Menu

Recenze a test Finlux 24FHB4760

66,1 % Celkové hodnocení
 • Úspora energií
 • Nízká cena
 • Televize v ničem příliš nevyniká
4 000 Kč Orientační cena
 • 1,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,8/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 66,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

S televizí Finlux 24FHB4760 se sekáte v kategorii menších úhlopříček, má totiž obrazovku velkou jen 24 palců. K tomu má dostačující rozlišení 1366 x 768 pixelů. Výkon reproduktorů 10 W hodnotíme kladně, u menších televizorů jde o postačující výkon, není zde totiž předpoklad, že by se televize umisťovala několik metrů od uživatele. Co se týče rozměrů, bez podstavce měří televize 34,5 cm na výšku, 55,2 cm na šířku a hluboká je 5,5 cm, televize je tak poměrně tenká v porovnání s ostatními hodnocenými (v červnu 2018). Hmotnost 3,5 kg je jedna z nižších, my ji ale nebere příliš v potaz, televize jsou spotřebiče, které mají obvykle své stálé místo a tak u nich hmotnost nehraje velkou roli.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Finlux

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1366 x 768 (HD ready)

Úhlopříčka (")

24

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Výkon reproduktorů (W)

10

Výška (cm)

34,5

Šířka (cm)

55,2

Hloubka (cm)

5,5

Hmotnost (kg)

3,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Model Finlux patřil v době psaní recenze k úsporným modelům, jeho spotřeba po jedné aktivní hodině je asi 19 W a ročně jde potom asi o 27 kWh. S takovou úsporou jde ruku v ruce energetická třída, model spadá do třídy A+, co je nejlepší hodnocení, kterého televize s menší úhlopříčkou dosahují. Konektivita je v tomto případě dostačující a odpovídá standardu, má tedy jeden výstup USB a dva HDMI výstupy. Díky možnosti připojení sluchátek, což nepatří rozhodně ke standardní výbavě menších televizorů, nebudete rušit spolubydlícího, například na studentské koleji. K televizi není možné připojit drátový internet, to je ale výsada jen několika málo televizí, jde spíše o vychytávku, se kterou se častěji setkáte u televizí s většími úhlopříčkami.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

2

LAN

Ne

Sluchátkový jack

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

19

Roční spotřeba (kWh)

27

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

108

Hodnocení funkcí

Finlux v rámci hodnocení funkcí není nejlepší, spíše průměrný, v této kategorii byl standard zejména časovač vypnutí, který televizi nechybí. Technologie umožňující 3D sledování nenajdete u žádného z recenzovaných modelů, Wi-Fi a funkce SMART, která je podmíněna možností připojení k internetu, jsou potom dostupné pouze u pár televizí a není tak nijak zvlášť překvapující, že je u tohoto modelu nenajdete.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ne

Funkce smart

Ne

Časovač vypnutí

Ano

Naše hodnocení a závěr

Finlux 24FHB4760 může oslovit uživatele, kteří hledají cenově dostupnou televizi do menšího bytu, na chatu, do kuchyně nebo třeba na studentskou kolej. Díky možnosti připojení sluchátek se nebudou uživatelé v jednom pokoji navzájem vyrušovat. Kromě nízké spotřeby energií není u tohoto modelu nic, co bychom dáme mohli výrazně pochválit, zároveň ale není nic, co bychom mohli zařadit mezi zásadní negativa. Mezi konkurenčními modely si vede dobře, má ideální konektivitu i výkon reproduktorů. Pokud byste se chtěli podívat na nabídku smart modelu s menší úhlopříčkou, doporučujeme vám k přečtení recenzi modelu LG 23MT49S.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Finlux 24FHB4760 | Hodnocení: 66,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Finlux 24FHB4760

Finlux 24FHB4760

4 000 Kč Orientační cena