Menu

Recenze Hyundai ULL 43740 GSMART

80,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Televize

Klady

  • Perfektní konektivita
  • AndroidTV
  • Zrcadlení obrazu

Zápory

  • Chybí herní režim
  • Vyšší cena
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Hyundai patří tradičně spíše mezi výrobce levnější televizorů. S modelem Hyundai ULL 43740 GSMART však míří o něco výše a nabízí zajímavou alternativu ve střední třídě. Tříačtyřiceti palcová obrazovka využívá Direct LED panel s rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů). Direct LED podsvícení je fyzikálně vhodnější variantou, než podsvícení po hranách.

Obnovovací frekvence 50, respektive 60 hertz při připojení počítače či konzole, odpovídá standardu v cenové hladině. Tento parametr je podstatný více méně pouze pro hráče. Ti náročnější z nich totiž požadují obnovovací frekvenci co nejvyšší, hráčský prožitek je pak plynulejší.

Zařízení nepřekvapí také výkonem reproduktorů. O reprodukci zvuku se starají měniče s celkovým výkonem 20 wattů. Tato hodnota odpovídá ostatním konkurenčním zařízením ve stejné cenové hladině a pro ozvučení středně velké místnosti je vyhovující.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hyundai

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří právě konektivita. Tu vyřešil výrobce opravdu dobře. Na televizoru nalezneme celkem 4 konektory typu HDMI určené pro přenos obrazu, jeden z nich se pak pyšní standardem ARC a umožní také přenos zvuku například do soundbaru. Porty pro USB zde naleznete rovnou dva.

Překvapivé je, že vývojáři umístili na televizor také optický konektor pro audio, konektor RCA (kompozit), VGA, CI a také port pro sluchátka. Nechybí „zdířka“ určená pro kabelové připojení k internetu. K tomu se připojíte ale také prostřednictvím Wi-Fi. Bluetooth naopak umožní propojení například s bezdrátovými sluchátky.

Zajímavé jsou také hodnoty spojené se spotřebou. V HDR módu „sežere“ televize za 1 000 hodin přehrávání, což je na energetickém štítku označováno za roční spotřebu, celkem 54 kWh (kilowatthodin). Pokud vezmeme v potaz aktuální cenu elektřiny 8 Kč/kWh, pak se dostaneme s ročními náklady na provoz k cca 430 korunám. Vězte však, že nižší spotřeba v případě obrazovek zpravidla znamená nižší svítivost.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

4

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Co do funkcí, je tento model také vybaven velmi dobře. Klasickou funkcí červeného tlačítka označující funkci HbbTV, tedy přístup k videotékám televizních stanic, doplňuje celá řada dalších smart vylepšení. Za nadstandardní můžeme v této cenové hladině považovat Dolby Vision, které je vylepšenou verzí klasického HDR. Obě funkce jsou však v provozu pouze tehdy, pokud přehrávané médium s sebou nese potřebná data.

Nechybí také oblíbená funkce umožňující bezdrátové promítání obrazovky chytrého telefonu nebo notebook na velký displej televize. Hlasového asistenta či herního režimu se však nedočkáte. A to je škoda, obrazovka totiž pak není úplně vhodná pro hráče.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR, Dolby Vision

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

 

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Od konkurenčních produktů se tento model liší zejména svým operačním systémem AndroidTV, který je všeobecně považován za nejlepší a nejsvižnější. Zcela nadstandardní je ve své třídě také konektivita. Televizor zkrátka disponuje všemi typy konektorů, které byste mohli potřebovat.

Negativ není mnoho, televizoru schází snad jen herní režim a variabilní obnovovací frekvence. Druhé ze jmenovaných je však funkcí spíše vyšších cenových hladin. Nepotěší také poměrně vysoká cena.

Závěrečné shrnutí

Smart TV Hyundai ULL 43740 GSMART se řadí mezi středně velké televize odladěné dobře po všech stránkách. Základní parametry určující kvalitu obrazu jsou srovnatelné s konkurencí, výhodou oproti jiným produktům je spíše výborná konektivita, nebo třeba funkce Dolby Vision.

Televizor potěší ty uživatele, kteří se řadí mezi náročnější, ale upřednostní vybavenost před o trochu lepším obrazem. Pokud chcete mít však kvalitu obrazu v této cenové hladině na maximální úrovni, konektivita vás netrápí a na operačním systému vám příliš nesejde, zaměřte se spíše na model Samsung UE43TU7092.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hyundai ULL 43740 GSMART | Hodnocení: 80,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hyundai ULL 43740 GSMART

Hyundai ULL 43740 GSMART

9 000 Kč Orientační cena