Menu

Recenze Hyundai FLR 43TS543

Doporučujeme Při nákupu v kategorii středních televizí do 10 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

72,5 % Celkové hodnocení
  • Přijatelná cena
  • Párování s mobilním zařízením
  • Sluchátkový konektor
  • Pouze FullHD rozlišení
  • Méně výkonné reproduktory
  • Působí levným dojmem
6 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Společnost Hyundai nabízí televizor FLR 43TS543. Ten se řadí mezi základní modely chytrých televizí a disponuje tak i některými pokročilými funkcemi. Úhlopříčka obrazovky 43 palců odpovídá ostatním produktům v našem výběru a v menší místnosti dobře vyhoví. Výrobce volil technologii Direct LED, obraz bude podsvícen rovnoměrně.

Rozlišení obrazovky je pouze FullHD (1 920 x 1 080 pixelů). Vyhoví tak dobře televiznímu vysílání, které vyšších kvalit nedosahuje, ale také nižším předplatným Netlixu, HBO:GO a ostatních služeb. Obnovovací frekvence rovněž dosahuje pouze 50 hertz, což je však pro tuto cenovou hladinu běžné. Televize tak nebude nejlepší volbou pro hráče.

Výrobce vsadil na reproduktory s výkonem 16 wattů. Tento výkon dobře vyhoví pro běžné sledování filmů v menší místnosti, pokud jste však spíše požitkáři, budete muset k televizi připojit například soundbar.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hyundai
Úhlopříčka v palcích (") 43
Technologie obrazovky Direct LED
Rozlišení (px) 1 920 x 1 080
Obnovovací frekvence (Hz) 50
Typ tuneru DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Výkon reproduktorů (W) 16
Doporučená vzdálenost (m) 2,8
Výška (cm) 57
Šířka (cm) 97
Hloubka (cm) 7,5
Hmotnost (kg) 7

Hodnocení konektivity a spotřeby

S cílem snížit cenu finálního produktu se dočkala omezení také konektivita. Na zádech obrazovky naleznete dva konektory HDMI a jeden typu USB. Neschází však zvukový výstup, bez problémů tak připojíte sluchátka či aktivní reproduktory. Připojení k internetu je zajištěno jak konektorem pro internetový kabel, tak také modulem WiFi.

Roční spotřeba by se měla podle energetického štítku pohybovat okolo 54 kWh. To znamená při průměrné ceně elektřiny 4,6 Kč/kWh roční náklady na provoz okolo 250 korun. Tato hodnota se však bude lišit v závislosti na tom, jak intenzivně budete televizi používat.

Parametr Tento produkt
LAN připojení Ano
WiFi Ano
Konektory HDMI 2
Konektory USB 1
Sluchátkový jack Ano
Roční spotřeba (kWh) 54
Roční náklady na provoz (Kč) 248

Hodnocení funkcí

Stejně jako u ostatních modelů ve výběru nechybí takzvané červené tlačítko (HbbTV). To umožní přístup k videotékám televizních pořadů pomocí internetu. Můžete tak přehrávat zmeškané pořady a mnohem více. Samozřejmostí je pak možnost brouzdání po internetu.

Díky funkci zrcadlení obrazu je umožněno bezdrátově přehrávat obrazovku vašeho telefonu na televizi. Tuto funkci však musí podporovat také váš chytrý telefon. Vylepšení obrazu HDR a další pokročilé funkce byste však hledali marně.

Parametr Tento produkt
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Funkce vylepšení obrazu Ne
Hlasový asistent Ne
Ambilight Ne
Zrcadlení obrazu Ano
Variabilní obnovovací frekvence Ne
Herní režim Ne

Naše hodnocení a závěr

Smart TV Hyundai FLR 43TS543 je základní model středně velkých rozměrů určený především pro méně náročné uživatele převážně cílící na sledování televize. Neschází HbbTV tlačítko pro přístup k videotékám stanic, možnost procházení internetu a přenosu obrazu z telefonu. Ostatní chytré funkce byste však hledali marně. 

Pokud můžete rozpočet mírně rozšířit, zkuste se podívat na samostatnou recenzi modelu ECG 43 US01T2S2 nabízející 4K rozlišení.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Hyundai FLR 43TS543 | Hodnocení: 72,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hyundai FLR 43TS543

Hyundai FLR 43TS543

6 500 Kč Orientační cena