Menu

Recenze a test GoGEN TVU 49V298

74,8 % Celkové hodnocení
 • Skvělé rozlišení
 • Úsporné zařízení
 • Nižší obnovovací frekvence
9 000 Kč Orientační cena
 • 7,9/10
  Rozlišení a další parametry
 • 8,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 74,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize GoGen TVU 49V298 má LED obrazovku s rozlišením 3840 x 2160, což je na dnešním trhu nejlepší varianta. V našem testu jí přitom v době vzniku recenze (duben 2018) disponovala jen asi polovina modelů. Při úhlopříčce 49 palců tak jde o skvělé podmínky pro sledování. Obrazovka je rovná, za to ale body nestrháváme, jde o velmi specifický parametr závislý na přímých požadavcích uživatele. Reproduktory s výkonem 20 W poskytnou skvělé ozvučení při sledování. V rámci rozměrů se dočkáte obvyklých rozměrů, které se blíží průměru. Na výšku má televize 71 cm, na šířku 111,5 cm, do hloubky byste potom naměřili 9,5 cm, a to bez podstavce. Hmotnost 10,5 kg je jedna z nižších.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GoGEN

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

71

Šířka (cm)

111,5

Hloubka (cm)

9,5

Hmotnost (kg)

10,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

K televizi GoGEN připojíte najednou řadu dalších zařízení, má totiž 3 výstupy HDMI, 2 výstupy USB i sluchátkový jack. Jde o skvělou kombinaci, již jistě nároční uživatelé uvítají. K tomu navíc poskytuje televize možnost připojení k internetu, a to jak pomocí LAN, tak bezdrátově. Spotřebou se řadí televize k víceméně průměrně energeticky náročným. Patří do energetické třídy A+, její spotřeba se pohybuje okolo 69 W, ročně potom využije asi 100 kWh, a to znamená, že za roční provoz při jistých podmínkách zaplatíte asi 400 Kč.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

69

Roční spotřeba (kWh)

100

Roční náklady na provoz (Kč)

400

Hodnocení funkcí

Jak jsme již naznačili výše, televize GoGEN disponuje možností Wi-Fi připojení, což ale lze považovat víceméně za dnešní standard. Protože má televize funkci smart, můžete si přes televizi prohlížet internet a pouštět internetová videa. Nechybí ani časovač vypnutí, takže v případě potřeby, chcete-li u televize usnout, ale nechcete, aby svítila celou noc, jednoduše nastavíte, kdy se má vypnout. Protože jde o poměrně nenáročné zařízení na energii, nevidíme jako velké mínus absenci eko senzoru, který automaticky upravuje jas, čímž šetří energii.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Cena ku výkonu je v případě televize GoGen TVU 49V298 velmi výhodná. Za asi 10 000 Kč se vám dostane zařízení poskytující skvělý zážitek ze sledování díky velkému rozlišení, pozadu nezůstávají ale ani reproduktory, ty poskytují s 20 W skvělý zvuk. Televize disponuje řadou možností propojení s dalšími zařízeními, počtem výstupů je televize opravdu výhodná. Náročnější uživatelé však nepohrdnou jistě ani funkcemi jako časovač vypnutí nebo připojení k Wi-Fi. Televize je průměrně energeticky náročná, ani svými rozměry nijak nevybočuje z průměru. Jde o ideální televizi do moderní domácnosti. Možnostmi připojení už je lepší snad jen Philips 49PUS6412/12, která má navíc také eko senzor.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: GoGEN TVU 49V298 | Hodnocení: 74,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze GoGEN TVU 49V298

GoGEN TVU 49V298

9 000 Kč Orientační cena