Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test televizí.

Recenze televize Hyundai HL 24111

9. místo v testu

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek televize Hyundai HL 24111

Celkové hodnocení: 

4,2 / 5

Klady:

Úsporná, vybavená

Zápory:

Málo konektorů a uživatelských recenzí, tuner

4 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Předposlední místo naší Top 10 obsadila televize Hyundai HL 24111. Ze všech testovaných modelů je nejmenší, její úhlopříčka je pouhých 61 cm (24“). Na výšku měří 33,6 cm, na šířku 55,5 cm a hloubku má 6,3 cm. Z testovaných televizí je také nejlehčí, váží jen 3,09 kg. Rozlišení televize je, stejně jako u některých dalších, 1366 x 768, tedy nejmenší v testu. Nejmenší má také frekvenci, 50 Hz, a počet konektorů USB a HDMI, jeden od každého. Nejslabší má také tuner, stejně jako některé další televize, i tato oplývá pouze tunerem DVB-T/C.

Energetické údaje

V čem naopak tato televize vyniká, je její spotřeba. Ze všech testovaných produktů má spotřebu nejmenší, pouze 27 kWh. Takto nízká spotřeba má samozřejmě souvislost s malými rozměry televize. Příkon přístroje je 16,56 W v provozu a 0,17 W v pohotovostním režimu. Opět tedy o poznání nižší než u ostatních modelů. Televize Hyundai patří do energetické třídy A+, což je v případě tohoto testu v podstatě průměr. Jediný energetický údaj, ve kterém nemá dobré hodnoty, je výkon reproduktorů. Ten je slaboučkých 5 W.

Funkce a ovládání

Tato televize opět nepatří ke Smart modelům, nemá tedy ani připojení k internetu ani integrovaný wifi přijímač. Chybí jí časovač zapnutí, jinak ale v ničem nezaostává. Časovač vypnutí už má, stejně jako CI+ slot. Umožňuje nahrávání přes USB a také přehrávání médií umístěných na externím úložišti. Není problém televizi umístit na zeď a spolu s drobnými rozměry se tak může stát vítaným společníkem například v kuchyni. Nechybí jí ani úsporný EKO Senzor.

Hodnocení uživatelů a dostupnost

Televize Hyundai HL 24111 patří ke skupině produktů, ke kterým není dostatek uživatelských recenzí. V tomto případě téměř žádné. Opět tedy nemůžeme názory uživatelů zahrnout do recenze a to televizi na bodech rozhodně nepřidává. S dostupností to ovšem není tak zlé, tuto televizi můžete bez problému zakoupit ve více než čtyřiceti obchodech.

Naše hodnocení a závěr

Televize Hyundai HL 24111 se umístila na předposlední příčce a získala 4,2 z 5 bodů. Body jí ubral hlavně nedostatek uživatelských recenzí, malý počet konektorů, slabší tuner a rozlišení a malý výkon reproduktorů. Vyniká ovšem na poli energetické spotřeby a někoho jistě zaujme svými malými rozměry. Je tedy ideální pro uživatele, kteří hledají hlavně malou úspornou televizi, např. do kuchyně nebo dětského pokoje, s obstojnou výbavou.

Datum:
Produkt: Hyundai HL 24111
Hodnocení: 4.2