Recenze a test televize Hisense 65A7GQ | Arecenze.cz
Menu

Recenze Hisense 65A7GQ

77,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Televize

Klady

  • Obrazovka s QLED panelem
  • Podpora Dolby Vision
  • Úzký rámeček

Zápory

  • Průměrné reproduktory
  • Nejde o Android TV
  • Není ideální pro hráče
18 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Překvapivě horké želízko hodil do ohně čínský výrobce Hisense. S modelem Hisense 65A7GQ přináší kombinaci velké úhlopříčky a QLED panelu za solidní cenu. Zařízení je vhodné pro všechny náročnější uživatele, a to nejen s ohledem na použitou technologii, ale také funkční vybavenost. Zařízení se vyznačuje téměř nulovými rámečky.

Displej využívající moderní QLED technologii, která se vyznačuje perfektním pojetím barev a výbornou svítivostí, se rozkládá na úhlopříčce velké 65 palců. Rozhodně se tak už jedná o televizi opravdu velkých rozměrů. Rozlišení samozřejmě činí 3 840 x 2 160 pixelů a zařízení podporuje upscaling obrazu.

Nijak zvlášť nepřekvapí, že velká obrazovka s QLED technologií a rozumnou pořizovací cenou nebude umět vše, co 3x dražší modely. V tomto případě se tak budete muset smířit s obnovovací frekvencí 50, respektive 60 hertz, což není pro hráče zcela ideální. Reproduktory se 20 watty zvukového výkonu si poradí dobře s místností střední velikosti. Do velkých prostor rozhodně doporučujeme spíše externí soustavu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hisense

Technologie obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Recenzovaný model můžeme považovat s ohledem na konektivitu dobře vybavený. Nejedná se o žádný nadprůměr, ovšem 3 konektory HDMI a 2 konektory typu USB vyhoví naprosté většině běžných uživatelů. Bez problémů tak připojíte například TV box IPTV, herní konzoli a stále vám jedno HDMI zbývá. Externí reproduktory pak můžete připojit prostřednictvím klasického Jacku 3,5 mm.

Každý chytrá televize se vyznačuje tím, že využívá přístupu k internetu. Hisense 65A7GQ se na celosvětovou síť připojí pomocí Wi-Fi a nebo klasického kabelu RJ-45. Pokud máte možnost kabel využít a nenaruší vám prostor, tato varianta je téměř vždy lepší s ohledem na stabilitu připojení.

Energetický štítek s označením třídy G nám dává na vědomí průměrnou roční spotřebu 180 kWh. Průměrná spotřeba se počítá na 1 000 hodin sledování za rok, výsledná se tedy bude lišit podle toho, jak často televizi sledujete. Pokud vezmeme v potaz průměrnou cenu elektřiny 8 Kč/kWh, pak by provoz televizoru mohl stát ročně něco kolem 1 440 Kč.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Model Hisense 65A7GQ je funkcemi vybavený poměrně solidně. Chybět samozřejmě nesmí funkce červeného tlačítka neboli HbbTV. Pokud bude televize připojená k internetu, po stisknutí červeného tlačítka se dostanete k videotékám televizních stanic a k jejich bonusovému obsahu. Televizor samozřejmě podporuje také nejčastější streamovací služby.

Vysoký dynamický rozsah podporovaného obsahu zajistí funkce Dolby Vision. Videa, která tuto funkci podporují, budou přehrávána ve vyšší kvalitě. Nechybí také hlasové zadávání či bezdrátový přenos obrazu na televizor (například z mobilu). Obnovovací frekvence televizoru sice úplně nepodporuje myšlenku, že by se jednalo o obrazovku určenou pro hraní her. Prostřednictvím herního režimu však televizor sníží prodlevu a hraní méně náročným uživatelům umožní.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR, Dolby Vision

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ano

Herní režim

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Při recenzovaní produktů se vždy zaměřujeme jak na názory odborníků, ale také uživatelů. Experti na tomto modelu oceňují zejména solidní reprodukci barev, dobře zkalibrovaný displej a funkci Dolby Vision. Mezi negativy zmiňují trochu nekonzistentní černou barvu a horší pozorovací úhly ve srovnání s konkurencí. V době psaní tohoto článku (prosinec 2021) byl model na trhu poměrně nový a uživatelské recenze nebyly k dispozici.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností modelu Hisense 65A7GQ je využitá technologie displeje. Ten je tvořen QLED panelem s rozlišením 4K. Výrobce poměrně dobře zkalibroval barvy, běžný uživatel tedy bude moci prožívat sledování svých oblíbených filmů ve vysoké kvalitě. To ostatně podporuje také osazená funkce Dolby Vision.

Zařízení má naopak ve srovnání s konkurencí průměrné reproduktory a horší pozorovací úhly. Je tedy ideální sedět přímo před obrazovkou, z většího úhlu nemusí být prožitek zdaleka optimální. Obnovovací frekvence 50/60 Hertz je sice pro sledování filmů optimální, náročnější hráče však nepotěší.

Naše hodnocení a závěr

S ohledem na pořizovací cenu je Hisense 65A7GQ opravdu zajímavou variantou pro všechny náročnější uživatele s limitovaným rozpočtem. Pokud hledáte velkou obrazovku s QLED panelem, 4K rozlišením a vysokým dynamickým rozsahem, je tato varianta skutečně zajímavým provedením. Pro méně náročné uživatele s cílem peněženku příliš nepřetěžovat jsme připravili recenzi modelu LG 65UP7700.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hisense 65A7GQ | Hodnocení: 77,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, jaká TV je lepší? Televize HISENSE 65A79GQ a nebo Hisense 65E7HQ? Děkuji.

Jan štoller

Dobrý den,

jedná se o téměř identické modely, model Hisense 65E7HQ je ovšem novější, doporučujeme proto volit jej (teoreticky delší softwarová podpora).

Jakub Gulec, redaktor

Mám dotaz na aplikaci Skylink Live, je v možnostech této TV?

Jiří Kudělka

Dobrý den,

operační systéme Vidaa bohužel aplikaci Skylink zatím nepodporuje. Využít ji můžete pouze v prohlížeči.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hisense 65A7GQ

Hisense 65A7GQ

18 000 Kč Orientační cena