Menu

Recenze Hisense 58AE7000F

Doporučujeme Při nákupu v kategorii velkých televizí do 20 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

72,5 % Celkové hodnocení
  • Direct LED
  • HDR
  • Dobrá konektivita
  • Chybí párování s mobilním telefonem
  • Menší úhlopříčka
  • Menší výkon reproduktorů
11 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Mezi nejlevnější velké obrazovky na trhu patří Smart TV Hisense 58AE7000F. I přes to že je cena znatelně nižší, než v případě dalších modelů v našem výběru, byly výrobcem k dispozici dány i některé pokročilejší funkce. Televizor je vhodný jako hlavní obrazovka do domácností uživatelů s požadavky na větší úhlopříčku, bez ohledu na nadstandardní funkční vybavení.

Obrazovka s úhlopříčkou 58 palců je tvořena panelem technologie Direct LED. Nasvícení je tedy přímé, v celé ploše rovnoměrné. 4K rozlišení (3 840 x 2 160 pixelů) není velkým překvapením, od ostatních produktů ve výběru se neodlišuje. Skvěle vyhoví pro všechny typy přehrávaných médií, ať už se jedná o televizní vysílání či streamovací služby.

S obnovovací frekvencí 50 hertz nelze model označit za herní, i když samozřejmě stejně jako většina televizí na trhu i toto využití umožňuje. Protože filmy jsou zážitkem nejen obrazovým, ale také zvukovým, nechybí poměrně výkonné reproduktory. V kategorii je můžeme řadit mezi podprůměrné, ale středně velkou místnost ozvučí stále dobře.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hisense
Úhlopříčka v palcích (") 58
Technologie obrazovky Direct LED
Rozlišení (px) 3 840 x 2 160
Obnovovací frekvence (Hz) 50
Typ tuneru DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Výkon reproduktorů (W) 16
Doporučená vzdálenost (m) 3,8
Výška (cm) 75,3
Šířka (cm) 129,3
Hloubka (cm) 8,4
Hmotnost (kg) 13,8

Hodnocení konektivity a spotřeby

Na první pohled mohou překvapit široké možnosti připojení dané dostupnými konektory. Obrazové HDMI nalezneme na televizoru hned 3 a podobně nechybí ani 2 konektory USB. Bez obtíží lze připojit například TV Box, DVD přehrávač a stále zůstává volný slot například pro herní konzoli. Shodně s ostatními modely chybí konektor Jack 3,5 mm.

K internetu se připojíte prostřednictvím integrované WiFi, nebo lépe klasického internetového kabelu. Pokud nemáte v domácnosti skutečně kvalitní pokrytí signálem WiFi, doporučujeme volit právě stabilnější připojení pomocí kabelu.

Dle instrukcí energetického štítku lze počítat s průměrnou roční spotřebou 146 kilowatthodin (kWh). V roce 2019 byla průměrná cena elektřiny 4,6 Kč/kWh, právě z této hodnoty jsme vycházeli při určení průměrných ročních nákladů na provoz. Ty by se měly pohybovat okolo 670 Kč. Hodnota je však čistě orientační a slouží spíše pro srovnání jednotlivých modelů.

Parametr Tento produkt
LAN připojení Ano
WiFi Ano
Konektory HDMI 3
Konektory USB 2
Sluchátkový jack Ne
Roční spotřeba (kWh) 146
Roční náklady na provoz (Kč) 672

Hodnocení funkcí

Označení Smart TV si tento model vysloužil mimo jiné možností připojení k internetu, jeho procházení a využívání služeb jako jsou Netflix či Voyo. Často využívaným doplňkem je však funkce HbbTV. Ta funguje na principu přístupu k videotékám televizních stanic a umožňuje mimo celou řadu dalších funkcí také zpětné přehrávání pořadů, které jste promeškali.

Nadstandardních chytrých funkcí naleznete v televizoru s ohledem na nižší pořizovací náklady spíše minimum. Zajímavé jsou možnosti technologie HDR, která dovede upravit nasvícení a barevnost scény podporovaného filmu k maximalizaci diváckého zážitku. Herní režim umožňuje výrazně zkrátit prodlevu mezi zadáním příkazu na klávesnici a jeho zobrazením na televizní obrazovce.

Parametr Tento produkt
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Funkce vylepšení obrazu HDR
Hlasový asistent Ne
Ambilight Ne
Zrcadlení obrazu Ne
Variabilní obnovovací frekvence Ne
Herní režim Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Hisense 58AE7000F tvoří zajímavou variantu pro zájemce o velkou plochu chytré televize, avšak s omezeným rozpočtem. Díky Direct LED technologii a rozlišení 4K (3 840 x 2 160 pixelů) dosahuje obrazovka dobrých kvalit. Špatně na tom nejsou ani reproduktory či konektivita.

Poměrně úzké rámečky lemující solidní displej toho však již moc dalšího neskrývají. Funkce HDR je k dispozici, nicméně další zajímavá zlepšení chybí. Pokud hledáte televizi ověřeného výrobce s funkcí párování s mobilním zařízením, zkuste si přečíst recenzi modelu Samsung UE65TU7172.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Hisense 58AE7000F | Hodnocení: 72,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hisense 58AE7000F

Hisense 58AE7000F

11 000 Kč Orientační cena