Menu

Recenze Hisense 58AE7000F

72,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Televize

Klady

  • Direct LED
  • HDR
  • Dobrá konektivita

Zápory

  • Chybí párování s mobilním telefonem
  • Menší úhlopříčka
  • Menší výkon reproduktorů
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Mezi nejlevnější velké obrazovky na trhu patří Smart TV Hisense 58AE7000F. I přes to že je cena znatelně nižší, než v případě dalších modelů v našem výběru, byly výrobcem k dispozici dány i některé pokročilejší funkce. Televizor je vhodný jako hlavní obrazovka do domácností uživatelů s požadavky na větší úhlopříčku, bez ohledu na nadstandardní funkční vybavení.

Obrazovka s úhlopříčkou 58 palců je tvořena panelem technologie Direct LED. Nasvícení je tedy přímé, v celé ploše rovnoměrné. 4K rozlišení (3 840 x 2 160 pixelů) není velkým překvapením, od ostatních produktů ve výběru se neodlišuje. Skvěle vyhoví pro všechny typy přehrávaných médií, ať už se jedná o televizní vysílání či streamovací služby.

S obnovovací frekvencí 50 hertz nelze model označit za herní, i když samozřejmě stejně jako většina televizí na trhu i toto využití umožňuje. Protože filmy jsou zážitkem nejen obrazovým, ale také zvukovým, nechybí poměrně výkonné reproduktory. V kategorii je můžeme řadit mezi podprůměrné, ale středně velkou místnost ozvučí stále dobře.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hisense

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

16

Hodnocení konektivity a spotřeby

Na první pohled mohou překvapit široké možnosti připojení dané dostupnými konektory. Obrazové HDMI nalezneme na televizoru hned 3 a podobně nechybí ani 2 konektory USB. Bez obtíží lze připojit například TV Box, DVD přehrávač a stále zůstává volný slot například pro herní konzoli. Shodně s ostatními modely chybí konektor Jack 3,5 mm.

K internetu se připojíte prostřednictvím integrované WiFi, nebo lépe klasického internetového kabelu. Pokud nemáte v domácnosti skutečně kvalitní pokrytí signálem WiFi, doporučujeme volit právě stabilnější připojení pomocí kabelu.

Dle instrukcí energetického štítku lze počítat s průměrnou roční spotřebou 120 kilowatthodin (kWh). V roce 2021 byla průměrná cena elektřiny 8 Kč/kWh, právě z této hodnoty jsme vycházeli při určení průměrných ročních nákladů na provoz. Ty by se měly pohybovat okolo 960 Kč v módu HDR. Hodnota je však čistě orientační a slouží spíše pro srovnání jednotlivých modelů.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

Označení Smart TV si tento model vysloužil mimo jiné možností připojení k internetu, jeho procházení a využívání služeb jako jsou Netflix či Voyo. Často využívaným doplňkem je však funkce HbbTV. Ta funguje na principu přístupu k videotékám televizních stanic a umožňuje mimo celou řadu dalších funkcí také zpětné přehrávání pořadů, které jste promeškali.

Nadstandardních chytrých funkcí naleznete v televizoru s ohledem na nižší pořizovací náklady spíše minimum. Zajímavé jsou možnosti technologie HDR, která dovede upravit nasvícení a barevnost scény podporovaného filmu k maximalizaci diváckého zážitku. Herní režim umožňuje výrazně zkrátit prodlevu mezi zadáním příkazu na klávesnici a jeho zobrazením na televizní obrazovce.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Hisense 58AE7000F tvoří zajímavou variantu pro zájemce o velkou plochu chytré televize, avšak s omezeným rozpočtem. Díky Direct LED technologii a rozlišení 4K (3 840 x 2 160 pixelů) dosahuje obrazovka dobrých kvalit. Špatně na tom nejsou ani reproduktory či konektivita.

Poměrně úzké rámečky lemující solidní displej toho však již moc dalšího neskrývají. Funkce HDR je k dispozici, nicméně další zajímavá zlepšení chybí. Pokud hledáte televizi s větší úhlopříčkou a podobnou vybaveností, přečtěte si naši recenzi modelu Samsung UE65TU7092.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hisense 58AE7000F | Hodnocení: 72,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, mám televizi Hisense Smart zhruba tři roky a nejde zapnout ani vypnout. Načítá se, ale nenaskočí, stále dokola. Musela jsem odpojit ze sítě. Děkuji Henyšová.

Jaroslava Henyšova

Dobrý den,
nejprve zkuste televizi v zapnutém stavu odpojit ze zásuvky a počkat minimálně 60 sekund. Pokud tento krok nepomůže, televizi spusťte a najděte na ní drobný otvor, nad kterým bude pravděpodobně napsátno Reset. Stiskněte tlačítko, které se v drobném otvoru skrývá. Budete potřebovat tenký předmět. Tlačítko držte stisknuté minimálně 15 sekund. Tím provedete uvedení televizoru do továrního nastavení. Pokud ani tento krok nepomůže, bude potřeba televizi nechat opravit či vyměnit za novou.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hisense 58AE7000F

Hisense 58AE7000F

13 000 Kč Orientační cena