneru DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Výkon reproduktorů (W) 16
Doporučená vzdálenost (m) 2,8
Výška (cm) 56,4
Šířka (cm) 97
Hloubka (cm) 9,1
Hmotnost (kg) 8,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Na zadní straně tohoto modelu naleznete konektory HDMI hned 3. V tomto počtu vám volný konektor scházet s nejvyšší pravděpodobností nebude. Dvojice slotů USB je pak příjemným doplňkem. Chybět nebude také konektor pro sluchátka či reproduktory. 

Zvukový výkon tak snadno vylepšíte například připojením vhodného soundbaru, pro které jsme vytvořili samostatný výběr. Pro připojení k internetu pak můžete volit mezi klasickým internetovým kabelem LAN, nebo WiFi.

S deklarovanou roční spotřebou 79 wattů se řadí mezi průměr v kategorii. Při průměrné ceně elektřiny 4,6 Kč/kWh jsou odhadované roční náklady 360 Kč, přičemž hodnota se bude lišit v závislosti na intenzitě využití.

Parametr Tento produkt
LAN připojení Ano
WiFi Ano
Konektory HDMI 3
Konektory USB 2
Sluchátkový jack Ano
Roční spotřeba (kWh) 79
Roční náklady na provoz (Kč) 363

 

Hodnocení funkcí

Zatímco červené tlačítko (HbbTV) umožní prostřednictvím internetu přístup k videotékám televizních stanic, tedy i zpětnému přehrávání zmeškaných pořadů, nechybí možnost procházení internetu či sledování služeb jako je Netflix. Funkce vylepšení obrazu sice schází, nicméně obsahu, který by tuto funkci podporoval je minimum.

Snahou výrobce bylo přinést uživateli vysoké rozlišení relativně velké televize za nízké náklady. Kromě prohlížení internetu a HbbTV tedy žádné další chytré funkce neočekávejte.

Parametr Tento produkt
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Funkce vylepšení obrazu Ne
Hlasový asistent Ne
Ambilight Ne
Zrcadlení obrazu Ne
Variabilní obnovovací frekvence Ne
Herní režim Ne

Naše hodnocení a závěr

Model ECG 43 US01T2S2 je kompromisem mezi vysokým rozlišením, úzkými rámečky displeje a cenou. Jako takový nabízí spíše základní funkce chytré televize. Konektivita na vysoké úrovni je zajištěna trojicí HDMI, dvojicí USB a osazením konektorů pro sluchátka či reproduktor. 

Televize najde své využití zejména v domácnostech zaměřených na přehrávání filmů, spíše než hraní her či využívání pokročilých funkcí, jako je zrcadlení obrazu. Pokud máte možnost rozpočet rozšířit, zkuste se podívat na recenzi modelu Samsung UE43TU7172, který již některými smart funkcemi disponuje.

7 700 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: ECG 43 US01T2S2 | Hodnocení: 75,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ECG 43 US01T2S2

ECG 43 US01T2S2

7 700 Kč Orientační cena