Menu

Recenze Hyundai FLR 22TS200

Klady

  • Přijatelná cena
  • Vysoké rozlišení v kategorii
  • HbbTV

Zápory

  • Horší konektivita
  • Chybí WiFi
  • Velmi slabé reproduktory
3 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Hyundai FLR 22TS200 je zajímavou alternativou menší obrazovky s vyšším rozlišením a funkcí HbbTV. Své místo najde u uživatelů, kteří hledají druhou televizi s kompaktními rozměry například do kuchyně či ložnice. Nepatří mezi nejlevnější modely s touto úhlopříčkou, výhodou jsou však solidní parametry s ohledem k ceně.

Přední část televizoru je tvořena samozřejmě displejem. Jedná se o Edge LED technologii, podsvícení panelu je realizováno světelnými trubicemi umístěnými po hranách. Zajímavé je FullHD rozlišení (1 920 x 1 080 pixelů), kterým se tento přístroj vymyká konkurenci.

S reproduktory o výkonu 5 wattů dosahuje zvukový projev nejnižších hodnot z našeho výběru. Pokud v místě využití bude existovat vyšší hladina hluku, může se stát, že televizi neuslyšíte. Pro umístění například v kuchyni tak doporučujeme přístroj doplnit o externí reproduktor. Náš výběr soundbarů naleznete na stránce Soundbary.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka v palcích (")

22

Technologie obrazovky

Edge LED

Rozlišení (px)

1 920 x 1 080

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

5

Doporučená vzdálenost (m)

1,5

Výška (cm)

34

Šířka (cm)

50,5

Hloubka (cm)

13,5

Hmotnost (kg)

3

Hodnocení konektivity a spotřeby

Za průměrnou můžeme označit konektivitu. Tu zajišťuje stranou obrazu dvojice konektorů HDMI. Připojit tak můžete například Android TV box a DVD, či kombinaci jakýchkoli jiných dvou zdrojových zařízení. Připojení datových zařízení jako je například externí disk poslouží jeden USB konektor. Zvukový výstup Jack 3,5 mm označovaný za sluchátkový pak umožní také připojení soundbaru.

Přístroj připojíte k internetu s pomocí klasického internetového kabelu. Bezdrátové WiFi připojení schází, odkázání tak budete na kabel. Na energetickém štítku definoval výrobce průměrnou roční spotřebu 24 kilowatthodin. To představuje při průměrné ceně elektřiny 4,6 Kč/kWh ročně náklady na provoz zhruba 110 Kč.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ano

WiFi

Ne

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Roční spotřeba v SDR (kWh)

24

Roční náklady na provoz v SDR (Kč)

110

Hodnocení funkcí

Chytré funkce nepatří mezi hlavní přednosti tohoto modelu, využít tak můžete více méně pouze funkci červeného tlačítka (HbbTV). S pomocí připojení k internetu se dostanete k videotékám televizních stanic a budete mít také možnost zpětného přehrávání pořadů, které jste zmeškali.

Další nadstandardní funkce také s ohledem k nízké pořizovací ceně nelze očekávat a procházení internetu televizor také neumožní. V případě zájmu o tuto či jiné speciální funkce budete odkázáni na dokoupení Android TV boxu či dražšího televizoru. Android TV boxy umožňují přístup k internetu a fungují v podstatě jako velmi jednoduchý počítač.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ne

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Poměrně zajímavou variantu tvoří model s označením Hyundai FLR 22TS200. Vybaven FullHD rozlišením a funkcí HbbTV v kombinaci s malou úhlopříčkou tvoří zajímavou variantu pro uživatele zaměřené na malé obrazovky. Vybraný přístroj skvěle plní funkci sekundární obrazovky.

Pozitivně však nemůžeme hodnotit výkon reproduktorů. Pouhých 5 wattů naznačuje slabý zvukový výstup, který vyhoví pouze v malých místnostech a tichém prostředí. Dost možná tak budete nuceni připojit externí reproduktor. Uživatele s větším rozpočtem a požadavkem na možnost procházení internetu či využívání služeb jako Netflix by mohl zajímat model Toshiba 32L2963DG.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hyundai FLR 22TS200
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického redaktora. Problematiku televizí má podrobně nastudovanou. Technologie jsou nejen jeho prací, ale také největším koníčkem. Snadno vám vysvětlí, pro koho jsou malé televize vhodnou variantou a které parametry jsou stěžejní. Kromě televizí se věnuje také recenzím monitorů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hyundai FLR 22TS200

Hyundai FLR 22TS200

3 700 Kč Orientační cena