Menu

Recenze Hisense 70A7100F

85,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Televize

Klady

  • Velmi příznivá cena
  • Opravdu velká obrazovka
  • Párování s mobilním zařízením

Zápory

  • Vyšší spotřeba
  • Direct LED
  • Pouze 50 hertz
18 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Hisense 70A7100F se řadí mezi již skutečně velké televize vyšší cenové třídy. Jako taková se pyšní nejen poměrně kvalitním obrazem, ale také výkonnějšími reproduktory či několika chytrými funkcemi.

Obrazovku tvoří displej s úhlopříčkou úctyhodných 70 palců velkou. Na této ploše využívá televizor rozlišení 4K (3 840 x 2 160 pixelů). S ohledem na dobrý poměr ceny a velikosti televizoru se však budete muset smířit s podsvícením Direct LED. V této cenové hladině bohužel stále není možné zakoupit velký OLED či QLED panel. Zařízení vyhoví dobře také při sledování streamovacích služeb, chytré funkce a připojení k internetu taktéž neschází.

Také v parametru obnovovací frekvence model Hisense 70A7100F ničím nepřekvapí; nabídne pouze 50 hertz. Tato hodnota je pro sledování televizních pořadů a streamovacích služeb optimální, nepotěší však náruživé hráče. Reproduktory s výkonem 30 wattů ozvučí i větší místnost, očekávejte však spíše průměrnou kvalitu reprodukce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hisense

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

30

Hodnocení konektivity a spotřeby

Vývojáři se při svém návrhu tohoto modelu neomezovali co do konektivity. Na zadní straně naleznete kromě tria konektorů HDMI určených pro přenos obrazu také dva porty USB. Chybět nesmí také modul Wi-Fi či konektor pro kabelový internet. Právě kabelová varianta je téměř vždy lepším řešením. Prostřednictvím technologie Bluetooth můžete připojit například externí reproduktory či sluchátka.

S hodnotou 180 kilowatthodin co do spotřeby se řadí televizor mezi ty „žravější“. Hodnota však není nikterak výrazně nadprůměrná, obzválště vezmeme-li v potaz větší úhlopříčku. Roční provoz vás při 1 000 hodinách sledování a ceně elektřiny 8 Kč/kWh vyjde zhruba na 1 440 Kč.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

Protože je zařízení označováno jako „Smart TV“, je zaručeno, že mu nechybí některé z chytrých funkcí. V úplném základu televizor podporuje funkci červeného tlačítka (HbbTV), které odemyká přístup k videotékám televizních stanic. Díky tomu budete moci zpětně přehrávat pořady, které jste promeškali. Zařízení také podporuje některé ze streamovacích služeb, jako je například Voyo či Netflix.

Výše uvedená spotřeba je definována pro režim HDR, tedy vysokého dynamického rozsahu. Televizor touto oblíbenou funkcí disponuje, dovolí tedy optimalizovat obraz, pokud tuto technologii přehrávaný obsah umožňuje využít. Z chytrých funkcí můžeme dále jmenovat také Miracast, který slouží k přenosu obrazu z mobilního zařízení na televizor bezdrátovou cestou. Herní mód pak snižuje prodlevu od zadání příkazu po zobrazení na televizoru.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Odborníci se na tento model nezaměřili, podívali jsme se tedy hlavně na recenze uživatelů. I těch je z důvodu novoty tohoto modelu na trhu v době psaní této recenze spíše poskrovnu. Ty které jsme dohledali hovoří zejména o překvapivě dobré kvalitě obrazu s ohledem na nízkou pořizovací cenu. Ovládání funguje dobře a televizor předčil očekávání většiny z nich.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jak jsme zmínili už výše, televizor zaujme zejména dobrým poměrem ceny a výkonu. Koupit takto velkou obrazovku s přidanými chytrými funkcemi a obstojnou kvalitou obrazu je většinou ekonomicky o něco náročnější. Kladně hodnotíme také lehce nadprůměrný výkon reproduktorů a možnost bezdrátového přenosu obrazu z vašeho mobilu na televizor.

Negativa se s ohledem k ceně hledají spíše těžko. Je škoda, že výrobce nedoplnil tento model ještě o nějakou další chytrou funkci, jako je například hlasový asistent či podsvícení. Direct LED panel není optimální variantou, na druhou stranu toto provedení koresponduje s cenou. Nízká obnonovací frekvence pak neudělá radost hráčům.

Závěrečné shrnutí

Pokud hledáte velkou obrazovku a nemáte ty nejvyšší nároky na kvalitu obrazu, nebo nadstandardní chytré funkce, může být televizor Hisense 70A7100F zajímavou volbou právě pro vás. Nejedná se sice o variantu vhodnou pro hráče či milovníky strhující atmosféry v kině. Na druhou stranu poskytuje nadstandardní poměr ceny a velikosti.

Televizor si vede velmi dobře co do konektivity, nezaostávají však také úzké rámečky či schopnost promítání obrazu z telefonu na plochu obrazovky. Pokud však hledáte zařízení cílící na pravé milovníky kvalitního sledování, zaměřte se spíše na dražší model Samsung QE75Q64T využívající technologii QLED.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hisense 70A7100F | Hodnocení: 85,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Hisense 70A7100F podporuje O2 TV?

Zbyněk Zemánek

Dobrý den,
televize aktuálně instalaci aplikace O2 TV nepodporuje.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hisense 70A7100F

Hisense 70A7100F

18 000 Kč Orientační cena