Recenze a test televize ECG 43 US01T2S2 | Arecenze.cz
Menu

Recenze ECG 43 US01T2S2

75,6 % Hodnocení
redakce

Pro nenáročné

Televize

Klady a zápory

Klady

  • Tři konektory HDMI
  • Vysoké rozlišení 4K
  • Sluchátkový konektor

Zápory

  • Méně výkonné reproduktory
  • Chybí HDR
  • Chybí párování s mobilním zařízením
7 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Televize ECG 43 US01T2S2 tvoří další zajímavý model pro méně náročné uživatele. Jako taková však není příliš ořezaná stranou parametrů. Obrazovka s technologií Direct LED (podsvícení v celé ploše) se rozkládá na úhlopříčce 43 palců. 

Rozlišení 4K (3 840 x 2 160 pixelů) vyhoví obsahu vysoké kvality (BlueRay, Netflix, YouTube). S obnovovací frekvencí 50 hertz se nijak nevychyluje od ostatních televizí v cenové hladině do 10 000 Kč. Tato vyhoví skvěle pro přehrávání filmů, naopak není ideální pro hraní her.

Reproduktory mají výkon pouze 16 wattů, což v malé místnosti žádné obtíže neudělá, nicméně ve velkém prostoru by mohly být poněkud tiché. Velmi zajímavé je provedení rámečků, které byly výrobcem zmenšeny na absolutní minimum.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ECG

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

16

Hodnocení konektivity a spotřeby

Na zadní straně tohoto modelu naleznete konektory HDMI hned 3. V tomto počtu vám volný konektor scházet s nejvyšší pravděpodobností nebude. Dvojice slotů USB je pak příjemným doplňkem. Chybět nebude také konektor pro sluchátka či reproduktory. 

Zvukový výkon tak snadno vylepšíte například připojením vhodného soundbaru, pro které jsme vytvořili samostatný výběr. Pro připojení k internetu pak můžete volit mezi klasickým internetovým kabelem LAN, nebo WiFi.

S deklarovanou roční spotřebou 79 wattů se řadí mezi průměr v kategorii. Při průměrné ceně elektřiny 8 Kč/kWh jsou odhadované roční náklady 632 Kč, přičemž hodnota se bude lišit v závislosti na intenzitě využití.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

 

Hodnocení funkcí

Zatímco červené tlačítko (HbbTV) umožní prostřednictvím internetu přístup k videotékám televizních stanic, tedy i zpětnému přehrávání zmeškaných pořadů, nechybí možnost procházení internetu či sledování služeb jako je Netflix. Funkce vylepšení obrazu sice schází, nicméně obsahu, který by tuto funkci podporoval je minimum.

Snahou výrobce bylo přinést uživateli vysoké rozlišení relativně velké televize za nízké náklady. Kromě prohlížení internetu a HbbTV tedy žádné další chytré funkce neočekávejte.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Model ECG 43 US01T2S2 je kompromisem mezi vysokým rozlišením, úzkými rámečky displeje a cenou. Jako takový nabízí spíše základní funkce chytré televize. Konektivita na vysoké úrovni je zajištěna trojicí HDMI, dvojicí USB a osazením konektorů pro sluchátka či reproduktor. 

Televize najde své využití zejména v domácnostech zaměřených na přehrávání filmů, spíše než hraní her či využívání pokročilých funkcí, jako je zrcadlení obrazu. Pokud máte možnost rozpočet rozšířit, zkuste se podívat na recenzi modelu Samsung UE43TU7092, který již některými smart funkcemi disponuje.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: ECG 43 US01T2S2 | Hodnocení: 75,6 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ECG 43 US01T2S2

ECG 43 US01T2S2

7 500 Kč Orientační cena